Autor Tema: RAPID: utisci, komentari, informacije...  (Pročitano 22696 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže deksivuk

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #60 poslato: 06. Dec, 2017. 06:48 »
Ja sam imao prilike da par dana vozikam Polo sa tim 1.4 motorom i meni se svideo, mada jeste bucan ali lepo ide, doduse u Polu.
Ipak je Rapid veci.
Ja razmisljam da li da uzmem neki benzinski ili ipak 1.6TDI u Rapidu, ako budem odlucio za Octaviu onda sam bas u dilemi, sto zbog para, sto zbog motora, morao bih ici na 1.2 TSI a nisam siguran da li taj mali motor moze da vuce Octaviu i kako?
  • Vozi: Opel Corsa D 1.3 CDTi

Van mreže Nikola 93

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #61 poslato: 06. Dec, 2017. 07:11 »
Dok ne probas 1.6 bice ti dobar 1.4...
Nemoj za razliku u ceni od 400e da propustis mnogooo bolji auto...
  • Vozi: Skoda Rapid 1.4 TDI Spaceback 90 ks

Van mreže nidza

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #62 poslato: 06. Dec, 2017. 07:19 »
KS i Nm vuku auto, ne zapremina motora.

1.2 TSI bi trebalo da je vrlo sličan za vožnju od 1.6 TDI. Ko koristi auto za ličnu upotrebu u ne pravi prevelike kilometraže, ima smisla da iskoristi prednosti benzinca.

Sent from my SM-N9005  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže Maksimus

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #63 poslato: 06. Dec, 2017. 09:35 »
Treba se navici da sada neke litraze koje su ranije bile slabe i u gradskim automobilima danas lepo nose "limuzine". Oktaviju 1.4 tsi 150ks nosi fantasticno,a novi 1.0 tsi ima 115ks i 200nm.
Ide za 10sek do 100,maks brzina 200km/h. Performanse skoro kao 2.0 fsi 150ks u prosloj generaciji scouta,a duplo manja zapremina.
Inace ako prelazis malo bolji izbor je benzin (razlika u nabavnoj ceni,razlika u potrosnji vise nije velika,jeftiniji servisi),evo ovih dana me nervira superb jer mu treba godinu i po da postigne radnu temperaturu(sto je najcudnije santa fe koji je 10 god stariji i isto cr dizel temperturu dize temperaturu jedno 3 puta brze,brze cak i od benzin oktavije).

Van mreže Maksimus

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #64 poslato: 06. Dec, 2017. 09:59 »
Sad gledam,jbt najjeftinija oktavija dizel je 1.6 tdi i kosta isto kao 1.4 tsi 150ks,tsi je tu bolji izbor (ovoj tdi vec fali performansi,glupo da das te pare za auto koji ne nudi adekvatne performanse za danasnje pojmove,a 1.4 je blizu 2.0 tdi-a). Sad gledam ubrzanja 1.0 tsi,nije bas 2.0 fsi ali je bolji od 1.6 tdi-a definitivno i mnogo vise nego sto bi se naslutilo iz 1000ccm.

Van mreže rkoms

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #65 poslato: 06. Dec, 2017. 17:34 »
Ja kad sam na konfiguratoru pravio spacebacka, izasao me je oko 22k...
  • Vozi: SEAT Ibiza Cupra 1.4TSI

Van mreže Maksimus

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #66 poslato: 06. Dec, 2017. 23:00 »
Ja kad sam na konfiguratoru pravio spacebacka, izasao me je oko 22k...
Konfigurator veze s mozgom nema,cene su astronomske.

Van mreže rkoms

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #67 poslato: 07. Dec, 2017. 15:22 »
Ja kad sam na konfiguratoru pravio spacebacka, izasao me je oko 22k...

Znam, ali tu su bile stavke koje spadaju u dodatnu opremu....
  • Vozi: SEAT Ibiza Cupra 1.4TSI

Van mreže Maksimus

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #68 poslato: 07. Dec, 2017. 21:11 »
Ma znam,ali stvar je u tome da im je konfigurator(bar do skoro,nisam proveravao zadnjih mesec-dva) je sto su ima pocetne cene par hiljada vece od realnih,plus su bukvalno sve stavke u konfiguratoru skuplje nego po cenovniku. Ne znam da li su popravili nesto.

Van mreže nidza

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #69 poslato: 08. Dec, 2017. 18:59 »
Pusti konfigurator.

Otvori Excel, idi na Alrpos sajt, upiši osnovnu cenu od koje polaziš. Zatim, skini PDF sa cenama dodatne opreme (bez PDV), i jedno po jedno dodaj u Excel. Na dnu suma i to je najgora cena koju možeš platiti. Realno ćeš dobiti neki popust sigurno.

Sent from my SM-N9005  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Na mreži sds21

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #70 poslato: 22. Feb, 2018. 21:21 »
Vec par dana vozim sluzbenog Rapida Spaceback FL pa da iznesem svoje utiske i uporedim sa mojom fabijom.

Oprema kod ovog rapida me je odusevila. Presao samo 1500km, paket opreme Drive u Nemackoj koji je bas bogat i obuhvata: prednje i zadnje parking senzore, Swing, sportski kozni volan sa komandama, tempomat + speedlimiter, front assist, maxi dot, grejace prednjih sedista, Dynamic paket, prednji naslon za ruke, digitalna klima, xenon svetla... 1.0 tsi od 95ks fino ide, nisam primetio razliku u voznji u odnosu na 1.2 tsi u mojoj fabiji, ali zvuk i blage vibracije nikako ne mogu da svarim. 1.2 tsi u odnosu na 1.0 tsi bas ugladjenije deluje i zvuci.

Videcemo kakve ce sajamske akcije biti narednog meseca i ukoliko se finansijski sloze kockice mozda ce fabiju zameniti slican rapid ili oktavija.
  • Vozi: Skoda Rapid 1.0 TSI Drive MY2018, Skoda Fabia 1.2 TSI 2015

Van mreže fobia24

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #71 poslato: 23. Feb, 2018. 09:43 »
Ako možeš ikako oktaviju, pokušaj nju. Rapid mi više deluje kao produžena fabija. Oktavija ima za klasu kvalitetniji enterijer.

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #72 poslato: 23. Feb, 2018. 11:37 »
Mala je razlika u ceni između Rapida i Octavie ali Octavia je daleko bolja.
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže Maksimus

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #73 poslato: 23. Feb, 2018. 14:32 »
Za privatni auto definitivno je bolja oktavija (ne znam razliku u ceni iskreno).
Rapid je fantastican sluzbeni auto,izdrzljiv i pouzdan,mada ne i nakicen,vec napravljen da sluzi svrsi.

Van mreže Nikola 93

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #74 poslato: 23. Feb, 2018. 22:08 »
Posle 2 Rapida i predjenih oko 170 000 km u njima za 2 godine preporucujem ti da uzmes oktaviju bez razmisljanja... :P
  • Vozi: Skoda Rapid 1.4 TDI Spaceback 90 ks



Pretraga foruma [Google]