Autor Tema: Najava: Škoda KODIAQ tzv. Snowman 2016  (Pročitano 39240 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže voyager

Odg: Najava: Škoda KODIAQ tzv. Snowman 2016
« Odgovor #135 poslato: 31. Avg, 2016. 09:41 »
Napisao sam teretno, ne terensko :)

Btw, pozdravljam promenu jer bi bilo previše da dobijemo još jedan Octavia / Superb izgled table. Videćemo kako će biti uživo.
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M

Van mreže lipovaccc

Odg: Najava: Škoda KODIAQ tzv. Snowman 2016
« Odgovor #136 poslato: 31. Avg, 2016. 10:34 »
E ovo sto voja kaze teretno i mene strasno podseća na VW Crafter ima isto tako otvore za ventilaciju kao i kodiak  :B=)
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Najava: Škoda KODIAQ tzv. Snowman 2016
« Odgovor #137 poslato: 31. Avg, 2016. 10:53 »
Ja sam veoma zadovoljan kako sve izgleda i uopšte konačno jednim (nadam se) pravim SUV modelom iz Škode. Sitnice (ventilacioni otvori??) me ne zanimaju trenutno, posmatram ceo projekat novog modela u globalu. Itekako je potreban jedan ovakav novi model i hvala Škodi što sada možemo da se pohvalimo ovim (stvarno) lepim SUV-om.

Mislim, od toliko kritičara na ovom forumu, ne mogu ljubitelji da dođu na red, ako ih ima?
Nadam se da ima još neko nešto lepo da kaže, pohvali...
Nekom se (za promenu) sviđa neki detalj sa Kodiaka?  wac1
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže voyager

Odg: Najava: Škoda KODIAQ tzv. Snowman 2016
« Odgovor #138 poslato: 31. Avg, 2016. 11:39 »
Izvini što smetam.
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M

Na mreži Peja

Odg: Najava: Škoda KODIAQ tzv. Snowman 2016
« Odgovor #139 poslato: 31. Avg, 2016. 12:26 »
Videcemo kako ce se pokazati kao SUV, ali mi se čini da nije pravljen npr. kao terensko vozilo koje bi koristili radnici "Skijalista Srbije" po bespućima Kopaonika.
Kao i 90% današnjih SUV vozila, biće to pozer za grad.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: Najava: Škoda KODIAQ tzv. Snowman 2016
« Odgovor #140 poslato: 31. Avg, 2016. 12:37 »
Не изгледа лоше, у глобалу, као комплетан пројекат, могао бих рећи и да ми се свиђа. Међутим, мораћу се сложити са неколицином по питању централне конзоле - изгледа мало више пластично него што би то било по мом укусу. Ово је модел базиран на Супербу, који ипак одаје утисак луксузнијег возила. Нови модел, највећи модел...хмм, требало је задати још озбиљнији ударац конкуренцији (има ли је уопште с пројектованом цијеном?) и дефинитивно направити бум на тржишту. Надам се да ће га и овако бити, не сумњам да ће се одлично продавати bravo2 Елем, ми сви овде смо углавном љубитељи па је и легитимно да се критикује, не само да се хвали ::) Ја рецимо никада нисам могао да сварим оне "роштиљ" вентилационе отворе на Тигуану прве генерације, а аутомобил је у глобалу одличан. Ни ови вентилациони отвори нису Бог зна шта лијепи али нису баш ни катастрофа, дипломатски бих рекао - ок су. Међутим треба замислити клот верзију, када не буде овог навигационог уређаја у средини (који ми је опет некако "сеатовски", превише раван, за разлику од оних на Октавији и Супербу), LED траке на вратима и централној конзоли, кад не буде ове имитација дрвета или брушеног алуминијума па кад баш ти вентилациони отвори почну да доминирају ту у средини, поред остале црне пластике, некако имам осјећај да ће бити "њах" :-X Што се тиче сједишта очекивано је да ће последња два, ова у трећем реду, бити за дјецу, евентуално одрасле особе на врло кратким релацијама. Биће ту мјеста за ноге (кнап) али раван сједални дио и рекао бих нешто уздигнутија кољена током вожње нису најудобнија варијанта. Сједишта у средњем реду ми изгледају одлично, мислим да ће бити јако добра и удобна, чак су и профилисана за разлику од равне, "клупа" варијанте у трећем реду.

Да не будем погрешно схваћен - радујем се новом моделу, једва чекам сајам у марту да га видимо уживо, надам се да ће да разбије конкуренцију са продајом и да ће бити брдо могућности и опција додатне опреме (потајно се надам да ово са слика и није најјачи серијски пакет опреме) :) Све у свему, радујем се Кодиаку, чекам новог Јетија ^-^
« Poslednja izmena: 31. Avg, 2016. 12:42 jovan.ilic.89 »

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Najava: Škoda KODIAQ tzv. Snowman 2016
« Odgovor #141 poslato: 31. Avg, 2016. 12:38 »
Izvini što smetam.
Daleko od toga, slobodan si da napišeš o Kodiaku bukvalno sve što misliš. Uzeo sam samo tvoje zapažnje za primer.
Nego, ja bih čak i mogao da se složim sa tobom da su ventilacioni otvori na ovoj Škodi malo "čudni" ali samo zbog toga što su vertikalno postavljeni, jer Škoda to ne pravi tako, tj. nije do sada.
Na drugi pogled, po meni - vrlo su dobro i logično uklopljeni. Što kaže mirkuk, treba da legne.

Poenta mog drugog pasusa je bila da mi je bezveze da se ODMAH I NAJPRE traže mane autu koji se još nije ni pojavio, sa slike. Sve je novo na ovom automobilu, ima "milion" detalja koji su novi i nesvakidašnji za Škodu, valjda je ljudski da pogledamo prvo šta je dobro i lepo napravljeno.
Pa i ako se nešto učini da ne valja, ajde da vidimo da li postoji opravdan razlog zašto je to tako napravljeno.

Definitnvno Škoda u poslednjih par godina radi mnoooogo na dizajnu a i kvalitetu, pa makar "prepisivala" od VW i AUDI-ja meni ne smeta :-)

Evo samo primer jednog auta koji mi je zapao za oko, tačnije njegovi ventilacioni otvori su po meni - blagi užas i za ideju, poziciju, i kompletno rešenje konzole!

ali mi se čini da nije pravljen npr. kao terensko vozilo
Za ekstremne lokacije nije sigurno. Po meni je SUV voziti po gradu - potpuna besmislica. Ali trend je trend, čak i ako je realno tupav.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže voyager

Odg: Najava: Škoda KODIAQ tzv. Snowman 2016
« Odgovor #142 poslato: 31. Avg, 2016. 13:14 »
Poenta je da u ovoj temi pišem jer me ovaj model interesuje.

Ja sam rekao da je dobro što su promenili uhodan izgled table. Bilo bi previše dosadno. Ni sa Superbom nisu napravili iskorak. 90% ljudi ne bi znalo da li sedi u O3 ili S3...

Dakle, promena je dobrodošla ali nisam se oduševio i podseća me na rešenja viđena u klasi dostavnih vozila. Nekom će se svideti, nekom neće. Verujem da je vrlo praktično.

Jovan je pomenuo Seat. Meni je njihova tabla blago rečeno odvratna i ne bih mogao da vozim Seat Leon Cupra  ST 290 samo zbog toga. Imao sam prilike da probam auto. Enterijer je ružan i deluje jeftino naspram Octavie RS.

Bitno je da je auto lep spolja ali mi se vozimo unutra i meni je lepota enterijer podjednako bitna kao i eksterijer. Tu Seat potire sve poene koje dobija na spoljnom izgledu i dodaje negativne poene.
« Poslednja izmena: 31. Avg, 2016. 13:18 voyager »
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M

Van mreže slavisa

Odg: Najava: Škoda KODIAQ tzv. Snowman 2016
« Odgovor #143 poslato: 31. Avg, 2016. 22:14 »
Ja isto cekam Kodiaq-a .
Imao sam imao negativno misljenje za seata, ali od kada sam uzeo Ibizu kao drugi auto , totalno sam promjenio razmisljanje. Ima li neko na forumu da je vozio Atecu da podjeli utiske ? Ja jesam prosli vikend i blago raceno sam ostao bez teksta kako je auto uradjeno . Moja octavia 2013. Ateci nije ni do koljena, kvalitet materijala, kvalitet sjedista, zatvaranje vrata se ne moze porediti . Jako dobra pozicija sjedenja, pogotovo za vise ljude na zadnjem sjedistu i ogroman prostor za koljena . Sad da biram izmedju Atece i Superba izabrao bi Atecu. Superb je za mene prosjecan auto sa puno nepotrebnog prostora. Polazem   sve nade u Kodiqa, jer mora biti bolji od Atece sigurno. Vozio sam Superba 3 puta i imao sam passata par dana i razlika je ocigledna. Samo da ne zabrljaju sa Kodiaq-om i ostave nedovrseno auto.


Skickat från min iPhone med Tapatalk

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Najava: Škoda KODIAQ tzv. Snowman 2016
« Odgovor #144 poslato: 01. Sep, 2016. 09:14 »
Dok čekamo LIVE strim večeras u 19:00h,
evo par slika za nestrpljive! :-)


Škoda Kodiaq!


 beer1
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Najava: Škoda KODIAQ tzv. Snowman 2016
« Odgovor #145 poslato: 01. Sep, 2016. 09:19 »
Još par slika unutra.
Škoda Kodiaq enterijer!
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže mirkuk38

Odg: Najava: Škoda KODIAQ tzv. Snowman 2016
« Odgovor #146 poslato: 01. Sep, 2016. 09:34 »
Ima i phonebox   :P

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Najava: Škoda KODIAQ tzv. Snowman 2016
« Odgovor #147 poslato: 01. Sep, 2016. 09:39 »
Još koja slika pre premijere - Škoda Kodiaq!
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže bugarin

Odg: Najava: Škoda KODIAQ tzv. Snowman 2016
« Odgovor #148 poslato: 01. Sep, 2016. 10:04 »
I ovde se lepo vidi da sedista nisu profilisana, bar ne naslon. Sedalni deo jeste, ali naslon jok.
Ovako u lux varijanti izgleda "ok", ali kad bude u stofu..........
Jasno je da su ovo morali da urade da bi ustedeli ma prostoru i da bi se sediste lakse preklapalo, ali meni se ne svidja.
Eto, pa makar ne bio vise smatran za ljubitelja skode.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Najava: Škoda KODIAQ tzv. Snowman 2016
« Odgovor #149 poslato: 01. Sep, 2016. 10:08 »
Možeš ti i da pohvališ, znam da možeš!! :-)
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+



Pretraga foruma [Google]