Autor Tema: Kilo ključ  (Pročitano 5608 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže mirkuk38Započeo temu

Kilo ključ
« poslato: 21. Jan, 2016. 19:20 »
Dakle, kupio bih kvalitetniji ključ, da imam za zatezanje točkova. Potrebno da pokriva vrednost od 120 - 140Nm.

Neka sugestija šta da uzmem? Razumem se u to k'o Mara u .... .... :)

Van mreže krcaerdoglija

Odg: Kilo ključ
« Odgovor #1 poslato: 21. Jan, 2016. 19:25 »
Videcu u ponedeljak koje kljuceve koristi fiat pa ti javljam!
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Na mreži Peja

Odg: Kilo ključ
« Odgovor #2 poslato: 21. Jan, 2016. 19:28 »
Oko Nove godine sam pitao u Wobihaus, oko 12kdin
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže mihajloalasp

Odg: Kilo ključ
« Odgovor #3 poslato: 21. Jan, 2016. 19:30 »
Ja imam Top Master kljuc, pokriva od 10 do 210 Nm. Precizan, kvalitetan, koriscen x puta za radove oko motora (stezanje glave, lezajeva radilice itd). Cena mu je 25-30 eura na oglasima (ima na KP, nego sa telefona kucam pa ne mogu da kopiram link). Mnogo je bitnije kakvim nastavkom stezes, uzmi kvalitetnu gedoru, po mogucnosti duboku bez ikakvih nastavaka, sto vise nastavaka stavis to je manje tacno zbog uvijanja (postoje nastavci - produzeci koji su namenjeni za stezanje kilo kljucem, ali to vec kosta dosta i nije ti potrebno). Postoje i Force, Rico, Jonnesway alati, sve isto samo drugo ime i malo skuplje, a svi rade posao isto. Nemas potrebe da dajes pare na nesto skuplje, jer i ovo radi posao bez greske.

Sent from my GT-S7580  

« Poslednja izmena: 21. Jan, 2016. 19:33 mihajloalasp »

Van mreže Nibus

Odg: Kilo ključ
« Odgovor #4 poslato: 21. Jan, 2016. 20:03 »
imam ja da prodam top master u kutiji sa nastavnom i adapterom nikada korišćen u celofanu 25e
  • Vozi: Golf 2 1.6l diesel

Van mreže mirkuk38Započeo temu

Odg: Kilo ključ
« Odgovor #5 poslato: 21. Jan, 2016. 20:08 »
A juče sam bio do Niš ....  hearcut

Van mreže mirkuk38Započeo temu

Odg: Kilo ključ
« Odgovor #6 poslato: 28. Jan, 2016. 07:27 »
Samo da se pohvalim da sam juče primio paket Post Expressom, od kolege Nibusa. Unutra, u originalnoj plastičnok kutiji, Topmaster kilo ključ sa par nastavaka, kao i dve Topmaster duboke šestougaone 17ice gedore. U petak, nadam se, menjam točkove pa da ih pritegnem kao čovek.

Hvala još jednom kolegi iz Niša što mi je izašao u susret i potrudio se da mi nabavi i par kvalitetnih gedora.  bravo2



Van mreže Nibus

Odg: Kilo ključ
« Odgovor #7 poslato: 28. Jan, 2016. 17:22 »
Šta god treba tu smo i drugi put :)
  • Vozi: Golf 2 1.6l diesel

Van mreže klisko

Odg: Kilo ključ
« Odgovor #8 poslato: 22. Okt, 2017. 12:09 »
Kako se pokazao ovaj top master? Generalno, da li je bolje uzimati 3/8 ili 1/2 prihvat za točkove (potrebno je 120Nm na O2FL). Koju gedoru treba da tražim, imaju neke tankozidne, debele, plitke, duboke, kovane... Znam samo da je sedamnaestica, a prihvat zavisi od kilo ključa). Felne su jedan alu i jedan čelični set, ako to ima veze. Treba mi za amatersku upotrebu par puta godišnje (da sam profesionalac, verovatno bih znao šta mi treba) :B=)
Fala
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže mirkuk38Započeo temu

Odg: Kilo ključ
« Odgovor #9 poslato: 23. Okt, 2017. 00:41 »
Top-Master završava posao. Duboka gedora je komotnija za rad, jer je ručka ključa udaljenija od limarije, kada pritežeš.

Mislim da su kovane predviđene za pneumatiku, nemoj me držati za reč. Sve će to da ti završava posao. Mislim da sam nabavio i kovane.. moram proveriti.

Kada na kraju sezone odvrćeš točkove, osetiš da je svaki šraf bio podjednako pritegnut i odvrne se baš kako treba, uz ne prevelik napor, ali i ne prelako.

Zlatiću kada smo skidali točkove (posle vulkanizera i njegovog pritezanja) , na smenu smo silovali točak i rizikovali lom alata. Na kraju smo jedva skinuli točkove. Verujem da taj šraf više nije isti kada se materijal toliko istegne (preteranom silom pritezanja). Neko iz struke ???

Van mreže sjeysbg

Odg: Kilo ključ
« Odgovor #10 poslato: 11. Mar, 2020. 11:45 »
Pozdrav svima,

i meni bi bio potreban jedan Top Master kljuc koji pokriva od 10 do 210 Nm.

Svaka pomoc je dobrodosla oko nabavke istog.

Hvala 

Na mreži Lignjoslav

Odg: Kilo ključ
« Odgovor #11 poslato: 01. Sep, 2020. 14:49 »
Ima ovde da se kupi isti ovakav samo pod drugim imenom.
  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Van mreže djordje48

Odg: Kilo ključ
« Odgovor #12 poslato: 01. Sep, 2020. 16:15 »
Sta mislite o zameni svih srafova na tockovima prevebtivno nakkon 5 godina od datuma proizvidnjr auta? Sad svi imamo dva seta pritegni zategni odvrni zavrni pa se desava zamor materijala srafa :-X

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kilo ključ
« Odgovor #13 poslato: 01. Sep, 2020. 16:37 »
Ako hoces da bacas pare ti zameni  ;)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže bgdvinko

Odg: Kilo ključ
« Odgovor #14 poslato: 01. Sep, 2020. 19:40 »
Ma dajte ljudi, kakva zamena srafova, ko to jos radi. Moze vam se desiti da se kupe neki nekvalitetniji, ko zna od kog proizvodjaca, pa napraviste problem bez potrebe, tek ce te te istegnuti zatezanjem tocka. Ti na autu su originalni fabricki srafovi, gde to menjati ako vec fizicki nisu vidljivo osteceni.
A i za ovo stezanje tockova kilo kljucem. Pa taj kljuc sto vam je dosao u alatu uz kola, a za zatezanje-otpustanje tockova je tako napravit da i nemozete tocak, odnosno taj sraf pretegnuti. Znaci zategnite sraf tocka koliko mozete ali bez dodavanja nekog nastavka ili cevi da bi se produzio kljuc kako bi se zategao ticak jacom silom. Ko god jednom-dvaput skine tocak i vrati ga nazad, odnosno ga stegne, steci ce osecaj da sve srafove na tockovima pritegne rucno istom silom. Kad bi posle merio kilo kljucem video bi da su svi srafovi jednako pritegnuti. Znaci samo ih zategnite onako rukom koliko mozete i samo sa tim originalnim kljucem za tockove, i napravite jos jedan krug provere zategnutosti i videcete da ste ih pritegli sve jednako, a i to ce vam biti sasvim dovoljno zasigurno. Kad bi to i proveravali kilo kljucem, videli bi da je to koliko i treba da se stezu tockovi.
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp 2007



Pretraga foruma [Google]