Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Crni dim - DPF filter  (Pročitano 5675 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže fobia24

Odg: Crni dim - DPF filter
« Odgovor #30 poslato: April 03, 2019, 07:23:54 posle podne »
U današnje vreme je svakako plus imati dpf.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI

Na mreži observer

« Odgovor #31 poslato: April 04, 2019, 10:07:30 pre podne »
Ne delim ovo ekoloski osvesceno misljenje :). Plus jeste za ekologiju (i da ti ne pocrni branik :) ) ali dpf je meni bio jedini razlog sto sam se vratio na benzinca. Na zalost, posto ih jako ne volim (benzince).
  • Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži HellBlaze

« Odgovor #32 poslato: April 04, 2019, 03:08:40 posle podne »
Novi dpf su savremeniji, ni ne primetis kad krene i odradi regeneraciju. Ja koristim VAG dpf program i kad vidim da ce uskoro da krene da regenerise provozam jos 10ak minuta dok ne odradi i to normalnom brzinom po gradu, sagoreva 2 grama/km voznje znaci nekih 10-12km

Par puta mi je odradio a da nisam ni primetio samo sam video u aplikaciji da je regenerisao pre x kilometara.

Ona trajna cadj sto ostane posle regeneracije i sto se ne sagoreva mi je na 1.06% zapuseno posle skoro 4000km sto znaci da ce mi dpf filter izdrzati bar 250.000km a svakako planiram da ga prodam mnooogo pre toga

Van mreže fobia24

« Odgovor #33 poslato: April 04, 2019, 06:08:34 posle podne »
Ne delim ovo ekoloski osvesceno misljenje :). Plus jeste za ekologiju (i da ti ne pocrni branik :) ) ali dpf je meni bio jedini razlog sto sam se vratio na benzinca. Na zalost, posto ih jako ne volim (benzince).
Nisi me razumeo, ne mislim ni ja ekološki jer je to farsa. Nema veze sa ekologijom, već sam pisao da u Evropi koja je to izmislila najviše zagađuju kuće izvan gradova koje se greju na drva, fabrike, avioni, kamioni. Kola tu nisu ni 2%. To su dvolična pravila izmišljena da bi se zadovoljila glad velikih industrija kao što je automobilska. Svaki dan dolaze neki novi proizvođači na već ogromnu proizvodnju, treba to prodati sve. U zadnju deceniju niču fabrike automobila kao pečurke, naročito u Kini. Ja sam mislio sa aspekta nadolazećih pooštravanja propisa, uskoro će se i vlast u Srbiji dosetiti da neće moći bez dpf-a automobili u grad.

Na mreži Miro MNE

« Odgovor #34 poslato: April 05, 2019, 08:38:52 pre podne »
Da kupujem nov auto boljelo bi me uvce ima li DPF ili ne. Al kod polovljanja je svakako manja šansa za dodatnim problemima ukoliko uzmeš verziju bez DPF-a.

Inače zna li neko jel kod 7GG standardna oznaka za opremljenost DPF filterom kod svih VAG modela ili je recimo za passata drugačije, za octaviju drugačije?  Pričam o onoj fabričkoj naljepnici u gepeku I u servisnoj knjižici?
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Na mreži observer

« Odgovor #35 poslato: April 05, 2019, 11:01:35 pre podne »
U Srbiji nikad i nista nije "uskoro" :). Uvek je kasnjenje bilo bar 30-50 godina (kad pogledamo istoriju a i danas je opet isto). A tek zabrana ulaska dizelima bez dpf u gradove bice uvedena tek ako budemo jedna od nemackih saveznih republika :)

Jako me nervira to sranje. Pre neki dan, taman stignem kuci i skontam da je regeneracija u toku i da zbog toga moram da produzim voznju - onda opet ceo krug po gradu, a svi kilave, jedva sam se docepao mosta i izlaska iz grad (kod mene mora da se auto krece bar 60 km/h u 4. ili 5. stepenu prenosa).
Inace, voznju po NS ne bih preporucio ni najgorem neprijatelju, brze stignes biciklom nego kolima, svi voze tako kao da slepaju jos jedan auto zakacen za svoj.
Zlo.
I tako svaki put.

A to da li je nov ili ne - nema nikakve veze. I ja sam moj auto kupio novog ali 100.000 km i 10-tak godina prolete dok trepnes ;)
  • Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Peja

« Odgovor #36 poslato: April 05, 2019, 11:34:58 pre podne »
Samo sam u pocetku postovao da DPF zavrsi regen, a poslenjie 3 godine niti jednom. Auto i dalje radi kao sat 112 kkm, DPF se regenerise na 550-720 km u zavisnosi kako ga eksploatisem. U servisu su ocitali da je filter na 40% zivotnog veka. :)
Kada se jednog dana zapusi, menja se kao potrosni deo, a cene su odavno vec pale.

Zasto od vinske musice praviti bumbara?

« Odgovor #37 poslato: April 05, 2019, 04:21:53 posle podne »
Ono što je meni ludo u celoj toj priči je i to što dve oktavije, jedna sa dpf-om i jedna bez po nalepnicama iz gepeka pripadaju Eu 4 normi. Oba motora su ista 1.9 tdi od 77kw.Jedan je bls taj ima dpf a drugi je bxe taj nema.Kodovi su 7GG za EU4 sa dpf-om a OGG za EU4 bez.
U čemu je onda poenta dpf-a?

Van mreže fobia24

« Odgovor #38 poslato: April 05, 2019, 05:39:43 posle podne »
Glupo je samo što ne upali lampicu kada krene regeneracija, već moraš po sluhu da znaš kada digne na 1000 obrtaja u leru da je krenuo. I mene nervira što mi na novom autu ne regeneriše npr na autoputu dok se vozim 500km, nego sačeka da uđem u centar Ljubljane i onda na ssemaforu krene.

Na mreži HellBlaze

« Odgovor #39 poslato: April 05, 2019, 06:35:14 posle podne »

Na mreži AcoSk

« Odgovor #40 poslato: April 05, 2019, 10:48:31 posle podne »
Za nju treba i neki elm327 :)
Ja uzeh skoro Vgate iCar Pro iz Kine za 10,5e i radi VAG DPF (pro verzija) i ostale (Torque Pro, inCarDoc Pro, Carista)
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Na mreži HellBlaze

« Odgovor #41 poslato: April 06, 2019, 12:15:34 pre podne »
i ja sam uzeo isti obd, radi fantasticno sve

Na mreži AcoSk

« Odgovor #42 poslato: April 06, 2019, 12:52:34 pre podne »
Da, cak moze i neka kodiranja preko Carista.

p.s. Izvinjavam se za off
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.