Autor Tema: Novi metod merenja brzine na auto-putu  (Pročitano 11421 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ugi85Započeo temu

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #45 poslato: 01. Avg, 2017. 18:31 »
Ugovor se potpisuje samo za jedan ali prebacivanje nije problem. Prilikom prolaska kroz prvu naplatnu rampu na displeju se ispisuju registracije vozila na koje je TAG registrovan.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Na mreži AcoSk

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #46 poslato: 01. Avg, 2017. 20:56 »
Znaci ne moze na vise vozila? Uvek ce ispisivati reg. br. vozila na koje je registrovan TAG?
Sad se setih, mislim da sam u SAT-u cuo da moze na vise vozila, ranije nije moglo.
Nemam pojma, provericemo...

Van mreže ugi85Započeo temu

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #47 poslato: 01. Avg, 2017. 21:11 »
Ja sam kupio TAG pre dva meseca. U ugovoru je nevedeno vozilo i registarski broj. Receno mi je ukoliko zamenim vozilo moram to da evidentiram jer mogu da mi iskljuce uredjaj.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže ljusasd

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #48 poslato: 01. Avg, 2017. 21:23 »
Na moje registarske oznake su u porodici pored mog auta još dva TAG uređaja i meni je rečeno prilikom kupovine istih je da je nebitno na koje registarske oznake je TAG uređaj, bitno je da je iste kategorije.

Nesmetano ih koristimo. Baš sam danas prošao Vrčin sa autom od dece koji ima TAG na retgistarske oznake mog auta i to bez problema.

Potvrda priče je i moj pašenog koji je šef na jednoj od naplatnih rampi.
  • Vozi: Karoq 1.5 TSI DSG Style 2019: AUDI A6 45 TDI Avant S-line 2018:

Van mreže ugi85Započeo temu

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #49 poslato: 01. Avg, 2017. 21:38 »
Izvinjavam se na dezinformaciji, izgleda da sam pogresno informisan. Pogledao sam na sajtu i tamo stoji sledece: "ТАГ-ови који су конфигурисани за прву категорију - путничка возила, могу се користити и на другим возилима исте категорије."
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže ljusasd

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #50 poslato: 03. Avg, 2017. 23:21 »
Ma ništa  :RR)

Danas sam testirao prosek brzine na svojoj veoma čestoj deonici. SD-BG

Smederevo (Vodanj) izlaz na auto put. Pri prolasku rampe započeo merenje. Do GAZPROM pumpe Mali Požarevac vozio od 130 km/h do 150 km/h . Na pumpu stao i kupio kafu, što inače uvek radim. Čak sam bio prvi uslužen. Od pumpe do rampe Vrčin isti tempo. Pri prolasku kroz rampu bez čekanja, završio merenje i prosečna brzina po board kompjuteru čitavih 112 km/h.

Nije loše. :))

 Merio sam i u povratku, ali bez stajanja i tu sam vozio od 100 km/h do max 130 km/h. Kada sam stigao na naplatnu rampu Vodanj prosečna brzina je bila 110 km/h. Kako su bila dva auta ispred mene bez TAG-a morao sam da sačekam malo i brzina je počela da opada do 101 km/h kada sam prošao rampu.

Napominjem da imam TAG uređaj.

Znači da oni koji hoće da protegnu točkove svojim automobilima i da ih malo poteraju na auto-putu, a ne žure nikuda,  to mogu da urade bez problema. Samo da se čuvaju presretača i naprave pauzu  ;D


  • Vozi: Karoq 1.5 TSI DSG Style 2019: AUDI A6 45 TDI Avant S-line 2018:

Na mreži AcoSk

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #51 poslato: 04. Avg, 2017. 00:24 »
U prvom slucaju, kada si stajao na pumpu, gasio si auto ili ne?

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #52 poslato: 04. Avg, 2017. 08:15 »
@ljusasd - zanimljivo je da i na tako kratkoj deonici prosečna brzina može da opada tako brzo.

Po meni, najviše efekta će imati severno od Beograda - prema granicama sa Mađarskom i Hrvatskom. I na kraćim deonicama (do Rume ili S. Mitrovice recimo). A posebno ako se prolazi cela deonica pa se "kače" dve čeone naplatne rampe.

I dalje ne vidim ni opravdanost ni rezon u uvođenju ovog sistema kada, kao što neko reče, daleko najveći broj fatalnih nezgoda imamo na magistralnim putevima.

Evo ja večeras putujem za Niš (V. Plana - Niš), pa ću uraditi istu proveru...
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže Filip

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #53 poslato: 04. Avg, 2017. 08:23 »
ja sam u sredu popodne lagano napravio prosek od 132 km/h, Požarevac - nova naplatna Rampa, tu deonicu sam ranio prolazio za 20ak minuta, sada neki manje jer je bliže, na ceduljici ništa nije pisalo, kratke deonice je moguće izvesti s višim prosecima, a nije ni da se staje baš, sve u svemu glupost i smaranje, 120 je smešna brzina za AP, strani autobusi voze 115
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže ljusasd

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #54 poslato: 04. Avg, 2017. 12:20 »
U prvom slucaju, kada si stajao na pumpu, gasio si auto ili ne?

Ugasio sam auto. E sad nisam siguran da li uopšte meri išta tad kada je ugašen. Logički bi bilo da ne.

Ali ajd da nije merio dok je bio ugašen. Siguno je merio kada sam ulazio na pumpu gde sam naglo smanjenjio brzinu, pa dok nisam našao parking.
Onda je meren i sam izlazak sa parkinga pumpe u rikverc polagano i sve dok nisam izašao do samog auto puta. Vozio sam max. 30 km/h jer je billa gužva na parkingu pumpe.
  • Vozi: Karoq 1.5 TSI DSG Style 2019: AUDI A6 45 TDI Avant S-line 2018:

Na mreži AcoSk

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #55 poslato: 04. Avg, 2017. 13:16 »
Ne meri kada je ugasen auto. Tih 0kmh dok si bio na pumpi jos bi smanjilo prosecnu...

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #56 poslato: 04. Avg, 2017. 13:18 »
Putni računar ne meri. ali je kod prolaza na naplatnoj rampi sigurno manja brzina od one koju je putni računar pokazao baš za to vreme stajanja.
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Na mreži AcoSk

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #57 poslato: 04. Avg, 2017. 13:27 »
Naravno, samo sto u ovom slucaju ne znamo brzinu sa naplatne..
I jos da napomenem da je prosečna brzina sa bord kompjutera, ustvari ona stvarna tj. GPS brzina, a ne ona sa cajgera

Van mreže ugi85Započeo temu

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #58 poslato: 04. Avg, 2017. 14:56 »
Po navodima iz ovog clanka termin bahat vozac ima novo znacenje. Ispada da svako ko vozi preko 120km/h na auto-putu je bahat. Ovaj sto je napravio prosek od 180km/h na relaciji BG-NS ga nije pustao ispod 200km/h.
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/merenje-srednje-brzine-stigli-prvi-podaci-o-bahatim-vozacima-na-auto-putu-i-veoma-su/q8z7k5s
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Na mreži Peja

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #59 poslato: 04. Avg, 2017. 15:59 »
Meni je interesantan podatak, 21 hiljada vozila za 5 sati, na deonici NS-BG.

Koliko je to u "zaradjenoj" putarini?
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI



Pretraga foruma [Google]