Autor Tema: Ultra, Maxx, Ecto, i ostala bolja? goriva.  (Pročitano 10602 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bugarin

Odg: Ultra, Maxx, Ecto, i ostala bolja? goriva.
« Odgovor #30 poslato: 30. Maj, 2017. 17:41 »
Malo van teme a vezano za mirkukov post:
Na petrolu uz zlatnu karticu za QMax vracaju 5 din po litru na karticu, uz SOV karticu odmah umanjuju cenu za 8 ili 9 dinara ( zaboravih tacno :( )
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži klisko

Odg: Ultra, Maxx, Ecto, i ostala bolja? goriva.
« Odgovor #31 poslato: 30. Maj, 2017. 18:19 »
Kakva je to SOV i kako je dobiti? Koristim zlatnu od ~ novembra ali nisam znao da postoji još neka.
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže bugarin

Odg: Ultra, Maxx, Ecto, i ostala bolja? goriva.
« Odgovor #32 poslato: 30. Maj, 2017. 18:32 »
Ja sam ovu dobio od drugara. Msm da je u pitanju "solidarna organizacija vozaca". Ne znam na koju foru se dobija inace. Neko je negde i poklanjao na fejsu te kartice.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži observer

Odg: Ultra, Maxx, Ecto, i ostala bolja? goriva.
« Odgovor #33 poslato: 31. Maj, 2017. 12:02 »
Super tema,da li znate da li se isplati sipati 100oktana za benzince na npr. Gazpromu ili Eko pumpama?!
Meni NIS ne ulica povjerenje :/


Sent from my iPhone  

NIS i Gazprom su ista firma, samo dva brenda ;)

I ja vec 3 godine unazad sipam samo na slovenackom Petrolu i nemam neke primedbe (pre toga sam sipao jedno vreme aditivirani dizel na Molu).
Poverenje i ulivaju samo kompanije za koje pouzdano znam da uvoze dizel, odnosno ne kupuju ga od NIS-a. NIS-ovo gorivo je na Lukoilu, OMV-u, Eku, Knezu, ...
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Chaki87

Odg: Ultra, Maxx, Ecto, i ostala bolja? goriva.
« Odgovor #34 poslato: 31. Maj, 2017. 12:06 »
NIS i Gazprom su ista firma, samo dva brenda ;)

Znam da su iste firme,Ali sam se pitao da li dobijaju isto gorivo,tj.jel iz iste rafinerije??

Dosadasnja iskustva sa EKO pumpama su se bas pokazala kao pozitivna...



Sent from my iPhone  
  • Vozi: Oktavija Scout 2.0 TDI 2007 i Oktavija VRS 2.0 TFSI 2006

Na mreži observer

Odg: Ultra, Maxx, Ecto, i ostala bolja? goriva.
« Odgovor #35 poslato: 31. Maj, 2017. 12:08 »
Naravno da dobijaju isto gorivo - sve je iz Rafinerije Pancevo. A napisao sam iznad ko jos prodaje gorivo iz pancevacke rafinerije.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže nidza

Odg: Ultra, Maxx, Ecto, i ostala bolja? goriva.
« Odgovor #36 poslato: 31. Maj, 2017. 12:16 »
Ne bih se ja nešto zanosio time da firme koje uvoze same imaju bolje gorivo od NIS. Moje dosadašnje iskustvo u poslu, u radu sa svima koji iz inostranstva dođu ovde da rade, je da se prilagode našem "kvalitetu". Prosto su došli ovde da zarade, to im je prvi i osnovni razlog dolaska i nemaju ama baš nikakav motiv da nam nude bolji kvalitet nego što je inače prisutan na tržištu.

Kada premotam film više od deceniju unazad, sipao sam dizel u JTD godinama na Eko, pa na Mol, nikad nijedan problem koji se može pripisati gorivu. U to vreme su još i najviše kružile priče o kvalitetu goriva, problemima, diznama, glupostima... Zatim u sledećem autu u JTDm sipao prvo na Mol, zatim na NIS, takođe niti jedan problem. Sada sam nastavio da sipam na NIS, kad god mogu G100, kad ne mogu 98icu, i nikakav problem nemam.

U crni TDI ide OMV od prvog do poslednjeg dana, pre toga A5FL takođe OMV, bez ijednog problema koji bi se mogao pripisati gorivu.

Uvek sipam što bolje gorivo, ali najiskrenije da vam kažem, i kad sam sipao neaditivirano gorivo nikad nikakvu razliku nisam primetio. U poslednje vreme sam u Alfu više voleo da sipam običan dizel + Wynss aditiv za dizne, umesto UltraD.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Na mreži observer

Odg: Ultra, Maxx, Ecto, i ostala bolja? goriva.
« Odgovor #37 poslato: 31. Maj, 2017. 12:19 »
U nacelu se slazem sa tobom. Razlike su minimalne, a aditivirano gorivo ne sipam (jedno vreme jesam, na Molu, ali sam prestao).
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Ultra, Maxx, Ecto, i ostala bolja? goriva.
« Odgovor #38 poslato: 12. Sep, 2018. 11:45 »
Dve godine će biti uskoro kako sipam (Ekto) Disel na LukOil. Evo šta kaže na mom primeru precizno vođena statistika o tome da li O2 1.9tdi (2008) manje troši sa EKTO dizelom - može se reći NE.

Pratim potrošnju za svako sipanje već nekoliko godina, i evo nekih proseka u poređenju sa skoro dvogodišnjim sipanjem (nov/16-sep/18) samo na LukOil, sa Ekto dizelom:

nov/2016 do avg/2018 - 6,65L (27.055km). 16" leto + 15" zima (95% lukoil, gotovo isključivo EKTO dizel)
nov/2014 do avg/2016 - 6,73L (18.702km). 16" leto + 15" zima (razne pumpe, uglavnom ne aditivirani dizel)
nov/2012 do avg/2014 - 6,48L (27.850km). 17" i 16" leto + 15" zima (razne pumpe, uglavnom ne aditivirani dizel)

Znam da ima dosta faktora koju utiču na prosek potrošnje (rute vožnje, egr se prlja sa godinama, grad/van grada...), pa se može reći da ovo i nije precizno, ali u globalu to je to.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Ultra, Maxx, Ecto, i ostala bolja? goriva.
« Odgovor #39 poslato: 12. Sep, 2018. 13:26 »
Sa ovim se slažem.
Osim kad sam u Centru sipao 100-oktanski Carrera benzin u Sloveniji, nisam primetio manju potrošnju kod skupljih goriva.
Tomislav sam mesecima sipao G drive dizel na NIS pumpama i potrošnja je bila skoro identična onoj sa običnim euro dizelom.

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka

  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Ultra, Maxx, Ecto, i ostala bolja? goriva.
« Odgovor #40 poslato: 03. Dec, 2018. 17:31 »
Gile-tova (00gile00) Octavia 2.0tdi i Gile na SAT testu goriva, domaće protiv stranog, emisija od juče:
https://youtu.be/9a3edlwsz9Q?t=4m40s
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže bugarin

Odg: Ultra, Maxx, Ecto, i ostala bolja? goriva.
« Odgovor #41 poslato: 03. Dec, 2018. 21:29 »
Znaci uspesno remontovana turbina.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži Peja

Odg: Ultra, Maxx, Ecto, i ostala bolja? goriva.
« Odgovor #42 poslato: 03. Dec, 2018. 22:14 »
Prvi deo testa, nereprezentativan. Razliciti uslovi voznje, veze s'vezom nema.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Ultra, Maxx, Ecto, i ostala bolja? goriva.
« Odgovor #43 poslato: 04. Dec, 2018. 10:46 »
Kada su se vratili iz Mađarske na NAVAK, svi su imali veću potrošnju sa Shell-om nego do tamo sa aditiviranim NIS-om, i to pripisali uslovima puta, gužva, vetar... tj. da uzrok veće potrošnje nije gorivo?!
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži Peja

Odg: Ultra, Maxx, Ecto, i ostala bolja? goriva.
« Odgovor #44 poslato: 04. Dec, 2018. 11:22 »
Rezultati drugog dela testa, kada su komparativno merili performanse u veoma slicnim uslovima mogu se uzeti, sa odredjenom dozom opreznosti, kao relevantni.

Kada su se vratili iz Mađarske na NAVAK, svi su imali veću potrošnju sa Shell-om nego do tamo sa aditiviranim NIS-om, i to pripisali uslovima puta, gužva, vetar... tj. da uzrok veće potrošnje nije gorivo?!
Lako je moglo biti da bi dobili majnu potrosnju nego sa NIS, da im je vetar duvao u ledja ili nije duvao upste, zatim kisa, kvalitet zavrsnog sloja asfalta, visinski profili puta... ovo ono...
Bitno da su "vozaci" bili profesionalci i vozili ujednaceno  :bravo: kako su vise puta naglasili.

Prvi deo testa... dzabe trosili gume, gorivo... nista se na taj nacin nije moglo pokazati ni dokazati  wac1
Taj deo testa je totalno diletantski odradjen, koliko da snime nesto i na kraju emisije da se pohvale kako su radili do 20h :)
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI



Pretraga foruma [Google]