Autor Tema: Kupovina: VCDS (VAG-COM) KKL OBD II dijagnostika za VW SEAT AUDI SKODA  (Pročitano 32240 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže jovan.ilic.89

Мање више сви ми који имамо копије имамо баш такве (и продавци на домаћим сајтовима такође)...раде они супер све док се придржаваш процедуре, а основна ствар је - без интернета (и антивирус треба привремено блокирати)
Осим тога конкретно мој примјерак враћа датум на 01.01.2013., па након што завршим са чачкањем морам ручно да вратим

Na mreži djordjebg

Odg: Kupovina: VCDS (VAG-COM) KKL OBD II dijagnostika za VW SEAT AUDI SKODA
« Odgovor #16 poslato: 15. Feb, 2015. 17:48 »
Hvala Jovane, ,mozes li mi samo pojasniti sta znaci bez interneta? Gasis antentu pre pokretanja programa ili kako?
Koja je uopste procedura sto se tice instalacije i startovanja programa?

Vidi ovo:
http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-VCDS-12-12-VAG-COM-12-12-0-VAG-11-11-6-VCDS-HEX/1472041_2054350760.html

   1. No need disconnect internet,no need change date, CAN NOT UPDATE,only 12.12.0, 11.11.6.

2. Sofware version vag 12.12.0 / 11.11.6.

3. Languages: English  (ENGLISH ONLY,without other languages)

 

Van mreže jovan.ilic.89

Процедура: убациш цд, искључиш антивирус, инсталираш програмчић за пар минута и то је то... Гасиш нет, отвараш програм, повезујеш, радиш...
Пази, можда су унаприједили нешто, али ја сам имао 11.11.0 и сада 12.12.0 и на оба је у readme фајлу писало да се искључује интернет приликом коришћења. Нисам се удубљивао, могуће да је само упозорење (99%) због искачућег прозорчића типа "Do you want to update your software" да би спријечили некога да кликне Yes и зезне справу... Код мене "без интернета" конкретно значи искључити прекидач за WiFi на лаптопу и то је то...
Искрено, не знам што ти је то важно, да би повезао ауто мораш да носиш лаптоп у двориште/гаражу/паркинг, а ако немаш свој WiFi рутер (или 3g модем) интернет и не можеш имати, а и не видим разлог због ког ти треба...то ти је 5-10-30 минута чачкања и здраво, идеш у кућу
Једино ако баш док си у ауту желиш да чачкаш по нету везано за саме модификације или објашњење кодова грешака, али то све можеш прије и после акције

Van mreže klisko

Kod mene radi na win7x64, ne ruši windows, ne blokira se, čak nisam gasio ni AV. Uspešno sam uključio cornering funkciju maglenki. Ali ne mogu da otvorim Central convenience. Ima ga u listi instaliranih, ali kada pokušam da ga otvorim, dobijem grešku da kontroler ne odgovara. Da li je do kabla ili nečeg drugog, nemam pojma.

Ne zamerite zbog grešaka, ovo je sa telefona

  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Na mreži djordjebg

Odg: Kupovina: VCDS (VAG-COM) KKL OBD II dijagnostika za VW SEAT AUDI SKODA
« Odgovor #19 poslato: 16. Feb, 2015. 12:17 »
Hvala na odgovorimo, to je ono sto me je zanimalo.
Jovane nije nikakav problem, nego samo htedoh znati kako  funkcionise instalacija i prakticni rad sa dijagnostikom.

Ne verujem da cu uspeti d aktiviram neke narocite funckije, vec pre svega da mi radi to skeniranje radi gresaka. Mislim da se isplati za 15 evra sa dostavom.

Van mreže jovan.ilic.89

Наравно, врло корисна стварчица а цијена је стварно смијешна
Ако не можеш код себе, а ти обрадуј комшилук који вози нешто од VAG-а

Van mreže Sreten

Odg: Kupovina: VCDS (VAG-COM) KKL OBD II dijagnostika za VW SEAT AUDI SKODA
« Odgovor #21 poslato: 16. Feb, 2015. 13:58 »
Naravno da se isplati. Ja san sebi uključio neke opcije koje u servisu ne bi hteli da mi urade, ili bi to naplatili papreno.
  • Vozi: Skoda Superb II 1.9TDI, Honda Accord CU2 2.4 i-Vtec, Honda Civic TypeR FN2

Na mreži Lignjoslav

Odg: Kupovina: VCDS (VAG-COM) KKL OBD II dijagnostika za VW SEAT AUDI SKODA
« Odgovor #22 poslato: 16. Feb, 2015. 18:31 »
I ja sam razmisljao da nabavim ovu kinesku dijagnostiku ali posto nikada nisam video kako radi u praksi (koji su joj limiti i sl) odustao sam. Ne mogu da procenim da li mi stvarno treba i koliko bih je cesto koristio, ne bih voldeo da je upotrebim 1-2 godisnje. Licno bih voleo, ako ima clanova dobre volje koji poseduju istu, da je ponesu na sledecem skupu i da je probamo na mom autu, onako, cisto demostrativno.  :)

  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Van mreže jovan.ilic.89

Не морамо демонстрирати ;D
Ја је носим увијек када долазим, па ако следећи скуп будем могао доћи рачунај на то... ;)

Na mreži Lignjoslav

Odg: Kupovina: VCDS (VAG-COM) KKL OBD II dijagnostika za VW SEAT AUDI SKODA
« Odgovor #24 poslato: 19. Feb, 2015. 16:37 »
Ok, hvala ti.
  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Van mreže adamGT

Odg: Kupovina: VCDS (VAG-COM) KKL OBD II dijagnostika za VW SEAT AUDI SKODA
« Odgovor #25 poslato: 15. Jun, 2015. 09:19 »
Ja bih uzeo za sebe dijagnostiku,pa bio molio nekoga ko je poseduje da napise neku oznaku jer na internetu ima milion nekih verzija,a ne bih da je pazarim i da ne bude kompatibilna sa O3

sent from 3310


Van mreže bugarin

Mislim da ces morati malo da se strpis. Poslednja verzija koja je u prodaji nosi oznaku 12.12.3 i podrzava vozila proizvedena do oktobra 2014te.
Postoji mogucnost da odgovara i za tvoj auto (mozda nisu ubacivali nove kontrolere u medjuvremenu) ali niko to be moze da ti garantuje dok se ne isproba.
Najbolje da probas neciji kabl i softver i licno se uveris.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži djordjebg

Odg: Kupovina: VCDS (VAG-COM) KKL OBD II dijagnostika za VW SEAT AUDI SKODA
« Odgovor #27 poslato: 30. Jun, 2015. 20:41 »
Juce mi je stigla stigla VCDS 12.12.0 dijagnostika iz Kine, kupljena preko ALi express-a.
Instalacija je lagana, nije potrebno gasiti antivirusni progam, sto se interneta tice update programa ne ide automatski vec prvo izadje pop up prozor sa obavestenjem o dostupnom update, koji se naravno odbija.
Stoga antena se ne mora gasiti ali je bolje iz predostroznosti.

Ono sto je veoma bitno, treba koristi USB 2.0 port. U pravi mah sam je probao sa usb 3.0 portom i bilo je velikih problema. Radila je nestabilno, gubila vezu i sl.
Sa USB 2.0 nema takvih problema, radi izuzetno stablino, doduse ono sto sam probao, a to je autoscan i brisanje greski.

Cena je oko 2000 dinara. Mislim da vredi za taj novac.
Kupio sam je od ovog prodavca, njegova prodavnica ima dosta pozitinih ocena i veliki izbor dijagnostika.
VCDS 12.12.3 je najsvezija dostupna.

http://www.aliexpress.com/store/group/VAG-Diagnostic-Cables/507537_211098785.html

Sve u svemu korisna stvar.
Paket je lepo upakovan, stize Singapore post-om, za tacno dve nedelje. Prodavac daje tracking info, te je moguce videti kada je paket napustio Kinu i sa istim brojem je moguce ispratiti paket na sajtu nase poste.
http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp
« Poslednja izmena: 30. Jun, 2015. 20:49 djordjebg »

Van mreže Marconi77

Odg: Kupovina: VCDS (VAG-COM) KKL OBD II dijagnostika za VW SEAT AUDI SKODA
« Odgovor #28 poslato: 30. Jun, 2015. 21:08 »
Djordje, svaka čast na opisu iskustva kupovine, korišćenja uređaja i naravno preporuke dobavljača.

Na mreži djordjebg

Odg: Kupovina: VCDS (VAG-COM) KKL OBD II dijagnostika za VW SEAT AUDI SKODA
« Odgovor #29 poslato: 01. Jul, 2015. 11:46 »






Ovako se iskljucuje update funkcija u VCDS software-u. Dakle don't check for updates i zatim save.
Posle toga vise nema brige oko internet konekcije.



Pretraga foruma [Google]