Autor Tema: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...  (Pročitano 25364 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže AcoSk

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #225 poslato: 01. Apr, 2020. 20:13 »
A da li neko zna da li treba uraditi atest ako auto fabricki ima zatamljena stakla,...

Ako su fabricki zatamnjena ne treba nikakav atest.
Fabricki imaju onu oznaku "V" na staklu.
U principu skoro svi samo to gledaju pri nekom pregledu.

A pri uvozu... Prosle godine sam bio prisutan na AMS pregledu (auto zatamnjen fabricki), bio je potreban COC dokumenat zato sto ima metan, e sad da li bi trazili COC samo zbog stakala zatamnjenih, ne znam.
Mislim da ne, jer i oni slikaju stakla da se vidi ono famozno "V" i to je to.
Konkretno na tom autu nisu zagledali stakla da li je folija ili je fabricki zatamnjen (samo su slikali).

Ti Dzoni probaj nekako da napravis ono V na staklu, zatamni pa probaj.
Zalepis V ili preko nekog kalupa sprejom probaj da oslikas :)
Kakve ideje a :)

Na mreži Markkoni

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #226 poslato: 01. Apr, 2020. 20:21 »
U COC-u ne postoji nikakav podatak za stakla, tako da je svakako nepotreban dokument u ovom slučaju.

Van mreže AcoSk

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #227 poslato: 01. Apr, 2020. 20:27 »
Eto vidis nisam ni obracao paznju. Kad malo bolje razmislim, tako je, u COC-u su samo podaci o motorizaciji.

Na mreži petarp031

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #228 poslato: 01. Apr, 2020. 21:07 »
@lami je dobro pojasnio, ne mozes proci tehnicki pregled iako imas oznaku V na staklima a preko su nalepljene folije i nisu atestirane. Kada se vidi folija, a nemoguce da se ne vidi, odmah ti treba uverenje agencije da su stakla atestirana.
Kod uvoza kola, ako su stakla sa oznakom V, auto normalno prolazi pregled, ali ako imas dodatne folije, moras ih skinuti ili postupkom atestiranja ujedno zavrsiti uz nulti pregled i atest folija. Na folijama ti treba zig, zatim sertifikat od servisa koji je postavio folije, saglasnost proizvodjaca (kod uvoza nisam siguran da je potreban dokument, kod nasih auta sigurno treba, neko kaze da skoda ovo ne naplacuje, audi naplacuje preko 3.000rsd), uplacena administrativna taksa, takse kod agencije za bezbednost za izdavanje potvrde (3 uplatnice) i izvrsen tehnicki pregled, koji kod nekih tehnickih pregleda iznosi jeftinije ako imaju dogovor sa ugradjivacem, pa recimo ide pola cene. Sve ovo izadje oko 9.000 din bez tehnickog, dokumenta o saglasnosti proizvodjaca i cene ugradnje folija.
Pozdrav

Van mreže ugi85

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #229 poslato: 02. Apr, 2020. 08:28 »
Petar je naveo sve osim da i Skoda naplacuje saglasnost 3000 dinara.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Na mreži petarp031

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #230 poslato: 02. Apr, 2020. 08:38 »
E pa eto, meni covek u servisu za stakla rece da je kod skode mozda i besplatna saglasnost, ali ako je to informacija iz prve ruke, onda je tako. Inace, pre neku godinu, imao sam auto iz uvoza sa ostecenom identifikaciom nalepnicom, na nultom mi rekose da je kod audija druga nalepnica preko 10.000 din, pozovem u autocacak, narucim istu za 170 dinara.

Van mreže Nidza Opc

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #231 poslato: 02. Apr, 2020. 11:19 »
AcoSk: kakve ideje... do sad sam uvezao preko 30 auta iz eu,svaki je imao folije koje su skidane jos na carini svaki je imao oznaku V,
Velika je razlika izmedju obicnog V i W ja na svom superbu imam W sto znaci da je auto fabricki zatamljen
evo i slika  ;)
  • Vozi: Skoda Superb 3t 2.0 dsg candy white 2012 year

Na mreži MAKS

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #232 poslato: 02. Apr, 2020. 11:22 »
Kada pogledas zadnje staklo u 99 slucajeva od sto se vidi da je folija.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži Markkoni

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #233 poslato: 02. Apr, 2020. 11:44 »
Oznaka V u homologacionoj oznaci označava dodatno zatamnjeno staklo. W ne postoji u označavanju.

Na mreži petarp031

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #234 poslato: 02. Apr, 2020. 11:45 »
Da nije blinda

Na mreži petarp031

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #235 poslato: 02. Apr, 2020. 11:49 »
Na ovom linku postoji objasnjenje za svaku oznaku, ni ja nisam primetio slovo W
https://mojvolan.com/sta-znace-oznake-na-auto-staklima/

Na mreži Markkoni

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #236 poslato: 02. Apr, 2020. 12:12 »
Nije bas ni ovo skroz tacno sto su napisali. VI se ne koristi za dodatno zatamnjeno. A za "pleksiglas" se uglavnom koristi oznaka VIII. Takodje se cesto koristi XI za stakla koja imaju dodatno zvučno prigušenje, laminirana.

Van mreže lami

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #237 poslato: 02. Apr, 2020. 12:21 »
AcoSk: kakve ideje... do sad sam uvezao preko 30 auta iz eu,svaki je imao folije koje su skidane jos na carini svaki je imao oznaku V,
Velika je razlika izmedju obicnog V i W ja na svom superbu imam W sto znaci da je auto fabricki zatamljen
evo i slika  ;)
Meni sa ove tvoje slike deluje da su ti prednja zatamnjena vise od 30 posto, koliko je maksimalno dozvoljeno.
Sustina ovde nije da li ces proci tehnicki pri registraciji, vec da li ce te patrola zaustaviti, a ako ti primete folije, a nemas atest za njih, bez obzira sto su nalepljene na staklo koje je fabricki zatamnjeno, sledi skidanje tablica i teranje na tehnicki. Opet, sa druge strane, nisam nesto cuo da trenutno gledaju folije.
  • Vozi: Peugeot 207

Van mreže AcoSk

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #238 poslato: 03. Apr, 2020. 21:28 »
AcoSk: kakve ideje... do sad sam uvezao preko 30 auta iz eu,svaki je imao folije koje su skidane jos na carini svaki je imao oznaku V,
Velika je razlika izmedju obicnog V i W ja na svom superbu imam W sto znaci da je auto fabricki zatamljen
evo i slika  ;)
Dzoni, W oznaka ne postoji (sve i da postoji, ko zna sta ona oznacava).
Ako je fabricki zatamnjeno, nikakva folija ne postoji i tada na staklu ima "V" (iznad ili pored oznake E1 ili E4 ....).

Ako su ti na carini skidali folije to je iz razloga sto je neko na fabricki zatamnjeno staklo naknadno zalepio folije.

p.s. Boli carinu ona stvar da li imas folije na staklima, stvarno ne razumem zasto bi ti oni skidali...

I jos nesto, otkud ovo da pitas, ako si vec preko 30 auta uvezao iz Eu? Valjda si radio i amss
A da li neko zna da li treba uraditi atest ako auto fabricki ima zatamljena stakla,...
« Poslednja izmena: 03. Apr, 2020. 21:34 AcoSk »

Van mreže fobia24

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #239 poslato: 16. Apr, 2020. 22:04 »
Da li iko zna podatak koliko je procenata fabricki zatamnjeno prednje suvozacevo staklo na oktavijama A7? Izgleda da ni dileri ne znaju taj podatak. Postoji razlika u zadnjim staklima, ali prednja su na svim oktavijama iste nijanse. Ako je mozda neko merio?



Pretraga foruma [Google]