Autor Tema: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?  (Pročitano 4722 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sasacalko

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #15 poslato: 25. Apr, 2016. 07:35 »
Još interesantnije. Za Makedoniju je potreban aparat od 2kg.  ;)

Van mreže batke

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #16 poslato: 25. Apr, 2016. 12:50 »
Baš taj i imam.  :RR)
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže IGOR 955

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #17 poslato: 25. Apr, 2016. 13:09 »
Nikad mi niko nije tražio u Makedoniji, niti u Grčkoj...Doduše, u zadnjih 5 godina vozim naftaše, ali sam pre toga imao benzince, čak jedan i sa plinom...Mislim da je sve to lutrija, kako dune u glavu policiji ili carinicima...

A sa druge strane, bez zelenog kartona u Makedoniju ne bih mogao ni da uđem....Ma ljudima je važnije zeleni karton da im pokažeš, nego imaš li pasoše  =))
  • Vozi: Škoda Oktavia A5 1.9 TDI 2004

Van mreže Neba

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #18 poslato: 25. Apr, 2016. 15:12 »
A sa druge strane, bez zelenog kartona u Makedoniju ne bih mogao ni da uđem....Ma ljudima je važnije zeleni karton da im pokažeš, nego imaš li pasoše  =))

Зато што можеш да ушеђ у МК без пасоша (на ЛК) али не можеш без зеленог картона :)
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže IGOR 955

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #19 poslato: 25. Apr, 2016. 15:29 »
Pa znam za to...ali nekoliko puta sam ih namerno testirao,dam cariniku svesno pasoše i medjunarodnu dozvolu a zeleni karton
ostavim svesno pored sedišta....Ma kakvi,nema šanse da ne potraźi  ::)
  • Vozi: Škoda Oktavia A5 1.9 TDI 2004

Van mreže zare

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #20 poslato: 25. Apr, 2016. 17:23 »
"Testirao" sam isto tako i ja carinicu, mada ne namerno. Pa me tako besno pogledala i samo sto nije rekla: "koji me k... za... kada znas sta sve treba "  :B=).

Van mreže zix

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #21 poslato: 19. Jun, 2016. 19:21 »
Пошто имам МК порекло врло често сам доле, тако да ме је неретко и заустављала и контолисала МК милиција. Никад ми нису тражили ништа више од саобраћајне, (понекад - ретко, ме питају за зелену карту без које не може ни да се уђе у МК) и националне (српске) возачке дозволе.
Једном ми се десило на излазу из дискаћа да ме питају за лк....
МВД нико никад ми није тражио у МК за 12 година колико возим доле... Чак ни када су ми писали казну за прекорачење брзине...
Po našem zakonu i međudržavnom ugovoru nije potrebna MVD za Makedoniju i još neke države (Madjarsku itd), a potrebna je za Grčku. Inače je nova cena MVD 3340 din.

http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/konzularni-poslovi/putovanja-u-inostranstvo/vozacke-dozvole-u-inostranstvu
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI 2012.

Van mreže Tule

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #22 poslato: 20. Jun, 2016. 12:06 »
Ako se ne varam MVD vazi tri godine. Jeste da zvuci kao bacanje para, ali nije mi zao 3K dinara za tri godine mira da ne razmisljam "sta ako". Isto tako i za AMSS medjunarodno osiguranje na putu, dok to nisam imao svaki put sam se strecao "sta ako mi auto stane na po autoputa u Hrvatskoj, izbice mi par stotina evra ko nista". Platis 1800 din godisnje, vozis i ne mislis.
  • Vozi: Skoda Superb 2.5 V6 TDI 2003

Na mreži Skorpion

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #23 poslato: 20. Jun, 2016. 12:23 »
Пошто имам МК порекло врло често сам доле...

Pozdrav do kolega sa MK porekla iz Makedonac u Beogradu :)
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw

Na mreži AcoSk

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #24 poslato: 20. Jun, 2016. 19:15 »
Medjunarodna dozvola vazi do datuma do kojeg vazi ova "domaca". Bar je tako bilo pre dve god

Van mreže zare

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #25 poslato: 20. Jun, 2016. 19:28 »
Vazi maksimalno 3 godine od datuma izdavanja i ne moze vaziti duze. Moze samo da vazi krace ako vozacka dozvola istice ranije od 3 godine.

Van mreže nikola indjijaZapočeo temu

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #26 poslato: 20. Jun, 2016. 21:32 »
Ja je nevadim pa makar platio kaznu.Mislim da su to nase izmisljotine za deranje koze.Pogotovu ko ima novu plastičnu netreba mu tzv . međunarodna.
  • Vozi: skoda oktavia 3 1.2 tsi 105hp+seat cordoba 1.9sdi+fiat ducato 2.8 jtd

Van mreže batke

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #27 poslato: 21. Jun, 2016. 09:31 »
Za Grčku bi trebalo imati i međunarodnu. Tako kažu propisi mada je ja nisam vadio poslednjih 6 godina. Ko ide sopstvenim kolima ne bi trebalo da ima problema odnosno niko mu je neće tražiti. Međunaroda je potrebna ako se uzima rent-a-car jer agencije ne izdaju vozila bez nje. Bar ne moje iskustvo po ostrvima takvo.
Pitanje je šta se dešava ako dođe do udesa, a ne poseduje se međunarodna?
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže ugi85

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #28 poslato: 21. Jun, 2016. 10:49 »
Na nekim forumima sam citao iskustva coveka koji su imao saobracajnu nesrecu u Grckoj i koji tvrdi da nisu ni pogledali medjunarodnu vozacku niti su mu je trazilil. Mozda to ipak zavisi od policajca do policajca.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže nemilose

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #29 poslato: 08. Avg, 2019. 23:55 »
Za Grčku više nije potrebna MVD. Na onom gore linku sada piše:
Грчка – признаје се возачка дозвола Р.Србије на новом обрасцу. У случају дужег боравка у Грчкој неопходно је дозволу заменити за грчку, што подразумева и полагање возачког испита;
  • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6



Pretraga foruma [Google]