Autor Tema: 30 godina - Skoda FAVORIT  (Pročitano 4661 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

30 godina - Skoda FAVORIT
« poslato: 15. Sep, 2017. 14:52 »
Pre 30 godina, 16.09.1987. predstavljen je prvi put javnosti model Škoda FAVORIT. Motor napred, prednji pogon, Bertone dizajn trebali su da budu glavni oslonac za konkurenciju tadašnjim zapadnoevropskim modelima vozila. "Tehnologija, preciznost izrade, i napredni koncept je prepoznat od strane VW u ovom modelu i on je jedan od odlučujućih faktora za to što je kasnije ŠKODA preuzeta od strane VW-a" - kaže direktor Škode Bernard Majer.

Favorit je uspešan učesnik i nekoliko relija od 1990 do 1994 godine, uključujući Svetski Kup kao i četiri pobede zaredom na čuvenom reliju Monte Karlo.

Sa svim edicijama poput Sport Line, Black Line, Marathon i Excellent kao i derivatima kao Pick-Up i Forman, ovaj model je izrađen u ukupno 1.077.126 primeraka.

više, ENG: http://forum.skodaforum.rs/informacije-sport/skoda-official-site-news/msg72985/#msg72985
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži Filip

Odg: 30 godina - Skoda FAVORIT
« Odgovor #1 poslato: 22. Sep, 2017. 08:02 »
jedna stara promo slika:

  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže dusko zemun

Odg: 30 godina - Skoda FAVORIT
« Odgovor #2 poslato: 22. Sep, 2017. 11:36 »
I posle 30godina ... auto koji izaziva postovanje ... jedino, sto mi se cini da ce najnoviji Zakoni o BS i potpuno skloniti sa ulica ...
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže lipovaccc

Odg: 30 godina - Skoda FAVORIT
« Odgovor #3 poslato: 22. Sep, 2017. 12:15 »
Evo jos nekoliko slika .







  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže mladen84

Odg: 30 godina - Skoda FAVORIT
« Odgovor #4 poslato: 26. Sep, 2017. 16:30 »
I posle 30godina ... auto koji izaziva postovanje ... jedino, sto mi se cini da ce najnoviji Zakoni o BS i potpuno skloniti sa ulica ...

Zbog odredbi o obaveznom katalizatoru? Ne verujem da ce to da zazivi, jer 80% automobila u srbiji nema katalizator.

P.s. mali oftopik. Da li se u ''mojoj skodi'' moze nabaviti katalizator i da li je komplikovana ugradnja, i da li uopste preporucujes to ukoliko se vozi na tng?
  • Vozi: Skoda Favorit 135 L 1991.

Van mreže Bobi

Odg: 30 godina - Skoda FAVORIT
« Odgovor #5 poslato: 26. Sep, 2017. 23:10 »
“Po novom pravilniku sva vozila koja ne budu imala katalizator ugrađen, a to će da se utvrdi kad se budu merili izduvni gasovi na tehničkom pregledu, ako se ustanovi da vozilo nema katalizator automatski vozilo neće biti tehnički ispravno i neće moći da prođe tehnički.” navodi Borović i dodaje da je katalizator ključan zbog smanjivanja zagađenja okoline preko izduvnih gasova.
   Ovo sam skinuo sa net-a a kako ce to kod nas da se primenjuje neznam jer vise od 80% su vozila bez katalizatora...
  • Vozi: Skoda Octavia MK1 1.6L MPI ' 98 benz+tng

Van mreže mladen84

Odg: 30 godina - Skoda FAVORIT
« Odgovor #6 poslato: 27. Sep, 2017. 22:08 »
Ko vozi na plin, ne zagadjuje mnogo, meni se dim iz auspuha vidi samo kad je bas hladno. Realno, svako kom mnogo izlazi crni dim i nije za saobracaj, ali glupo je da se uvede obaveza da svi automobili imaju katalizator. Skode favorit imaju mogucnost ugradnje, neke favoritke imaju fabricki, ali to je preskup deo.
  • Vozi: Skoda Favorit 135 L 1991.

Van mreže Bobi

Odg: 30 godina - Skoda FAVORIT
« Odgovor #7 poslato: 27. Sep, 2017. 22:21 »
Jasno je meni sve to sto ti pises. Bilo bi bez veze da neko trazi naknadnu ugradnju katalizatora na Skodama koje ga fabricki nisu imale jer to onda moras da atestiras sto opet nije jeftina procedura a i sam katalizator ima dobru cenu. Videcemo sta ce biti,kazu da stupa na snagu od nove godine a ja registrujem Favo krajem decembra tako da cu se voziti jos....
  • Vozi: Skoda Octavia MK1 1.6L MPI ' 98 benz+tng

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: 30 godina - Skoda FAVORIT
« Odgovor #9 poslato: 10. Maj, 2018. 21:36 »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže -nebojsa-

Odg: 30 godina - Skoda FAVORIT
« Odgovor #10 poslato: 11. Maj, 2018. 19:13 »
Danas je Skoda pod VWom i nikad jaca, Lada pod Reno-Nisanom, a Zastava pod zemljom... :(
Koliko je ta Florida bila lepsa od druga dva...a nazalost losija.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.



Pretraga foruma [Google]