Autor Tema: Lampica ABS i rucne kocnice sa uzvicnikom u sredini.  (Pročitano 5784 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže jaskoasZapočeo temu

Lampica ABS i rucne kocnice sa uzvicnikom u sredini.
« poslato: 22. Avg, 2016. 12:46 »
Pozdrav svima,danas mi se desilo da mi se tokom voznje upalila zuta lampica ABS i crvena lampica kao od rucne sa uzvicnikom u sredini i zapistalo je tri puta ,zaustavio sam  se ugasio auto provjerio nivo kocione tecnosi nije je falilo malo ispod maximuma je bila.Kada sam upalio auto lampice se vise nisu pojavile a nastavio sam voznju jos nekih 50 km i sve je bilo ok ,provjerio sam preko dijagnostike nije nikakvu gresku javilo.Testirao sam kocnice ABS radi savrseno.Da li je neko imao slican problem i molio bih za savjet da li da posjetim majstora?
Da napomenem lampice su se upalile nakon prelaska preko tramvajskih šina da li je moguce da se od treskanja greska pojavila.
Auto Fabia SDI,2000 godiste.
Hvala.

Na mreži hakkler

Odg: Lampica ABS i rucne kocnice sa uzvicnikom u sredini.
« Odgovor #1 poslato: 22. Avg, 2016. 13:52 »
Mozda ti je labav djek na konektoru od senzora abs.a...

Prednje pločice su sa senzorom istrošenosti ili? Ima ih ili su pri kraju?

Van mreže jaskoasZapočeo temu

Odg: Lampica ABS i rucne kocnice sa uzvicnikom u sredini.
« Odgovor #2 poslato: 22. Avg, 2016. 14:14 »
Mislim da nisu sa senzorom istrosenosti, a ima ih jos nekih 4mm debljine, mislim da ce bit to da je labav senzor, sad bio kod majstora i on kaze da je senzor se "stresao" i da nije za paniku.

Van mreže poštarcina

Odg: Lampica ABS i rucne kocnice sa uzvicnikom u sredini.
« Odgovor #3 poslato: 03. Okt, 2023. 08:23 »
meni pali lampicu za rucnu i blinka uz zvucni signal elem ceo kociini sistem sam promenio cak i sajle za rucnu pa i dalje cim krenem pali lampicu. Polako gubim strpljenje i vise nzm sta da radim pored svih stvari koje sam zamenio. Ulje je na maksu ,sve novo i opet isto . Sta to moze da bude i dal je neko imao slicnu situaciju stim sto majstor je najvise sumnjao u mikroprekidac rucne ali on radi normalno
  • Vozi: skoda fabija 2003 1.9 sdi

Na mreži soneje

Odg: Lampica ABS i rucne kocnice sa uzvicnikom u sredini.
« Odgovor #4 poslato: 03. Okt, 2023. 15:00 »
meni pali lampicu za rucnu i blinka uz zvucni signal elem ceo kociini sistem sam promenio cak i sajle za rucnu pa i dalje cim krenem pali lampicu. Polako gubim strpljenje i vise nzm sta da radim pored svih stvari koje sam zamenio. Ulje je na maksu ,sve novo i opet isto . Sta to moze da bude i dal je neko imao slicnu situaciju stim sto majstor je najvise sumnjao u mikroprekidac rucne ali on radi normalno
Kako je majstor proverio mikroprekidač?
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

Na mreži soneje

Odg: Lampica ABS i rucne kocnice sa uzvicnikom u sredini.
« Odgovor #5 poslato: 04. Okt, 2023. 17:14 »
Da se ispravim možda ti ne valja senzor kočione tečnosti
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

Van mreže poštarcina

Odg: Lampica ABS i rucne kocnice sa uzvicnikom u sredini.
« Odgovor #6 poslato: 06. Okt, 2023. 19:58 »
neces verovati @soneje sta je bilo ,deo kosta 100 dinara a to je limeni osigurac od 50 ampera koji se nalazi iznad akumulatora meni su dva pregorela tako da sam sve platio 200 dinara.ni jedan majstor to nije ni pogledao nego slucajno sam naleteo na prepisku na slicnu temu kod nasih komsija hrvata i sam sam zamenio .Proverite te osigurace obavezno @jaskoas sve radi savrseno i lampica se vise ne pali uvelicajte sliku i videcete kako je pregorelo
  • Vozi: skoda fabija 2003 1.9 sdi

Van mreže SLATKI

Odg: Lampica ABS i rucne kocnice sa uzvicnikom u sredini.
« Odgovor #7 poslato: 12. Dec, 2023. 20:09 »
Pozdrav da li je neko imao problem na škodi fabiji 2000god 1.9sdi koja nema abs a upalila se lampica abs i crvena od rucne. Pre par dana sam kupio novi akumulator i od tada mi se pale. Pregledao dijagnostikom ne možemo da vidimo šta je problem.
  • Vozi: Škoda

Van mreže dosra20

Odg: Lampica ABS i rucne kocnice sa uzvicnikom u sredini.
« Odgovor #8 poslato: 12. Dec, 2023. 20:57 »
Pogledaj mali pločasti osigurač na akumulatoru pokriven plastikom možda ti je puknuo.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9SDI 2006

Van mreže SLATKI

Odg: Lampica ABS i rucne kocnice sa uzvicnikom u sredini.
« Odgovor #9 poslato: 12. Dec, 2023. 21:05 »
Gledali smo svi su u redu. Hvala na pomoći
  • Vozi: Škoda

Na mreži soneje

Odg: Lampica ABS i rucne kocnice sa uzvicnikom u sredini.
« Odgovor #10 poslato: 14. Dec, 2023. 14:02 »
Pozdrav da li je neko imao problem na škodi fabiji 2000god 1.9sdi koja nema abs a upalila se lampica abs i crvena od rucne. Pre par dana sam kupio novi akumulator i od tada mi se pale. Pregledao dijagnostikom ne možemo da vidimo šta je problem.
Da vam nije promenjen računar kabinskog prostora,ili je to prethodni vlasnik promenio i dekodirao ga,i sad zbog promene akumulatora se resetovao kompjuter jer je ostao bez ikakvog napajanja ili najednostavnije proveri osigurače kao što dosra 20 reče
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

Van mreže dosra20

Odg: Lampica ABS i rucne kocnice sa uzvicnikom u sredini.
« Odgovor #11 poslato: 14. Dec, 2023. 15:53 »
I probaj ih skinut i pogledat jer tako mala pukotina bude da se nevidi dok ih se ne skine
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9SDI 2006



Pretraga foruma [Google]