Autor Tema: Plovak  (Pročitano 1954 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže alexa06Započeo temu

Plovak
« poslato: 20. Mar, 2016. 17:06 »
Pozdrav, imam problem sa plovkom (ili je nešto drugo u pitanju) upalim auto pokazuje ispod pola i vozim se tako nekih 40km i za to vreme skala počinje da se penje i pokaže skoro pun rezervoar! ?P

Послато са D6503  


Van mreže ugi85

Odg: Plovak
« Odgovor #1 poslato: 20. Mar, 2016. 18:12 »
Imas li pretpostavku koliko zapravo ima goriva u rezervoaru? Koliko pokazuje kad auto nije vozen nekoliko sati?
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže laza84

Odg: Plovak
« Odgovor #2 poslato: 20. Mar, 2016. 19:14 »
ja imam isti problem sa pokazivacem goriva ,,pokazuje recimo polovinu ali stalno pada do minimuma i pali se lampa za rezervu i tako iznova ,,verovatno plovak glavi.ako neko zna sta treba opraviti nek s ukljuci ......isti problem sam imao sa oktavijom problem resen zamenom cele pumpe ali to zadovoljstvo od 300e sad nebih  da priustim  ???
  • Vozi: skoda fabija 1.2 12v 2004g

Van mreže alexa06Započeo temu

Odg: Plovak
« Odgovor #3 poslato: 20. Mar, 2016. 19:31 »
Skidao sam plovak i sve je čisto, i probao ga van rezervoara pokazuje ok (ima oko 10l) vratio i pokazuje 1/4 upalim auto da vidim da ne curi negde i radio je oko minut na leru i popeo kazaljku na pola!

Послато са D6503  


Van mreže laza84

Odg: Plovak
« Odgovor #4 poslato: 20. Mar, 2016. 19:47 »
ma sama elektrika hladan lem na maticnoj ploci zeza a onda i plovak brljavi ,,ako resis nesto javi za ostale ,,ostajemo u kontaktu ...... zainteresovan li je neko na forumu ili trazi celicne felne 14 sa gumama sa fabiju  :RR) prodao bih....
  • Vozi: skoda fabija 1.2 12v 2004g

Van mreže ИгоР

Odg: Plovak
« Odgovor #5 poslato: 20. Mar, 2016. 19:50 »
 И код мене зна некада да полуди пловак. Вадио сам пумпу, све је ко сунце. Моја претпоставка је да нам је до сата, а не до пловка (нпр. хладан лем на сату, итд). Волио бих ријешити ову зезанцију, јер је једна од битнијих ставки на ауту. Иначе, моја пракса је увијк пун резервоар, али ипак би било лијепо знати да је показивач увијек тачан.

Van mreže Karlheinz

Odg: Plovak
« Odgovor #6 poslato: 20. Mar, 2016. 19:52 »
zainteresovan li je neko na forumu ili trazi celicne felne 14 sa gumama sa fabiju
U ovoj temi o plovku :-)
Mali oglasi postoje, možeš tamo da daš oglas da prodaješ felne i postaviš sliku, ovde
http://forum.skodaforum.rs/index.php?action=forum#c13
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže alexa06Započeo temu

Odg: Plovak
« Odgovor #7 poslato: 21. Mar, 2016. 08:47 »
Čudno mi što kada sam ga ručno pomerao pokazivao je ok, da je problem sa tablom (hladnim lemom) verovatno ne bi pokazivao dobro!

Послато са D6503  


Van mreže laza84

Odg: Plovak
« Odgovor #8 poslato: 20. Nov, 2016. 15:21 »
resenje za plovak,,,barem je meni pomoglo . na 10l benzina sipati pola litra ulja za mesavinu ja od kako sam to uradio plovak vise nebrljavi meni je stalno padao na rezervu i palio lampicu nebitno dal je pola ili do vrha pun.
  • Vozi: skoda fabija 1.2 12v 2004g

Na mreži t.salai

Odg: Plovak
« Odgovor #9 poslato: 21. Nov, 2016. 09:21 »
Kod mene kazaljka goriva se zakuca preko maximuma ( pokazuje kao da ima 60l goriva ) a opet nekad nakon paljenja auta zakuca se na 0 i odmah digne na tocnu poziciju. Tako radi 1-5-10 dana i onda nakon gasenja umjesto da se vrati na 0 opet ode na preko maximuma.

Plivak mjenjan kad i pumpa goriva, problem ostaje. ali recimo BC mi tocno pokazuje uvijek, dakle problem je samo do kazaljke. Nakon 2 godine, problem ostaje nerijesen jer mi se ne da tablu mjenjati pa kodirati samo zbog budalesanja kazaljke.
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Van mreže ИгоР

Odg: Plovak
« Odgovor #10 poslato: 21. Nov, 2016. 13:30 »
Не знам која су вам аута и не значи да сви имате ову могућност, али на VCDS имате опцију да тестирате положај казаљки. Код мене се зауставе на пола оне мање, на 3000 о/мин и 100км/х. Једноставно отворите сат, извадите казаљке и најместите на тачну позицију.



Pretraga foruma [Google]