Autor Tema: lažu li nas brzinomjeri na škodama i na koliko se vrte motori pri nekom km/h?  (Pročitano 5588 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maksimus

Zar ti vredi tih par km/h razlike neudobniju voznju,losije kocenje,neravnomerno trosenje gume i losije lezanje?  :))

Na mreži hakklerZapočeo temu

Baš..btw svaki pokazuje manje nego gps.
Ovo sa kombinacijom dimenzija guma i tlaka da dobiš egal vrijednosti..suludo.

Van mreže AcoSk

Veci precnik i malo vise napumpane gume i odstupanje ce biti manje.
Sa debilima u firmi koji su zaduzeni za GPS pracenje sluzbenih vozila i kaznjavanje "brzih vozaca" imao sam neverovatne prepiske na temu odstupanja brzinomera (majstori su se dosetili da uzimaju podatak sa BC umesto sa GPS, a GPS im sluzi samo za pozicioniranje vozila i onda te jos ubedjuju kako je BC tacniji i da nemam ja sta da se tu pravim pametan kad "proizvodjaci automobila valjda bolje znaju kako se meri brzina").
Na kraju sam naduvao gume na 3.5 da bar vozim priblizno onoliko brzo koliko pokazuje brzinomer :)
Pa to sto uzimaju podatke sa brzinomera ide u tvoju korist, jer brzinomer uvek pokazuje manju brzinu od stvarne.

A gps brzina jeste tacna tj. prava


Inace, PROSECNA brzina na BC jeste ona stvarna! Mora i da bude, jer je V=s/t
« Poslednja izmena: 21. Avg, 2019. 20:20 AcoSk »

Van mreže fobia24



Pa to sto uzimaju podatke sa brzinomera ide u tvoju korist, jer brzinomer uvek pokazuje manju brzinu od stvarne.

A gps brzina jeste tacna tj. prava


Inace, PROSECNA brzina na BC jeste ona stvarna! Mora i da bude, jer je V=s/t

Mislis obrnuto? Brzinomer uvek pokazuje vecu brzinu od stvarne. Samo sto neki lazu vise a neki manje.

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk


Van mreže AcoSk

Daa, auu koji sam ludak. Hvala na ispravci :)
Kako da izbrisem ovo sto sam pisao, ne znam sta mi bi.

Jedino ovo za prosecnu brzinu koju pokazuje BC je tacno

Van mreže djordje48


Na mreži observer

Odg: lažu li nas brzinomjeri na škodama h?
« Odgovor #21 poslato: 22. Avg, 2019. 14:36 »
Zar ti vredi tih par km/h razlike neudobniju voznju,losije kocenje,neravnomerno trosenje gume i losije lezanje?  :))
Znaci mi. Kada provedes 40 sati mesecno (5 radnih dana) samo u putovanju na posao, znaci mi svaki minut.
Na godinu dana to je 60 radnih ili 20 kalendarskih dana.
Da postujem sva idiotska ogranicenja u izvornom obliku u kojem je to poslodavac zamislio, putovao bih jos duze.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže nidza

Jedino ovo za prosecnu brzinu koju pokazuje BC je tacno


Nisam siguran, bar na O3 mislim da nije tako. Stavi tempomat i resetuj BC, biće verovatno ista prosečna brzina kao ona koju i pokazuje brzinomer.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže fobia24

Znači punto najviše laže. I još mi kaže prijatelj da on nikada ne vozi punta iznad 100 na autoputu jer se muči. Što znači, vozi oko 90. =))

Van mreže Maksimus

Odg: lažu li nas brzinomjeri na škodama h?
« Odgovor #24 poslato: 22. Avg, 2019. 16:19 »
Znaci mi. Kada provedes 40 sati mesecno (5 radnih dana) samo u putovanju na posao, znaci mi svaki minut.
Na godinu dana to je 60 radnih ili 20 kalendarskih dana.
Da postujem sva idiotska ogranicenja u izvornom obliku u kojem je to poslodavac zamislio, putovao bih jos duze.
Pa ne verujem da ustedis i pola sata mesecno samo na tu razliku od 5km/h,a sve vreme vozis rizicnije(kocenje,upravljanje,amortizacija delova).
Al dobro,svako ima svoju matematiku.

Van mreže zare

Zar ti vredi tih par km/h razlike neudobniju voznju,losije kocenje,neravnomerno trosenje gume i losije lezanje?  :))
Da vozi svoj auto i da ga to kosta, onda ne bi vredelo. A kada vozis sluzbeni auto briga te za gume i kocnice...

Van mreže Maksimus

Ma najmanji problem je sama amortizacija nego sto taj auto niti lezi niti koci kako treba,jer je kontaktna povrsina smanjena.

Na mreži observer

Sa zimskim gumama koja imamo tokom cele godine (politika firme) nema uopste smisla govoriti o kocenju i lezanju na putu (ni leti ni zimi, posle jedne letnje sezone na takvim gumama) ali to je vec jako daleko od ove teme...
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže AcoSk


Nisam siguran, bar na O3 mislim da nije tako. Stavi tempomat i resetuj BC, biće verovatno ista prosečna brzina kao ona koju i pokazuje brzinomer.
Razmisli jos jednom... Mora biti zadovoljena formula V=s/t
s - Predjene km ne bi trebao da laze auto, zar ne?
t - vreme pogotovu ne bi smeo da laze

Tako da, mora i prosecna biti realna tj. stvarna da bi se ispostovala jednacina.

Ako tebi oct pokazuje pravu (stvarnu) brzinu na brzinomeru, onda ce se i prosecna poklapati.

Van mreže nidza

Istina, sad mi je problem još zanimljiviji, jer sam siguran da ako držiš 130 recimo na brzinomeru prosek će ti biti na BC tačno 130. Bezbroj puta sam držao okrugle brzine na tempomatu i pokušavao da održavam prosek. Moguće da pređeni put laže podjednako koliko i brzinomer, ako se vreme i pređeni put potpuno poklope sa prosečnom brzinom - a to nisam nikad proveravao kalkulatorom.



  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021



Pretraga foruma [Google]