Autor Tema: Koje brisače kupiti?  (Pročitano 29187 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nebojša90Započeo temu

Odg: Koje brisače kupiti?
« Odgovor #15 poslato: 01. Jun, 2014. 13:00 »
Koje su marke i koliko kostaju? Sa bosovim sigurno neces pogrijesiti
Kada sam video da su "made in china" nisam ni gledao marku, odmah sam ih vratio, koštaju oko 180 din. komad. Kontam koliko para toliko muzike. Videću da uzmem neke Bosh, izgleda po odgovorima da su najsigurnija i najisplativija investicija :)

Na mreži AcoSk

Odg: Koje brisače kupiti?
« Odgovor #16 poslato: 01. Jun, 2014. 15:31 »
Po meni najbolje resenje, kada su u pitanju aero brisaci (mada moze i na obicne), je uvlacenje gumice u originalne metlice. A moze i u Bosch Aerotwin isl..

Inace pricam o gumicama iz originala sa kat.br:
1K0955429C - gumica 700mm
1K0955429B - gumica 650mm



A mogu se naruciti u ovlascenim servisima, a cak se dobijaju i ovi cepici na krajevima..

Menjaju se ovako:


I na kraju dobijete originalne brisace za male pare (mislim da su oko 1000din, ali nisam siguran)

Van mreže Nebojša90Započeo temu

Odg: Koje brisače kupiti?
« Odgovor #17 poslato: 01. Jun, 2014. 18:10 »
Po meni najbolje resenje, kada su u pitanju aero brisaci (mada moze i na obicne), je uvlacenje gumice u originalne metlice. A moze i u Bosch Aerotwin isl..

Inace pricam o gumicama iz originala sa kat.br:
1K0955429C - gumica 700mm
1K0955429B - gumica 650mm



A mogu se naruciti u ovlascenim servisima, a cak se dobijaju i ovi cepici na krajevima..

Menjaju se ovako:


I na kraju dobijete originalne brisace za male pare (mislim da su oko 1000din, ali nisam siguran)

Hvala za savet! :)

Van mreže Turbo

Odg: Koje brisače kupiti?
« Odgovor #18 poslato: 01. Jun, 2014. 18:11 »
Dobra fora, nisam znao da to može posebno da se kupi. Još kad bi smo iskopali kataloški broj za Fabiju, 530mm oba brisača.

Van mreže nikolaj

Odg: Koje brisače kupiti?
« Odgovor #19 poslato: 01. Jun, 2014. 19:02 »
Ove gume mogu posebno da se kupe u Kit Komercu, 100 dinara komad. Nisu original (malo škripe), ali mogu da završe posao. Dužine su oko 70 cm i seku se na meru.
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI Active, 2011.

Na mreži AcoSk

Odg: Koje brisače kupiti?
« Odgovor #20 poslato: 01. Jun, 2014. 19:32 »
Dobra fora, nisam znao da to može posebno da se kupi. Još kad bi smo iskopali kataloški broj za Fabiju, 530mm oba brisača.

Gume su iste za sve.. I VW i Skoda. . . Gde postoji mogucnost da se uvuce guma

Van mreže SuperB

Odg: Koje brisače kupiti?
« Odgovor #21 poslato: 01. Jun, 2014. 19:51 »
Ja sam za svoj Superb naručio original aero i posle 2 godine kao da su i dalje novi, uložiš malo više i ne brineš za brisače.

Na mreži AcoSk

Odg: Koje brisače kupiti?
« Odgovor #22 poslato: 01. Jun, 2014. 20:38 »
Uvlacenjem ove (originalne) gume dobijas isto to tj. originalne aero brisace, samo za dosta manje novca

Na mreži AcoSk

Odg: Koje brisače kupiti?
« Odgovor #23 poslato: 19. Jan, 2015. 17:47 »
Evo danas stigle originalne metlice brisaca za Octaviu..
Kupljene kod Lakeauto-a (tamo imam neki popust pa nisam otisao u Autocacak)
Po kat.br. metlice su za Golf 5, a naravno odgovaraju po kacenju i duzinama i na Octaviu A5, A5 FL, VW Caddy III, Audi A3. . .

U pitanju je Economy set metlica kat.br. JZW 998 002 D
Economy zato sto je manje plastike upotrebljeno pri izradi pa kao ekoloska.. A stvarno je plastika gde se kaci metlica supljikava unutra
Naravno kvalitet same gumice je na istom nivou kao i obican set..

Cena je 3400din za set, mada sam ja imao neki mali popust  ;D





Ako nekog zanima, Skodin set metlica za O2 nosi kat.br. 1Z1998001 i izgleda ovako nekako:


Na mreži klisko

Odg: Koje brisače kupiti?
« Odgovor #24 poslato: 27. Jan, 2015. 13:12 »
Pre par dana uzeo Champion AFL60 i AFL48 za O2, cena nešto ispod 3000, a brišu savršeno, bar za sada. Pre nego sam krenuo po njih, zvao sam ovlašćene da pitam koliko su originali ali su me držali na telefonu nekoliko minuta dok su pričali sa nekim drugim o sasvim desetoj stvari. Kada sam video da ta priča neće skoro da završi, prekinuh vezu i odem po šampione :)

Inače, do pre par godina sam koristio klasične (ne aero) Champion na O1 i bio ekstra zadovoljan. Kada sam prešao na O2, nisam našao aero varijantu pa sam probao Valeo i Wurth, oba su trajala preko godinu dana (suvozački Valeo možda i cele dve) ali su mogli da se menjaju i ranije. Između njih probao izvikane Guard i neke sa OMV-a i bacio ih za par meseci jer su škripali.

Baš me zanima da li se Champion pokvario u odnosu na vreme 2005-2011 kada sam gotovo isključivo njih koristio. Vreme će pokazati.
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže BaneMa

Odg: Koje brisače kupiti?
« Odgovor #25 poslato: 10. Avg, 2015. 16:46 »
Ima li novih miišljenja oko brisača? :)

Meni treba savet. Tražio sam od jednog prodavca Škoda delova koje konkretno metlice ima, i evo šta sam dobio kao odgovor:

metlice su ceske proizvodnje DIAMOND koja nije poznata na nasem trzistu a uvozimo direktno iz Ceske.

Ekstra su kvaliteta sa kataloskim brojem na kutiji i markom vozila.

Ima neko neki info oko ove marke, možda? Cena za moj auto je 1950 din...
« Poslednja izmena: 10. Avg, 2015. 16:47 BaneMa »
  • Vozi: Octavia A5 1.9 TDI 105KS

Van mreže mihajloalasp

Odg: Koje brisače kupiti?
« Odgovor #26 poslato: 10. Avg, 2015. 18:03 »
Diamond je kineska marka, te priče da su iz Češke su za malu decu Od boljih brisača imaš Alca u Delmaxu, po nekim radnjama ima i Wurth i Dunlop kojo su odlični, cena je otprilike oko 1500 za par.

Sent from my GT-S7580  


Van mreže BaneMa

Odg: Koje brisače kupiti?
« Odgovor #27 poslato: 10. Avg, 2015. 19:30 »
 :) tnx, ali kupovinu sam već obavio, uzeh ove Diamond, sa sve navodnom Škoda sertifikacijom. Prvi utisak je ok, videćemo u daljoj eksploataciji...

Da bih utešio sebe, napisaću sledeće redove:

Možda baš ja budem taj koji je kupio nešto što je ispalo vrlo kvalitetno za pare koje sam platio ( 1500 din) i otkrio jedan dobar, nepoznati brend  :B=)
  • Vozi: Octavia A5 1.9 TDI 105KS

Van mreže mihajloalasp

Odg: Koje brisače kupiti?
« Odgovor #28 poslato: 10. Avg, 2015. 22:02 »
Ma ti brisači su sasvim OK, nego me iritira ta trgovačka fora, kao delovi iz Češke, a ono slova Made In China oči da te isteraju ;D Diamond inače nije nepoznat brend, prave zamenske svetlosne grupe, retrovizore, branike itd za ogroman broj vozila...
« Poslednja izmena: 10. Avg, 2015. 22:03 mihajloalasp »

Na mreži klisko

Odg: Koje brisače kupiti?
« Odgovor #29 poslato: 17. Avg, 2015. 23:04 »
:) tnx, ali kupovinu sam već obavio, uzeh ove Diamond, sa sve navodnom Škoda sertifikacijom. Prvi utisak je ok, videćemo u daljoj eksploataciji...

Da bih utešio sebe, napisaću sledeće redove:

Možda baš ja budem taj koji je kupio nešto što je ispalo vrlo kvalitetno za pare koje sam platio ( 1500 din) i otkrio jedan dobar, nepoznati brend  :B=)
Ja sam iskoristio jedan par pre neku godinu, nisu loši ali meni nisu baš nešto trajali. Mislim da već nakon par meseci ostavljaju linije ali bar ne škripe. Ako se ne varam, trajali su između pola godine i godinu.
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019



Pretraga foruma [Google]