Autor Tema: kupovina preko ebay-a  (Pročitano 1056 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ivan4994Započeo temu

kupovina preko ebay-a
« poslato: 25. Sep, 2015. 20:44 »
postovane kolege, vidim da neki od vas kupuju delove preko ebay-a pa me zanima da li bi neko hteo da mi objasni na koji nacin se kupuje, placa, vrsi isporuka i sl... hvala unapred!
  • Vozi: fabia mk1 sedan 1.4 16v 74kw

Na mreži djordjebg

Odg: kupovina preko ebay-a
« Odgovor #1 poslato: 25. Sep, 2015. 22:16 »
Nije komplikovano, najsigurnije ti je da otvoris devizni racun u nekoj od banaka koje imaju debitne internet kartice( Visa electron, svaka banka ih razlicto zove).
Otvaranje racuna za rezidente se ne placa, platices izradu kartice nekoliko stotina dinara i to ce ti biti jedini godisnji trosak jer odrzavanja racuna nema.

Mozes koristi i kreditnu karticu, ako je vec imas ovo je samo sigurnosti radi, jer bi na namesnki racun uplacivao onolkiko koliko zelis i da potrosis.

Posle toga, otvoras paypal nalog i povezujes ga svojom debitnom karticom. Paypal je posrednik u placanju, oni cuvaju podatke tvoje kartice i preko njih placas na ebayu.

Postoje dve vrste transakcija, buy it now( gde kupujes po naznacenoj ceni) ili aukcijska prodaja predmeta. Na cenu predmeta dodajes troskove isporuke, koji nekada pisu, a nekada moras unapred pitati prodavca da ti proveri. ISporuka za male predmete je nekada gratis, a nekada su troskovi isporuke enormno veliki sto zavisi od gabarita onoga sto zelis da porucis.

Ono sto je jako dobro kod ebaya je zastita kupca. Ne postoji nacin da ostanes bez para, a ne dobijes ono sto si kupio. Povracaj para funkcionse bez problema, jedino sto moras ispostovati je proceduru sto se vremenskih rokova tice.

ISporuka iz Evrope je jako brza, sve sto porucis ce biti u zemlji za 4-7 dana, ali onda u zavisnosti od onoga sto sti porucio podleze ili ne podleze carinjenju. Roba koja ne podleze carinjenju je roba male vrednosti upakovana u male paketice, recimo CD, DVD ili slicne stvari. Roba koja je iole vecih gabarita ili njima deluje intersatno ide na carinski pregled, gde ce ili biti ocarinjena( 10% vrenosti +20% PDV, samo naplacen PDV ili samo naplacen carinski pregled.

Kako ces proci na carini je velika enigma, zavisi od toga ko carini, kako je raspolozen i da li uopste zna sta carini. PRavila nema.
Carini se roba vrednosti preko 50 evra kupljena od pravnog lica i roba preko 70 evra od fizickog lica. Deklarisanu vrednosti robe mozes traziti da ti umanje kako bi bolje prosao na carini. Da li ce proci zavisi.

Za iole vredniju stvar, dakle skuplju od par stotina dinara, ces dobiti tracking number pomocu koga ces pratiti kretanje porudzbine i znati kada mozes da je ocekujes.

Sve u svemu nije to komplikovano, prosto moras 2-3x probati da bi shvatio kako i sta.


« Poslednja izmena: 25. Sep, 2015. 22:23 djordjebg »

Van mreže dulefontana

Odg: kupovina preko ebay-a
« Odgovor #2 poslato: 25. Sep, 2015. 22:36 »
Odlicno objasnjeno.

Sent from my Commodore Amiga 500


Van mreže ivan4994Započeo temu

Odg: kupovina preko ebay-a
« Odgovor #3 poslato: 25. Sep, 2015. 23:47 »
odlicno objasnjeno, stvarno! hvala puno na konkretnom i narodski objasnjenom odgovoru! :bravo: ja sam mislio da je to neka mudrost, kad ono prosto da prostije ne moze biti! extra! hvala jos jednom! bravo2
  • Vozi: fabia mk1 sedan 1.4 16v 74kw

Van mreže rkoms

Odg: kupovina preko ebay-a
« Odgovor #4 poslato: 29. Jan, 2018. 09:55 »
Jel proradio pay pal, kao opcija placanja iz srbije ili si morao preko western uiniona?
  • Vozi: SEAT Ibiza Cupra 1.4TSI

Van mreže marko nis

Odg: kupovina preko ebay-a
« Odgovor #5 poslato: 29. Jan, 2018. 12:11 »
Ne znam da li PayPal radi u Srbiji, mislim da ne. Ja sam u Nemačkoj i otvorio PayPal pa tako uzeo stvari  O0
  • Vozi: Skoda fabia vrs mk1

Van mreže rkoms

Odg: kupovina preko ebay-a
« Odgovor #6 poslato: 29. Jan, 2018. 12:50 »
Ne znam da li PayPal radi u Srbiji, mislim da ne. Ja sam u Nemačkoj i otvorio PayPal pa tako uzeo stvari  O0
Hvala, znam da ranije nije bila takva opcija placanja za nas, verovatno se to nije ni promenilo. Jel ima neko mozda da dovlaci stvari sa superskode u Srbiju? 
Ovo sa western unionom, mi je stvarno bolna procedura.
  • Vozi: SEAT Ibiza Cupra 1.4TSI

Van mreže Sammael

Odg: kupovina preko ebay-a
« Odgovor #7 poslato: 29. Jan, 2018. 15:46 »
PayPal od 2013. radi u Srbiji. Moguće je i slanje uplata u inostranstvo i primanje uplata iz inostranstva, jedino nije moguće slanje s jednog srpskog PayPal naloga na drugi.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Van mreže adamGT

Odg: kupovina preko ebay-a
« Odgovor #8 poslato: 29. Jan, 2018. 15:53 »
Paypal funkcionise u Srbiji vec odavno,ja ga koristim za kupovinu sa ebay preko 3 godine

Sent from Redmi 3S prime using Tastatura


Van mreže rkoms

Odg: kupovina preko ebay-a
« Odgovor #9 poslato: 29. Jan, 2018. 18:29 »

Paypal funkcionise u Srbiji vec odavno,ja ga koristim za kupovinu sa ebay preko 3 godine

Nismo se razumeli, funkcionise pp

ali konkretno na superskodi jos uvek nije omogucena takva vrsta placanja za ljude iz Srbije, barem je tako bilo do skoro....
  • Vozi: SEAT Ibiza Cupra 1.4TSI



Pretraga foruma [Google]