Autor Tema: Škoda Kodiaq RS  (Pročitano 29513 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Škoda Kodiaq RS
« poslato: 15. Jan, 2017. 02:18 »
Da stiže RS verzija potvrdio je šef razvoja Škode, Christian Strube za EVO magazin
http://www.evo.co.uk/skoda/18703/skoda-s-vrs-plans-kodiaq-vrs-confirmed-superb-vrs-on-hold

Ono što ne piše na linku je da će pre njega stići:

Scout, maj/jun ove godine, neki kažu da će već u Ženevi biti neko iznenađenje :-)
Sportline, krajem ove godine
L&K, od 22 nedelje iduće (2018) godine

i na kraju Kodiaq RS sa Biturbo 2.0 TDi ispod haube - krajem 2018 (novembar/decembar)

  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže voyager

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #1 poslato: 15. Jan, 2017. 10:42 »
vRS dve godine posle premijere? M /AMG / RS modeli izlaze brže...
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #2 poslato: 15. Jan, 2017. 13:05 »
Kod Škode ne, ovo je (će biti) najbrži mogući izlazak RS-a verzije nekog modela, isto kao kod O3 RS, ~1,5 god nakon zvanične premijere. Svi ostali RS Škode su izlazili još sporije.
Lepo je kad Škodu porediš sa BMW i Mercedesom ali nije realno ni u kom pogledu.

Potpuno je novi model Škode pa mi se čini da je ovo vrlo hrabro od njih da potvrde RS za nešto što još nije izašlo ni u redovnom izdanju ali mora tako - marketing je od presudnog značaja. Još je rečeno da je RS verzija Superba i Citigo (?) trenutno obustavljena pa je verovatno da će sve snage i nade usmeriti na RS Kodiaq-a, što ja lično ne vidim kao dobar potez. Ali oni verovatno znaju bolje.

Logika je jednostavna  - treba uzeti novce od onih koji imaju najviše i žele da budu srećni što su dali samo "40.000" na RS SUV Škodu a bilo šta slično košta bar 15-20K više. :-)
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže voyager

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #3 poslato: 15. Jan, 2017. 17:06 »
O3 je predstavljen krajem 2012.te godine a u salonima je od proleća 2013.te.
O3 RS je prikazan avgusta 2013. godine i u salonima se pojavio u septembru. Ja moj vozim od decembra te iste godine.

Dakle, ne bih rekao da je u pitanju više od devet meseci između bazne i RS verzije O3.

Kod Kodiaqa će biti preko dve godine (jesen 2016. - kraj 2018.).

Razvoj BMW M / Mercedes AMG / Audi RS je mnogo ozbiljnija priča u odnosu na Škoda RS modele pa ne traje preko dve godine.



Logika je jednostavna  - treba uzeti novce od onih koji imaju najviše i žele da budu srećni što su dali samo "40.000" na RS SUV Škodu a bilo šta slično košta bar 15-20K više. :-)

Pa ako se pogleda broj L&K i  RS-a na ulicama Češke, Slovačke ili npr. Engleske jasno je šta je prosečna oprema Škode kod nas a šta je kod njih. To su tržišta koja čine prodaju i gde se zarađuju pare.
« Poslednja izmena: 15. Jan, 2017. 19:25 Karlheinz »
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #4 poslato: 15. Jan, 2017. 19:30 »
Ja moj vozim od decembra te iste godine.
Dakle, ne bih rekao da je u pitanju više od devet meseci između bazne i RS verzije O3.
Eto vidiš, brže nego Mečka i BMW :-)
Kod Kodiaqa će biti preko dve godine (jesen 2016. - kraj 2018.).
Treba sve ove informacije iz prvog posta uzeti uslovno tačne, čak šta više, ti vremenski termini u dalekoj budućnosti obično omaše dosta po pitanju realnosti a i tajminga.
Pa ako se pogleda broj L&K i  RS-a na ulicama Češke, Slovačke ili npr. Engleske jasno je šta je prosečna oprema Škode kod nas a šta je kod njih. To su tržišta koja čine prodaju i gde se zarađuju pare.
Slažem se, nisam ni (po)mislio na Srbiju.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže voyager

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #5 poslato: 15. Jan, 2017. 19:52 »
Meni nije jasno da za RS treba toliko vremena ako su dobili zeleno svetlo. Kodiaq će biti u drugoj polovini ciklusa do FL-a u trenutku prikazivanja RS-a. Da imaju zeleno svetlo mislim da bi u jesen 2017. bio spreman RS. Takođe mi je čudno da se govori samo k dizel varijanti.

Pre bih rekao da to još nije odobreno a da se ovakvim tekstovima ispipava reakcija tržišta.
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #6 poslato: 15. Jan, 2017. 20:12 »
Pogledaj gore koji su sve podmodeli Kodiaq-a navodno u planu Škode pre RS verzije. Znači nije im RS prioritet, pa mogu i da ga se "otarase" ako zatreba. A gde su još drugi najavljeni novi modeli Škode ili ovi koji "čekaju" na FL (rapid, citigo, fabia...). Uopšte im ne treba više od jednog modela na 6 meseci ali izgleda će morati na svaka 3-4 da izbacuju nov kako su krenuli... Tu je naravno i VW koji ima svoj plan i program razvoja modela u koji Škoda treba (mora) da se uklopi...
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #7 poslato: 30. Jan, 2017. 13:02 »
Kod Kodiaqa će biti preko dve godine (jesen 2016. - kraj 2018.).
Možda i stigne ranije nego u prvoj vesti http://forum.skodaforum.rs/informacije-sport/vesti-u-vezi-skode/msg61443/#msg61443
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže voyager

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #8 poslato: 30. Jan, 2017. 13:19 »
Neki link ka originalnoj vesti?
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #9 poslato: 30. Jan, 2017. 13:22 »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #10 poslato: 07. Feb, 2017. 18:15 »
AB render Škoda Kodiaq RS
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže marko nis

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #11 poslato: 07. Feb, 2017. 18:31 »
Kako je dobar rado bih ga posedovao  :B=)
  • Vozi: Skoda fabia vrs mk1

Van mreže Peja

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #12 poslato: 07. Feb, 2017. 18:34 »
Koja je svrha ove varijacije na temu?
Meni je ovo nakaradno. Sportline su lepo ukrasili.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #13 poslato: 12. Jun, 2017. 14:41 »
Škoda KODIAQ RS, stiže iduće godine, na proleće.
Dizel, Bi-Turbo 240KS.
Benzin, (verovatno) 280KS.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže voyager

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #14 poslato: 12. Jun, 2017. 17:51 »
Jel' ima neki link?
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M



Pretraga foruma [Google]