ŠKODA FORUMI > Spolja Unutra

"Touch Up" Set za popravku farbe

(1/3) > >>

Karlheinz:
Danas sam po(kupio) pre praznika poručeni set za popravku oštećenja na Škodi. Malo sam izgrebao zadnji branik jer uvek parkiram u rikverc, do zida, na isto mesto pa dotaknem zid. Evo kako izgleda na slici, a ako neka ima iskustva kako se koristi neka napiše. U setu su farba (poručena boja mojih kola) i lak.



Gde sam kupio i pošto je: http://forum.skodaforum.rs/pozitivna-negativna-reklama/ak-samardzic-prolecna-sevisna-akcija-2013/msg1277/#msg1277

djordjebg:
Siva je zato si i dobio, za ostalo nema sanse.

hakkler:
@skoda
a parking senzori..pa neće vise branik nagrabusiti :D

imam takav set..kupljen u ovlastenom.Nema neke nauke oko toga.
Dobro očistiti površinu koju misliš spasiti..promučkati/protresti boju.
Prvobitno bi bilo dobro isprobati nijansu unutar z.haube..ispod tepiha na nekom mjestu gdje je
orginal boja na šasiji..ispod tepiha.
Da budeš siguran da je to ta nijansa..pošto u npr. srebrnoj 9102 imas 4 podnijanse.
Nakon mučkanja..odšarafiti.Unutra ti je mini kist..ko lak za nokte.
Mirna ruka..i farbaj.Pripremi si i krpicu za eventualni višak farbe.
Inače to je set za male ogrebotine..i ne možeš očekivat čuda od njega ako je oštečena površina široka ili jako duboka.
Ostaviš da se osusi..visak..zadebljanja..skines..ispoliras.
I kad je sve suho..naneseš lak.
eto.

Karlheinz:
Sve sam to već radio sa korektorom koji ima da se kupi u skoro svakom autošopu. Samo nisam imao lak a i nijansa je bila slična, ali ne i ista. Ovo sam uzeo zato što nije skupo a nadam se da je nijansa pogođena. Već sam (nisam izdržao  ;D ) sve "popravio" sa tim što ga pomenuh, pa se sad mnogo manje vidi, ali ipak ću i sa ovim "originalnim" da probam za koji dan... Moram da nabavim i polir pastu, to nemam...

MoonZe:
Ima li slika gore pomentuog farbanja, kako je prošlo?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju