Autor Tema: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)  (Pročitano 18963 puta)

0 članova i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže DobrivojeTopic starter

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #255 poslato: Jun 18, 2017, 02:53:40 posle podne »

Samo da Vas podsetim o kom tipu karburatora se radi...
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže rookie5

« Odgovor #256 poslato: Jun 19, 2017, 09:34:59 posle podne »
pozdrav svima, pratim forum skoro mesec dana i nikako da pronadjem odg na moj prob...
pre gore pomenutog vremena kupio sam skodu feliciju 1.3 lx '96 god.
imam problem sa teskim paljenjem na benz , upali posle nekoliko verlganja ali mi se ugasi cim pokusam da ga ostavim da radi u leru.
dok mu dodajem gas ili turiram po malo motor radi. zamolio bi majstora ako moze da me uputi u prob i posavetuje jer sam pocetnik
i ovo mi je prvi auto. unapred zahvalan
  • Vozi: skoda felicija 1.3 96'

« Odgovor #257 poslato: Jun 19, 2017, 09:50:24 posle podne »
Da li auto koristi samo benzin ili ima ugradjen i plinski sistem?

Van mreže rookie5

« Odgovor #258 poslato: Jun 19, 2017, 09:56:22 posle podne »
ima i plinski sistem, izvinjavam se...zaboravih to da napomenem. kada je zagrejan na plin pali i ide normalno

« Odgovor #259 poslato: Jun 21, 2017, 02:49:45 posle podne »
pozdrav svima, pratim forum skoro mesec dana i nikako da pronadjem odg na moj prob...
pre gore pomenutog vremena kupio sam skodu feliciju 1.3 lx '96 god.
imam problem sa teskim paljenjem na benz , upali posle nekoliko verlganja ali mi se ugasi cim pokusam da ga ostavim da radi u leru.
dok mu dodajem gas ili turiram po malo motor radi. zamolio bi majstora ako moze da me uputi u prob i posavetuje jer sam pocetnik
i ovo mi je prvi auto. unapred zahvalan

Moralo bi prvo da se prekontrolise u kakvom je stanju karburator odnosno, da nema zapusenja u kanalima za dotok benzina ili negde vuce ozbiljniji fals vazduh. Kad je pomenuto ispravno krece se u pravilnom podesavanju ugla paljenja sa stroboskopom i pravilnim podesavanjem obrtaja na leru. Ujedno se prati sagorevanje gorivne smese benzina i vazduha uz pomoc analizatora izduvnih gasova ili ti CO% uredjaja.

Kad su se dobili obrtaji na leru i kvalitet izduvnih gasova na leru, motor se gasi i ostavlja se da se ohladi. Kako bi se proverilo pocetno startovanje koje tebe muci.

Van mreže rookie5

« Odgovor #260 poslato: Jun 22, 2017, 03:03:29 posle podne »
hvala na odg  bravo2

dodao bih takodje da dok je prebacen na rad na benz mogu da ga vozim sve dok ne stanem i spustim nogu sa gasa dok je u leru

« Odgovor #261 poslato: Jun 22, 2017, 08:45:40 posle podne »
Ocigledno je da sistem praznog hoda odnosno lera neradi. Razlog tome moze da bude siromasna smesa ili prebogata, zapusenje kanala za dovod benzina ili odvod gotove smese. Zapusenje ler dizne ili nekontrolisan dotok vaduha... Trebalo bi detaljnije prekontrolisati u kakvom je stanju karburator i sve neispravne delove zamenuti ispravnim...

Van mreže lakisa85

« Odgovor #262 poslato: Jul 20, 2017, 10:18:58 pre podne »
Pozdra,
pitanje za Dobrivoja, imam feliciu 2000. 43kw, karburator. Muči me velika potrošnja, gradska vožnja na plin i na benzin je oko 16-17l, dok  je otvorena vožnja magistralnim putevima oko 8l plina ili benzina. Osim čišćenja karburatora da li postoji još nešto što bih treba da proverim. Na usisnom crevu za vazduh nema nikakvih prepravki.
Pozzzz Aleksandar
  • Vozi: felicia 1.3 43kW, 2000.

« Odgovor #263 poslato: Jul 20, 2017, 03:24:17 posle podne »
Trebalo bi proveriti trnutno stanje karburatora i plinskog isparivaca. Ako je jedan i drugi sistem korektan ( sto mi se milion puta desavalo ) u smislu ispravnosti svih delova tih sistema, tada se pristupa fabickom podesavanju karburatora - moto test motora. Kada analizator izdvnih gasova pokaze vrednost izduvnih gasova od 2 - 2,5% CO na leru i 0,3 - 0,6% CO na 3000 O/min, netreba remontovati karburator.

Kad je gorivna smesa benzina i vazduha dovedena u pravilno stanje pristupa se podesavanju plina uz pomoc analizatora izduvnih gasova. Vrednosti izduvnih gasova su skoro indeticne, kad bi te put naveo ka Bgd-u, bilo bi mi drago da vidis kako se radi sa ispitnom opremom za tu namenu...

Van mreže lakisa85

« Odgovor #264 poslato: Jul 20, 2017, 03:33:15 posle podne »
Hvala na brzom odgovoru, ali i ako me put ne vodi na tu stranu, isplati mi se da dodjem. Imaću Vas u planu, hvala još jednom na brzom dogovoru.
  • Vozi: felicia 1.3 43kW, 2000.

« Odgovor #265 poslato: Jul 20, 2017, 04:01:30 posle podne »
Bice mi drago da se upoznamo i da resimo probleme koje imas sa sitemima gorivne smese...

« Odgovor #266 poslato: Jul 29, 2017, 10:17:33 posle podne »
Moze li savet gde da okacim slike kako bi mogle da se vide, kakva su iskustva sa dropbox-som ili predlazete neki drugi sajt?

Na mreži slobodanalex

« Odgovor #267 poslato: Jul 29, 2017, 10:32:56 posle podne »
Probaj na postimg.cc
  • Vozi: Škoda Superb Combi 2.0 TDI CR 170hp 2010 Ambiente + Eibach Pro Kit

« Odgovor #268 poslato: Avgust 02, 2017, 08:34:13 posle podne »
Uspeo sam da se snadjem, u svakom slucaju hvala za savet.

« Odgovor #269 poslato: Oktobar 04, 2017, 07:23:40 posle podne »
Drugari kako ste i kako vas sluze cetvorotockasi? Dali ste proverili ispravnost automatskog sauha?