Autor Tema: Kodiaq, kupovina, rok isporuke  (Pročitano 11504 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže fobia24

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #75 poslato: Mart 26, 2018, 05:23:45 posle podne »
Zanimljivo je to da pasat nema problema, a škoda i vagen koriste iste motore. Znači da je uprava vagena toliko glupaa da sami guše škodu sa tim motorima. Skači ti njima po glavi. Znaju da ideš na odmor i kada? Slaži malo na ranije par dana. Mogu oni da ubrzaju malo da auto ne stoji kada se završi, već odmah u transport.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI

Van mreže rocktheroad

« Odgovor #76 poslato: Mart 26, 2018, 07:19:56 posle podne »
Ma svesni su oni toga, sa direktorom dilera se čujem, direktor škodine prodaje i  za reklamacije su upoznati. Naravno svi će probati da urgiraju da se isporuci brze, da ispoštuju rok ali ne znam koliko je to realno i izvodivo.

Direktor dilera je još pri narucivanju obećao da će u slučaju kašnjenja obezbediti vozilo u istoj klasi, naravno ne u istom paketu opreme. Skoda Srbija je odobrila dodatni popust u iznosu rentacar troška za jedan mesec koji me pokriva za period do originalnog datuma isporuke.

Sve to deluje ok, ali uvek postoji bojazan da se nešto tu izjalovi. Ma sto više razmišljam, sve gore. Od početka godine sve neke komplikacije, prosto bi mi bilo neobično da se nešto pozitivno desi. Nekako ne ide u prilog tome da daješ toliko novaca, a još se mnogo nerviras oko toga i nikad kraja.

A u glavi kad si planirao imaš sliku lepe tete kako te uvodi u salon za primopredaju, daju ključeve, proveravate checklistu, objašnjavaju kako se šta koristi. Taj trenutak koji bi trebao bar na sekund da ti olakša cinjenicu da si ostao bez 45k EUR...
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Na mreži Maksimus

« Odgovor #77 poslato: Mart 26, 2018, 07:22:20 posle podne »
Uf-predaja u skodi nikad bas nije bajna-zbog zbrke meni su predali neopran auto  =))
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Van mreže fobia24

« Odgovor #78 poslato: Mart 26, 2018, 07:53:19 posle podne »
Doći će i lepa teta na red, samo se opusti. To što su obećali je ok, pa i da se izjalovi nešto opet te pokriva auto te klase koji ti obezbeđuju. A veruj, njima se svakako najviše isplati da ti dobiješ svoj auto pred odmor i da ti ne obezbeđuju drugi. Ti samo kontroliši sa vremena na vreme i onako malo davi. ;)

Van mreže Peja

• Laurin&Klement
  • Total likes: 0
  • "Lako ti je plitku vodu zamutiti, i budalu naljuti
« Odgovor #79 poslato: Mart 26, 2018, 07:56:40 posle podne »
Nije nemoguće da su svesno rekli kraći rok kako bi "overili" kupca, a da su pri tome znali da se čeka duže. 2 nedelje kašnjeja je ništa, samo da ne bude 2 meseca.

Van mreže rocktheroad

« Odgovor #80 poslato: Mart 26, 2018, 09:48:47 posle podne »
Nije nemoguće da su svesno rekli kraći rok kako bi "overili" kupca, a da su pri tome znali da se čeka duže. 2 nedelje kašnjeja je ništa, samo da ne bude 2 meseca.

Ne, to sam siguran da je bilo ok. Nisam hteo da potpišem ugovor dok nisu dobili konfirmaciju kada je nedelja proizvodnje. Bukvalno sam sedeo i pričao sa direktorom dok nam nisu dostavili konfiguraciju, proverili smo stavku po stavku, opet sačekali da se unese u Skodini sistem, i kad su dobili komfirmaciju odstampali su mi izvod.

Jako su korektni bili, i nikad transparentniji, otvoreniji i predusretljiviji proces narucivanja nisam doživeo. A kupio sam ili bio uključen u kupovinu 10 tak vozila nekoliko brendova. Zaista sam oduševljen pristupom i meni to jednako godi kao i sva ugladjenost BMW, Audi i Volvo dilera.

No to je samo jedan korak. Dosta ih ima dok ne dođje ona najsladja briga kad izvezes auto i kad se pitaš da li rezerva može da izdrži samo do prve ili možda do omiljene pumpe.

Van mreže ljusasd

« Odgovor #81 poslato: Mart 26, 2018, 09:53:29 posle podne »
Druže, muke su to, ali priznaj slatke!

Moj savet je kad napokon odeš da preuzmeš vozilo, kanticu sa 5 lit. gorva pod mišku sa tvoje omiljene pumpe i nema brige :)) :))

• Vozi: Karoq 1.5 TSI DSG Style i još po nešto

Van mreže rocktheroad

« Odgovor #82 poslato: Mart 26, 2018, 09:53:53 posle podne »
Uf-predaja u skodi nikad bas nije bajna-zbog zbrke meni su predali neopran auto  =))

Meni su jedan Superb ostavili u nekom transport modu, morao sam da se vratim da mu to isključe, nakon samo 200-300m od dilera. Doduše to je kod prvog dilera, koji je promašio boju enterijera ;(

Na mreži Maksimus

« Odgovor #83 poslato: Mart 26, 2018, 10:02:25 posle podne »
Meni su lose otkonzervirali auto(ostao neki lepak po kolima,verovatno jer nije bio na pranju pa nisu primetili) te sam ga i zato sutradan dovozio. Inace bilo je nesto smesno goriva u rezervoaru  :(

Van mreže ljusasd

« Odgovor #84 poslato: Mart 26, 2018, 10:07:10 posle podne »
Ja sam se malo našalio sa kolegom, ali je to činjenica, To što naliju u fabrici je sve što ima goriva u auto dok ga kupac ne preuzme.

Ja sam daleke 1999 zbog nesporazuma u Autočačku na kraju za Octaviu 1,9 TDI L&K karavan , tada trenutno najskuplju Škodu, dobio pun rezervoar, gratis probne tablice do SD, i ručak!  ;D 

• Vozi: Karoq 1.5 TSI DSG Style i još po nešto

Van mreže rocktheroad

« Odgovor #85 poslato: Mart 26, 2018, 10:20:47 posle podne »
Meni su lose otkonzervirali auto(ostao neki lepak po kolima,verovatno jer nije bio na pranju pa nisu primetili) te sam ga i zato sutradan dovozio. Inace bilo je nesto smesno goriva u rezervoaru  :(

Auto je prekriven folijom kad stigne. Ako si kupio na leto pa duže čekao transport, ili sa lagera onda je lepak stegao i ostao a oni su skinuli samo foliju. To je sad česta muka onih sto skidaju folije na zatamnjenim  prozorima...

Van mreže vojkan85

« Odgovor #86 poslato: Mart 26, 2018, 10:22:44 posle podne »
Zar nije hauba i određeni delovi pozadi samo u foliji? Ne stavljaju na krov ili stavljaju?
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Combi, 2014 godište, 1.6TDI, 77kW

Na mreži Maksimus

« Odgovor #87 poslato: Mart 26, 2018, 10:30:25 posle podne »
Auto je prekriven folijom kad stigne. Ako si kupio na leto pa duže čekao transport, ili sa lagera onda je lepak stegao i ostao a oni su skinuli samo foliju. To je sad česta muka onih sto skidaju folije na zatamnjenim  prozorima...

Video sam ga ja i tako izlepljenog,znam od cega je. Stigao je na leto,nedelju dana nakon narudzbine,ali sam ga preuzeo nedelju dana nakon stizanja u salon (nije mi odgovaralo ranije). Ostalo bilo na zadnjem braniku,ispod spojlera i napred na haubi a ovi u perionici mi rekli da teram u salon,oni imaju neki cleaner za to. Pretpostavljam da bi to videli i skinuli da su ga prali pred preuzimanje,ali ja sam prodavca pozvao i rekao doci cu danas da uzmem auto,a njima valjda nije radila perionica taj dan ili tako nesto.
Evo kako je izlepljen:

Van mreže vojkan85

« Odgovor #88 poslato: Mart 26, 2018, 10:43:09 posle podne »
Hm onda ne lepe isto sve modele. Firma mi gleda na Auto Čačak i nisu svi svuda zaštićeni.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Combi, 2014 godište, 1.6TDI, 77kW

Van mreže fobia24

« Odgovor #89 poslato: Mart 27, 2018, 08:45:04 pre podne »
Većina škoda se lepi kao na toj slici, samo se za Egipat i neka tržišta sa desnim volanom oblače u "odela" kao ovaj mercedes.

Može i ovako da zadnje vrata budu prekrivena.

A u fabrici sipaju 15l mislim. Možda za neka tržišta manje. Većina škoda koje sam vozio su u transport modu i imale su četvrt rezervoara približno. Automobili se pomeraju i voze u procesu transporta (utovar i istovar sa kamiona, vagona, lađe). Kada je mraz i vozilo se pomera, ne čistimo stakla nego se auto upali, zagreje toliko da sam odledi stakla i onda se kreće. Može se desiti i da kamiondžije vade gorivo iz automobila ili se isto potroši da neki dobiju auto na teškoj rezervi. Mislim da su napomenuli da se sipa 15l benzina u automobile u fabrici. I ja sam dobio fabiju 2009 na rezervi, ali su moj auto vozili iz Čačka do Beograda i za to sam poludeo kada sam saznao.