Autor Tema: Kodiaq, kupovina, rok isporuke  (Pročitano 20480 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži observer

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #45 poslato: 06. Mar, 2018. 21:19 »
Ako auto nije vec kaparisan onda bih se prosto okrenuo i otisao i kupio auto nekog drugog brenda.
Ako su ovako neposlovni kad treba da uzmu pare, kakvi ce tek biti u slucaju neke intervencije u garantnom roku ili slicno.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže vojkan85

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #46 poslato: 06. Mar, 2018. 21:21 »
Neće Audi sebi da dozvoli tako nešto a i nažalost pokazuje da su im ipak bitniji VW i ostali od Škode. Svesno se prave blesavi i niko neće da preuzme odgovornost a veoma lako može da se nađe gde je nastao problem. Izgubiti kupca Audija je za njih ipak veći udar. Da me neko pogrešno ne shvati naravno, ali očigledno ima povlastica za marke VW grupe.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Maksimus

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #47 poslato: 06. Mar, 2018. 21:59 »
Ne mislim da je tu posebno do marke nego do odnosa prema musteriji,racunaju trebamo mi njemu ne on nama. Iskreno,ja bih za 45k uzeo onaj xc60(akcijski),auto me je odusevio i da je izasao pre godinu dana tesko da bi ja sada vozio superb. Vrlo solidna oprema(naravno ne kao taj kodiaq,al po meni vredi kompromisa) za cini mi se 45k, po meni mnogo lepse odradjen auto (pogotovo enterijer). Cini mi se da sam ti vec pominjao taj auto  :B=)
Evo je ponuda:
https://www.volvocars.com/rs/vozila/novi-modeli/novi-volvo-xc60/ponuda

Na mreži nidza

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #48 poslato: 06. Mar, 2018. 22:06 »
Meni taj Volvo ne deluje da može dimenzijama da isprati Kodiaq. Moguće da grešim, nisam gledao dimenzije, već samo subjektivan utisak.

Što ne napišeš koji je diler pogrešio? Dešava se, ljudi greše. Ispraviće grešku. Nije niko bolestan ili se desilo nešto strašno da se čovek stvarno nervira. Prilagodiš malo planove novoj realnosti, nije kraj sveta.

Sent from my SM-N9005  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže vojkan85

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #49 poslato: 06. Mar, 2018. 22:09 »
Zavisi kako gledaš na to. Naravno da nije smak sveta i da se dešava ali čovek planira nešto i naručio je prema svojim potrebama, a oni opet sa kolena na koleno pa kome se zalomi loptica. Priznaćeš da bi se svako debelo iznervirao.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži nidza

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #50 poslato: 06. Mar, 2018. 22:31 »
Ja ne bih. Smorio bih se jer mi je poremetilo planove, ali se iznervirao ne bih. Covek treba da vežba svakodnevno da se ne nervira oko ovakvih događaja.

Pogotovo oko kola čovek zagarantovano može da očekuje poremećaj plana tu i tamo, bio nov, polovan, skup, jeftin. Prosto ne može na sve da se utiče.

Sent from my SM-N9005  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže rocktheroad

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #51 poslato: 06. Mar, 2018. 22:33 »
Što ne napišeš koji je diler pogrešio? Dešava se, ljudi greše. Ispraviće grešku. Nije niko bolestan ili se desilo nešto strašno da se čovek stvarno nervira. Prilagodiš malo planove novoj realnosti, nije kraj sveta.

Ma ne zelim da iznosim detalje dok ne budem siguran sta se dogadja. Zaista bi bilo ruzno da nekoga ispljujem ko nije ni kriv ni duzan. Razumem da se greske dogadjaju. Bas kod njih je Superb dosao bez vrata prtljaznika na dugme, nista nismo rekli niti trazili neke ustupke. Da moze novi auto da stigne za mesec dana, ne bih se potresao, nije kraj sveta naguracemo se u zenin auto.

Medjutim kada te kosta to sto je neko pogresio, onda vec malo drugacije gledas na tu stvar. Ako hocu da zadrzim zenin auto kad istekne lizing, moram da platim prenose vlasnistva, registraciju, kasko da bi se nakon toga resio tog auta kad stige Kodiaq. Zatim taj auto ne moze da nas odveze na more, moram ili da otkazem aranzman ili rentiram auto u koji mozemo da stanemo. Vec tu smo na nekih 1500 EUR kad se sve sabere... ali ako celo leto cekamo auto, onda mi tu treba auto na jos 3-4 nedelje, znaci jos oko 1500 eur.

Tako da iz te perspektive vec je malo teze reci "nije kraj sveta".
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Van mreže vojkan85

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #52 poslato: 06. Mar, 2018. 22:49 »
Najbolje ti je možda da pišeš Česima direktno. Da im daš sve podatke i da ti oni direktno odgovore i ako treba ubrzaju stvar.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži nidza

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #53 poslato: 06. Mar, 2018. 22:54 »
Iz bilo koje zdrave perspektive nije smak sveta nikako, nego rešiv problem.

Pritom živimo u zemlji gde je kvalitetan ljudski rad teže naći od vode u kamenu. Skoro pa se može pretpostaviti da će diler da zezne nešto, a ako neće on, neko drugi će.

Sa iskustvom ideš korak dalje, ne samo da znaš da će da zabrljaju, nego vrlo tačno možeš da očekuješ i šta će. Bez stresa samo i lagano izvuci nešto dobro iz cele situacije.

Sent from my SM-N9005  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže fobia24

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #54 poslato: 07. Mar, 2018. 08:26 »
Slažem se sa Nidžom. Pri tom, meni lično kodijak napokovan za 40h u poređenju sa navedenim volvoom nema dileme. Ne kaže se džabe da kodijak nema konkurenciju za taj novac. Vozio sam taj volvo, nije ostavio poseban utisak na mene. Pri tom je održavanje daleko skuplje, kao i sam auto. Za bmw imam drugo mišljenje, da je bolji, jeste. Ako već ideš na premium, idi na audi. To su kola koja teško vlasnika ostave ravnodušnim da nakon ove marke bira nešto drugo. Ali u audiju za 40.000e nema ništa u toj klasi kodijaka. Verujem da ćeš reiti problem, a treba se obratiti česima. Daj ovima par dana, odmah ćeš videti nude li nešto ili ne. Po meni su trebali da ponude odmah, a ne danima da se nagađate. Ako ne ponude, obrati se česima. Neka oni nagaze nekoga ko je zeznuo, a ti vidi kako oni predlažu rešenje problema. Oni daju instrukcije za sve, kod njih sve može ako naletiš na pravoga.

Van mreže rocktheroad

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #55 poslato: 07. Mar, 2018. 10:13 »
Kontaktirao sam Cehe i kontaktirao sam lokalnu Skodu ali u drugoj zemlji, bez detalja - samo me je interesovao stav i sta se radi u takvim situacijama. Cesi nemaju definisan policy i standardne procedure kako se takav problem resava, vec upucuju da se prvo obratim predstavnistvu zemlje u kojoj sam narucio auto (nisam naveo ni detalje ni zemlju, interesovao me je globalni stav). Prijatelj je kontaktirao Skodu kod njega i imaju dve opcije:

1) Da ponude klijentu dodatnu aftermarket opremu, popust na dogovorenu cenu ili odrzavanje vozila i imaju diskreciono pravo da odrede iznos. Nema ni procenata ni tarife.
2) Da naruce vozilo u skladu sa specifikacijom i obezbede "courtesy car" za period cekanja vozila.

Ono cega nema, i sto je mozda neki diler a ne predstavnistvo preuzelo na sebe je:
1) Da vozis to vozilo koje je pogresno naruceno dok ti ne stigne pravo. Da rade to ljudi, zato sto im posle toga to bude demo vozilo. Ali to je do dilera ne pravilo.
2) Da vozis isti model vozila, demo ili test dok ne stigne zamena. Opet prica se da dileri daju isto vozilo, ne u istom paketu ali poenta je da se obezbedi ne cak ni ista vec *slicna* klasa.

Nije bas sve tako sjajno ni preko...
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Na mreži observer

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #56 poslato: 07. Mar, 2018. 10:17 »
Da li samo u Srbiji Skoda ima nezavisnog uvoznika (van Porsche grupe)?
Ne bih da budem zlonameran, jer to ima svoje dobre i lose strane, ali u ovom slucaju ja vidim da su dosle do izrazaja lose strane takvog koncepta.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže vojkan85

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #57 poslato: 07. Mar, 2018. 10:18 »
Malo razočaravajuće. Stav im i nije neki. Porasla su im krila očigledno pa sada i centrala iz Češke forward-uje lokalno.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže fobia24

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #58 poslato: 07. Mar, 2018. 13:01 »
Svakako treba prvo kod lokalnog dilera insistirati na rešenju. Ne vidim zašto to diler ne bi isti dan odlučio šta i da li nudi nešto kao obeštećenje. Stigao je auto sa pogrešnom opremom, krivac je diler svakako jer je on u kontaktu sa kupcem, dalje neka on reguliše ukoliko nije kriv. Kupac kaže, neću auto koji nisam poručio, šta nudite kao rešenje konkretno, dajte neki predlog ili da se obraćam dalje do proizvođača. Pa ukoliko diler ništa ne ponudi, obrati se Škodi u Češkoj sa konkretnom pritužbom na dilera uz opisanu situaciju i insistiranju da posreduju kod dilera u rešenju problema.

Van mreže vojkan85

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #59 poslato: 07. Mar, 2018. 13:05 »
Ali i sam lokalni diler treba da bude na usluzi kupcu. Naši su samo da uvaljaju i da uzmu pare. Verujem da ima i u Evropi toga, ali kod nas za šta god da se uhvatiš da rešavaš ili prođe vremena i vremena ili ti uvek ftjp :).
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI



Pretraga foruma [Google]