Autor Tema: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)  (Pročitano 39738 puta)

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #315 poslato: 06. Maj, 2019. 10:57 »
Sad tek didim ovu temu, pa se nešto mislim...

Imamo lepu temu gde kolega Stalker nesebično savetuje u vezi sa uljima, u ovoj temi ovde kolega Dobrivoje svoje znanje deli i pomaže u vezi sa karburatorima....

Imamo li neku temu, ili nekog kolegu ko je iskusan sa dizelima, boš pumpama, diznama, da pomogne nama nesrećnima?
 hearcut
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže Bobi

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #316 poslato: 06. Maj, 2019. 11:14 »
Sad tek didim ovu temu, pa se nešto mislim...

Imamo lepu temu gde kolega Stalker nesebično savetuje u vezi sa uljima, u ovoj temi ovde kolega Dobrivoje svoje znanje deli i pomaže u vezi sa karburatorima....

Imamo li neku temu, ili nekog kolegu ko je iskusan sa dizelima, boš pumpama, diznama, da pomogne nama nesrećnima?
 hearcut
Predjite na plin da slatko izvozite :P
  • Vozi: Skoda Octavia MK1 1.6L MPI ' 98 benz+tng

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #317 poslato: 06. Maj, 2019. 11:18 »
Prvo - izvinjenje Dobrivoju što mu trolujemo temu.

Drugo, još davno sam rekao - "nikad dizel, nikad karavan, nikad srebrno metalik..."

I onda kupim oktaviju - karavan, srebrno metalik i još iznad svega dizel.

Ono, dobro je sve to, ali kada 25+ godina voziš samo benzince, onda te sitnice počnu da nerviraju.

Nije me nikada ostavila na putu, ali - nervira!
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #318 poslato: 09. Jul, 2019. 20:55 »
U nedelju iz Novog Sada dosao mi je clan foruma sa problemom loseg rada na plinu i benzinu, nadam se dace nam napisati utiske kako je auto sredjen.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže milosgranice

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #319 poslato: 26. Jul, 2019. 22:30 »
Pozdrav za mog druga
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #320 poslato: 27. Jul, 2019. 19:42 »
Pozdrav ekipa.. kao sto se moglo videti iz prethodnih tema, imam feliciu 1.3, karburator, noviji model. Auto ima lovato plinski uredjaj, i vozen je uglavnom na plin. U pocetku je sve to bilo dobro, jer realno za bolje nisam ni znao.. medjutim, nakon malo citanja, proucavanja, gledanja kojecega, dodjem do zakljucka da nesto sa felcedesom nije u redu.. Naime, preko 110km/h moze da ide samo nizbrdo ili sa vetrom u ledja. A u Vojvodini brda nema. Pritom, nekad se oseti i neobican miris izduvnih gasova...Iscitao gomilu tema po ovom i briskoda forumu, i zakljucio da karburator ili ne valja ili nije podesen. E, sad, ne budem lenj i kontaktiram clana foruma (Dobrivoja), i dogovorim se sa covekom da dodjem da pogledamo sta je sa autom.. I bio sam u pravu. Karburator, sam po sebi i nije bio u losem stanju, iako sam ja mislio da je prljav, da ga treba cistiti ili menjati membrane, ali zato nista drugo nije valjalo. Naime, rasprsivac je neko od priucenih majstora fino oskrnavio, razbusivao ga, lepio silikonom pa to osim sto nije izgledalo kako treba, isto je tako i radilo. E sad, cim sam dosao, covek lepo stavio sondu, proverio izduvne gasove na plin, pa zatim na benzin, pa to podesio. Smesa bila izuzetno bogata, auto se bukvalno gusio. Onda smo zatvorili rupe u kucistu filtera za vazduh, koji je malo ostecen i pukao na par mesta. Zatim je prekontrolisana cela instalacija plina, prestelovano paljenje, i gomila stvari jos. U saradnji sa Dobrivojem, to jest uz njegovu pomoc, napravimo nacrt adaptera za sportski filter vazduha (razlog je samo lepsi zvuk, nista drugo), nadjemo resenje kako da obidjemo taj rasprsivac jer nam smeta za postavljanje adaptera, i krenem ja po malo skeptican kuci... Docepao se autoputa, pritisnuo skodu.. a ono, felcedes prede. Ide oko 130 na plin (ta brzina je pre podne bila misaona imenica za isti taj auto) pri oko 3500 obrtaja.. nisam imao srca da je stiskam vise da bi otvorila i drugo grlo. Bukvalno od onda se auto preporodio. Mnogo bolje prima gas, iako ona sama po sebi nije bas startna, a i potrosnja je malo manja. Za sad je to kako treba, cekamo da se sredi taj adapter pa onda na jos jedno stelovanje smese i montazu istog pa cemo videti kako ce ici. U svakom slucaju, kolege forumasi, ako imate problema sa krburatorima, znate kome treba da se obratite, a ako se neko odluci za modifikaciju slicnu ovoj (mislim na sportski filter vazduha), rado cu pomoci koliko mogu.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #321 poslato: 22. Sep, 2019. 20:36 »
Poz Dobrivoje vozim jettu 2 1.6 1986 god i imam problem svake zime sa jutarnjim paljenjem. Auto upali odma ne vergla nista odradi jedno 5sekundi pod vecim gasom i onda pocinje da trokira trese samo sto se ne ugasi i tek kako se zagreva stabilizuje rad da moze da se vozi mada kad das gas on se ugusi mesto da povuce i posle 3minuta ide lepo i onda pocne se gasiti cim pustim gas to traje 2minuta i onda sve normalno radi.  Isao sam covek mi je remontovao karburator prosle godine ali problem je ostao. Sve mislim da je problem u vakumu  i redosledu povezani creva. Da li mi mozete pomoci il da dodjem do vas?


Bilo bi mi drago da se vidimo i da resim tvoj problem kako treba, oko termina dogovoricemo se na pp.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže sima 016

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #322 poslato: 01. Mar, 2020. 00:26 »
Pozz Dobrivoje,imam problem sa Feliciom 1,3lx 1998god i na plinu i na benzinu,ako moze kontakt tel.Pozdrav
  • Vozi: skoda felicia 1.3lx

Van mreže Karlheinz

  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #324 poslato: 01. Mar, 2020. 11:48 »
Pozz Dobrivoje,imam problem sa Feliciom 1,3lx 1998god i na plinu i na benzinu,ako moze kontakt tel.Pozdrav



Moze zasto da ne, poslat je na pp kako bi uskladili termine i da vidimo koje probleme imas sa sagorevanjem gorivne smese benzina/vazduha i plina/vazduha.

 bravo2
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #325 poslato: 26. Mar, 2020. 06:57 »
Drustvo, kao ste dali vas cetvorotockasi dobro sluze?
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže Filo

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #326 poslato: 26. Mar, 2020. 14:40 »
Dobro zasad otkad sam pronasao uzrok zbog koj obrtaje nisu reagirale onako kako sto treba kada sam podesavao plin na isparivac. Ono crevo od vakuum za servo kocnica na usisnoj grani je bio labavo, smenio sam stegu i sada mogu da stelujem plin, reaguje bas onako kako treba.
I malo sam pojacao plin na racvu za 1/4 krug, a potrosnja je i dalje ista, zadnju potrosnu je bila 10.2 litra plin na 100 km

Sada sledno sta treba uradim je da zamenim svecice jer opet ostetujem jednu na skidanje. Sada vozim 3 briskove i edna Beru (po katalog odgovara i ova beru za felicija). Isto tako preventivno cu zameniti i kablove jer su stari oko 8 godina.
ALi samo ovo sa korona nek se smiri
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3 LX 1995

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #327 poslato: 26. Mar, 2020. 18:10 »
Odlicno Filo bravo2 uh taj virus  :( ,kad bi mogli da ga prestelujemo pa da bude koristan...
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže Filo

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #328 poslato: 08. Apr, 2020. 19:32 »
Danas promenio sam svecice i kablove. Svecice su Brisk DR17YC, a kablove VIKA.
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3 LX 1995

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #329 poslato: 08. Apr, 2020. 21:35 »
Odlicno, kako sad auto radi?
  • Vozi: skoda 1000 MB



Pretraga foruma [Google]