Autor Tema: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?  (Pročitano 12296 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filip BG

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #30 poslato: 12. Mar, 2019. 09:34 »
Našao sam sliku od prošlog leta. Relacija Beograd-Čačak. Potrošnja na bord kompjuteru je resetovana na izlasku iz BG. Na Plavom mostu, ako sam išao preko Topole, ili kod Metroa na Petlovom Brdu, ako sam išao preko Ljiga. U centru Čačka (vidi se zgrada opštine) bord kompjuter pokazuje 4.0l. To znači da je do ulaska u Čačak pokazivao 3.9l i ako pretpostavimo da „laže“ 0.1l to je stvarno 4.0l na 100km koliko fabrika i navodi. Dakle, tvrdim da se ekonomičnom vožnjom može ostvariti fabrički deklarisana potrošnja na otvorenom putu – 4l/100km.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže shuxx

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #31 poslato: 12. Mar, 2019. 10:19 »
Ljudi svašta pišu, i lako je ostvariva fabrička potrošnja na magistrali, problem je grad... različiti gradovi...različit termin...različie gužve....

ja sam na mojoj fabiji laganom vožnjom na magistrali uvek bio na fabriškoj za otvoren put
  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Van mreže Dilema

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #32 poslato: 29. Maj, 2019. 12:21 »
Filipe je li kod tebe Greenline verzija od 103 KW?
Dobio sam ponudu da za 1000 evra doplate uzmem Superba 2.0 125 KW isto 2009 god kao i moj, sa sličnom kilometražom i opremom.
Samo ne znam koliko bi me troškovi eksploatacije unazadili prelazaskom na ovu (za mene) aždaju.
Možda je najpametnije skupljati pare pa preći na Superba 3, za par godina.
  • Vozi: Škoda Superb 1.9 TDI Greenline

Van mreže Maksimus

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #33 poslato: 29. Maj, 2019. 13:09 »
Tvoj je superb prve generacije? Onda moze da bude 2009 prva registracija,koliko znam 2008 je izasao superb 2.
Mislim da bi trebao da uzmes u obzir koliko objektivno tvij auto vredi na trzistu a koliko vredi taj koji ti se nudi. Ako je u pitanju razlika veca od 1000e onda je isplativo.
Sto se tekucih troskova tice oni su vise manje isti,za vanredne pretpostavljam da je 1.9 zahvalniji.

Van mreže Filip BG

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #34 poslato: 29. Maj, 2019. 16:02 »
Nije Greenline, ali mislim da se zvanično cela ta generacija motora zove Greentech za neka tržišta. Ako se dobro sećam Greenline je bio 1.9 pre facelift-a, odnosno 1.6 posle facelift-a, oba od 77 kw, samo je drugi imao 6 brzina, a prvi 5.
Glasam za prelazak na 2.0 tdi od 125 kw. Nije sve u potrošnji.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže Maksimus

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #35 poslato: 29. Maj, 2019. 18:02 »
Sad vidim da je u pitanju superb 2 1.9 tdi. Voznja sa 2.0 je daleko lepsa,a troskovi su marginalno veci. Po meni taj motor vredi te razlike.

Van mreže nikolajkg

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #36 poslato: 22. Jun, 2019. 16:06 »
Pozdrav svima!
Da ne otvaram novu temu, nadovezacu se ovde.
Nedavno sam kupio Skodu Superb II karavan, 2011.god, 2.0 tdi, 140ks, 4x4, DSG menjač sa predjenih 171.000km, sto mi je potvrdio Skodin Servis u Kg uvidom u elektronsku servisnu knjigu, auto uvezen iz Švajcarske.
Odmah nakon kupovine uradio sam veliki servis i servis DSG menjača.
Primetio sam da auto ima preveliku potrošnju. Naime, posto ga za ovih mesec dana vozim samo po gradu (Kragujevac) na bordu piše izmedju 8,9 i 9,8 ali punjenjem do cepa vidim da sa 50 litara prelazim oko 350km sto je oko 14 litara! Dakle brojke na bordu i stvarna potrošnja se mnogo razlikuju.
Situacija danas-napunjen rezervoar pre par dana, prešao sam 170km i sada je na polovini. Na bordu piše da sa preostalom polovinom rezervoara mogu da predjem 470km ?!?!
Gume nove CONTINENTAL 225/45/17.
Da li je možda neko imao sličan problem ili zna o čemu se radi?
Hvala unapred!
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 tdi, 4x4, DSG

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #37 poslato: 22. Jun, 2019. 21:31 »
Prevelika potrosnja cak i za Bg , a tek za Kg . Kakvo je stanje dpf a , da ne pali cesto regeneraciju ? Dizne , pumpa ?

Kakva je sitacija na otvorenom ?
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže nikolajkg

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #38 poslato: 22. Jun, 2019. 21:44 »
Juče sam ga odvezao na dekarbonizaciju gde su mi rekli da je dpf bio jako zapusen, sada je valjda na 13g?!? Nije mogao da ga spusti ispod. Inače ne pali često regeneraciju, za ovo vreme kod mene 2 puta/za mesec dana.
Dizne je on ocitao na dijagnostici i kaže da su dobre, u nuli ili na nuli, šta god to značilo.
Na otvoreno sam išao do bg-autoput ali opet po bordu on daje oko 5.5-6, ali je to po rezervoaru nerealno.
Čak sam gledao da mi negde ne curi gorivo:))
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 tdi, 4x4, DSG

Van mreže Karlheinz

  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže nikolajkg

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #40 poslato: 21. Avg, 2019. 15:48 »
Problem resen!!!

Problem je bio u senzoru DPF-a, koji je davao pogresne parametre racunaru.
Instalacija do senzora je bila prekinuta do samog senzora, a prilikom vracanja ukrstena 2 pina.
Momci iz Skode, TOMIC AUTO KG su otkrili, prevezali instalaciju do senzora, senzor je ostao stari jer je ok.

Potrosnja otvoren put 5.2, mesovita 7.7, grad malo preko 9.

Pozdrav
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 tdi, 4x4, DSG

Van mreže Nidza Opc

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #41 poslato: 28. Avg, 2019. 20:40 »
Moj superb 2.0 140ks dsg 2012g limuzina isao sam juce za s palanku po bordu 4,7 autoput D6 90 pod klimom.
Grad nemogu ga spustiti ispod 9 pod klimom, nisam ga do sad vozio bez klime,ali mislim da je ovo tezak auto i da ispod ovoga moze 1l nize bez klime.
  • Vozi: Skoda Superb 3t 2.0 dsg candy white 2012 year



Pretraga foruma [Google]