Autor Tema: Egr ventil Fabia Sdi-čišćenje  (Pročitano 984 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže jaskoasTopic starter

Egr ventil Fabia Sdi-čišćenje
« poslato: Jun 04, 2016, 10:19:38 posle podne »
Pozdrav svima,nisam imao problema sa egr ventilom jednostavno me zanimalo u kakvom je stanju  i pristupio sam skidanju i čišćenju nije bio previse zaprljan jednostavno tanak sloj gareži.
Za skidanje potreban imbus kljuc za dva vijka  i vilasti kljuc broj 10 za odvrtanje šelne koja veze egr ventil za izduvnu granu.
Malo volje i moze se ustedjeti novac a steci iskustvo ,egr se moze ocistiti :nitro razređivač,benzinom ili wd 40,isprati toplom vodom prije montiranja da ne bi doslo do zapaljenja posto su gore navedene tekućine zapaljive.
Treba pripaziti da limić ili dihtung između egr ventila i izduvne grane, prilikom odvrtanja ne padne u prostor ispod motora pa vam valja skidati  zastitnu plastiku da bi se doslo do njega.
Malo teze sam odvrnuo šelnu jer je bila uglavljenja između ventila i izduvne grane prikazano na slici pa je tesko bilo kljucem dohvatiti a gedora se nema skupljaju se novci za tu investiciju :D.
Nisam fotografisao zaprljan egr nije mi se dalo cackat po telefon prljavih ruku :)
Nadam se da ce pomoći onima koji imaju problema sa egr ventilom a i ohrabriti one koji misle da ne bi trebali sami uraditi i da je ovo posao za iskusnog mehanicara :)
Pozz

Van mreže hirurg

Odg: Egr ventil Fabia Sdi-čišćenje
« Odgovor #1 poslato: Jun 12, 2016, 06:17:02 posle podne »
Kao nov. Onda provozas gradsku vožnju par km....i bude cadjo opet :)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока