Autor Tema: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke  (Pročitano 27415 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Melja

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #105 poslato: 20. Nov, 2019. 12:30 »
Pa dobro imamo razlicito gledanje. Ja sam trgovac i znam kako je. Ne mozes nikad imati sve. Koliko skoda ima modela, pa koliko svaki model ima razlicitih motora pa menjaca.. I kako ti da svaki imas na lageru. Neki ce da stoji 2 godine neki ce da ode za 7 dana, naravno da se uzima ono sto ce pre da ode. Ne verujem ni da u drugim zemljama jedan diler ima sve moguce varijante nekog modela. Bilo bi lepo kad bi moglo. Coveku je u ovoj situaciji najbolje da trazi da li iko ima auto kakav on zeli i da li moze da ga pogleda.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Van mreže Zarko

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #106 poslato: 20. Nov, 2019. 12:41 »
Kod mene u Finskoj sve motore koji imaju za taj model imaju dsg, maunel sve ima. Ti automobili se posle 6 meseci prodaju za neku manju cifru ne puno manju ali manju. Ja sam probao manuelni pa dsg I ako sam pre toga vozio dsg, pa dizela izvoljevao i da ovde ti daju na test vožnju dan ceo.

Sent from my SM-G973F  


Van mreže Maksimus

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #107 poslato: 20. Nov, 2019. 12:49 »
Bogme znam da su spojili kupca auta od 200k eura sa potencijalnim kupcem jer je taj bio jedini u zemlji(i to isporucen nesto pre toga,nisu ni svi celofani bili skinuti).

Tako da se desavaju ta spajanja,mada naravno mnogo igra ulogu i koliko je svaka od strana angazovana i koliko prodavac ima "slobode". Jednostavno nije isto ako je neko dosao i za 15 minuta sastavio auto i porucio ga(bio on od 15 ili 150k) i kada je neko xy puta bio tu,sastavljao i raspravljao o detaljima itd,tad se ipak bolje upoznaju prodavac i kupac.

Van mreže djordje48

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #108 poslato: 20. Nov, 2019. 12:53 »
Skoda Srbija, (kad kazem Skoda Srbja, mislim na generalnog distributera i sve dilere), imaju para samo tako jer je ovaj brend najprodavaniji u srbiji. Svaki model u svakoj kombinaciji motora i menjaca mora da bude dostupan na test voznju u svakom trenutku. Ne zanima me koliko to kosta samo dilera. Zarade skodinih dilera su ogromne, test vozilo za njih nije nista. Takodje, preko test vozila reklamiraju svoju firmu. E sad pitanje da li je Gazdi dosta, pa mu vise para ne treba, pa ga ne zanima da zaradjuje jos vise tako sto ce marketingom i test vozilima privuci jos kupaca i odvratiti ih od ove posasti zvane Francuz i Zuti i Alfa >:(

Van mreže fobia24

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #109 poslato: 20. Nov, 2019. 17:02 »
I ako je stav generalnog uvoznika za Srbiju nezainteresovan za pridobijanje bilo kog kupca, mislim da je nerealno očekivati da imaju svaki model sa svim motorima za test vozilo. Ne verujem da ima dilera bilo kog brenda koji nema. Ja znam da je Dipem za mazdu šetao jedan auto od Čačka do Beograda. Mnogo je podvrsta i to bi bio ogroman vozni park. Dovoljno je da imaju po jedan takav motor na nivou zemlje nebitno u kojoj karoseriji, pa neka se dopunjuju međusobno. I naravno da postoje svi modeli da se probaju. Drugo su brendovi koji imaju po jedan ili dva modela kao lancia.

Van mreže nemilose

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #110 poslato: 20. Nov, 2019. 20:40 »
Kad Škoda ne bude bila državni auto, onda će prodavci da se bore za kupce. Ovako ih baš briga.
  • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

Na mreži Vladapetr

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #111 poslato: 20. Nov, 2019. 22:55 »
Da, kao što svi ostali dileri "ne-državnih" vozila imaju test vozila svih verzija motora, naravno svaki u dve varijante - automatik i manuelni
Ajd malo realnosti, nije na odmet.
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Van mreže djordje48

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #112 poslato: 21. Nov, 2019. 06:19 »
Mi kao kupci treba da kazemo sta zelimo ;) naravno isuvise smo slabi da bi mogli da pobedimo Korporaciju. To je najveca sekta na svetu :o :(

Van mreže PerC

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #113 poslato: 23. Nov, 2019. 21:21 »
Mozda uvoznik misli da je za mene bolji izbor TDI motor pa mi takav i nude na probu.
  • Vozi: Superb 2, 125 kw, elegance

Van mreže nemilose

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #114 poslato: 25. Feb, 2020. 23:08 »
Pozdrav svima,

Planirao sam da uzmem ovu novu Octaviu, ali je nekako na dugačkom štapu. Skoro sam slučajno bacio pogled na cenovnik za Superba i video da cene sa popustom nisu mnogo veće od Octavie sa sličnom opremom. Zbog toga sam sada ozbiljno uzeo u razmatranje Škodu Superb. U vezi sa tim imam par pitanja.
  • Koliko je korisno grejanje šoferšajbne, odnosno koliko je upotrebljivo za otapanje leda? Ako radi bar onako kao za zadnje staklo, onda je sve u redu
  • U igri su mi Active sa dodatnom opremom i Ambition sa dodatnom opremom. Kolika je razlika u osvetljenosti puta između osnovnih LED farova u Active i matrix LED farova u Ambitionu? Gledajući konfigurator, stekao sam utisak da uz Active ne može da se doplati za Full LED.
  • Šta treba da bude izabrano da bih preko BT mogao da telefoniram? Ili je to serijska oprema, pa ne treba ništa dodatno da se uzima?
  • Popusti koji važe u vreme sajma, da li mogu da se dobiju i pre/posle sajma, ako ne poznaješ prodavce? :)
  • Imate li informaciju, koliko je okvirno vreme čekanja za model sa 1.5 TSI motorom?
  • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

Van mreže Maksimus

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #115 poslato: 25. Feb, 2020. 23:12 »
Isplativije je uzeti Ambition nego doplacivati Active.
Matrix je zanimljiva stvar,skoro sam vozio mercedes sa tim od Cacka ka BG novim autoputem i na onim neosvetljenim delovima sija sjajno,konstantno drzi duga i gasi samo delove snopa u kojima se nalaze drugi automobili(i to ih prati kako se krecu i prilagodjava snop). Table toliko jako osvetli da pomalo zaslepljuju  :)) . Definitivno veliki napredak.

Van mreže nemilose

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #116 poslato: 25. Feb, 2020. 23:39 »
Ja bih otprilike isto doplatio i za Ambition, samo bih na kraju više dobio, za razliku u ceni od oko 3000 evra.
Evo šta sam trenutno izabrao za doplatu. Neke stvari samo morao da uzmem, jer su vezane uz druge. Na primer, uz grejanu šoferšajbnu idu i grejana sedišta, koja mi uopšte ne trebaju :)

  • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

Van mreže Maksimus

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #117 poslato: 25. Feb, 2020. 23:58 »
Ambition je celokupno kvalietnije uradjen,enterijer je drugaciji,sedista su drugacija itd. Nisam video konkretno fl active,ali na pre fl verziji ambition je po pitanju "osecaja" u kabini blizi style-u nego sto je active blizu ambitionu.
Od ovih opcija iskreno ne razumem ovaj paket za lose puteve. Superb nije nizak ni standarno,sa tim bude ruzno visok,moj savet je da vidis to i uzivo za svaki slucaj.

Van mreže nemilose

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #118 poslato: 26. Feb, 2020. 00:05 »
Kako sam ja razumeo, paket za loše puteve su neki zaštitni limovi odozdo. Visina automobila se nije pominjala. Proveriću.
  • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

Van mreže Maksimus

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #119 poslato: 26. Feb, 2020. 01:25 »
meni je u glavi da je paket za lose puteve i 15mm veci klirens...
A postoji i samo plasticna zastita podvozja,e sad kako su sta krstili sada pitanje je.



Pretraga foruma [Google]