Autor Tema: Šta vam se svidja kod Škode?  (Pročitano 3479 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milosgraniceZapočeo temu

Šta vam se svidja kod Škode?
« poslato: 19. Sep, 2013. 13:34 »
koja vam se konstrukcijska resenja svidjaju kod vaseg ljubimca? evo ja vozim fabiu '01g. karavan 1.9sdi i konkretno mi se svidja sa kojom lakocom mogu da skinem i vratim zadnja sedista.
« Poslednja izmena: 14. Feb, 2017. 11:09 Karlheinz »
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže Neba

Odg: Šta vam se svidja kod Škode?
« Odgovor #1 poslato: 19. Sep, 2013. 18:40 »
Kod oktavije mi se svidja deo na vratima dole gde se lepo moze staviti flasica od 0.5 limenka i sl :) nazalost moja Fabia to nema  :(
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže vlada320

Odg: Šta vam se svidja kod Škode?
« Odgovor #2 poslato: 19. Sep, 2013. 22:07 »
Kod Fabie I karavan mi se svidja duplo dno i zatvoreni dzepovi sa strane u prtljazniku, tako da sve gluposti koje nosim u autu (alat, pribor, kozmetika i slicno) mogu da potrpam na ta mesta i da mi nista vizuelno ne narusava gepek, a i upotrebljivost istog.
Svidja mi se i osvetljenje kabine sa 5 sijalica, 3 intervalne brzine brisaca + 2 konstantne, lakoca saltovanja menjacem, efikasnost kocnica i mekoca pedale...
Ne znam da li se i 2001. ova manuelna klima zvala Climatic, ali to je ustvari poluautomatska klima, postoji izbor temperature, doduse manuelni. Cak i kada je grejanje ukljuceno (klima iskljucena), samo se okrene tockic na zeljenu temperaturu i on sam mesa topli i hladni vazduh i odrzava zeljenu temperaturu u kabini.
Kod novih Skoda mi se posebno svidjaju izdvojena dnevna svetla koja nemaju nikakve veze sa nocnim svetlima, a nalaze se u istim farovima sa svetlima za maglu.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže milan88nis

Odg: Šta vam se svidja kod Škode?
« Odgovor #3 poslato: 19. Sep, 2013. 22:35 »
U mojoj feliciji 1.9 d ubedljivo najbolje grejanje... za vrlo kratko vreme zagreje kabinu, naravno stoji da dizeli imaju jako grejanje , ali ovo je nesto nevidjeno jako...  :D

Van mreže olajkris

Odg: Šta vam se svidja kod Škode?
« Odgovor #4 poslato: 19. Sep, 2013. 23:01 »
U mojoj feliciji 1.9 d ubedljivo najbolje grejanje... za vrlo kratko vreme zagreje kabinu, naravno stoji da dizeli imaju jako grejanje , ali ovo je nesto nevidjeno jako...  :D

jel si ti probao grejanje od 1,3 felicie? Mada i meni se svidja kako greje zimi.. sauna..

Na mreži bugarin

Odg: Šta vam se svidja kod Škode?
« Odgovor #5 poslato: 19. Sep, 2013. 23:18 »
na mojoj fabiji mk1 sa skodinim motorom od 44kw mi se najvise svidja relativna jednostavnost konstrukcije. nisu je jos iskomplikovali :)
80% stvari mozes sam da resis.
sto se tice enterijera, praktican iako relativno siromasan.

na octaviji mk2 karavan najveci plus je gepek naravno.
u enterijeru me nervira sto iako imam 100 pregrada i kaseta, nemam gde da stavim cigare i upaljac :)))))
prostor ispred rucne zauzme limenka koka-kole, a rupa namenjena drugoj limenci je previse zavucena pod naslon za ruku.
pregrada u vratima je prevelika pa pakla i upaljac rolaju napred-nazad, a dzepic na sedistu mi je nepristupacan zbog mojih gabarita, pa i kad stavim tu cigare ne vidim ih i bauljam pola sata po kolima dok se setim gde su :)
a ostava ispod naslona za ruku.........ko ce svako malo da otvara i zatvara tokom voznje :)
naravno, ni fabiu ni octaviu ne bi menjao zbog ovih sitnica :)
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže t.salai

Odg: Šta vam se svidja kod Škode?
« Odgovor #6 poslato: 20. Sep, 2013. 01:14 »
Mislim da je meni velika stavka koju mozda nece svako sa mnom dijeliti - lakoca razvaljivanja interijera  :) A moze biti da sam se jednostavno ispraksao s tim da sam 8 puta vadio interijer u svojoj Skatuli i pritom imam samo jedan dosadni cvrcak u zadnjem desnom C stubu  >:(

Misljenje od kolege bugarina sto se tice motora necu djeliti, ocito nemamo iste simpatije prema MPI-u jer su mi vec 2 crkla, sad trazim treci tako da mi je tu veliki minus...  ;D

Isto tako, veliki mi je plus sto ima dosta dijelova koji pasu od ostalih VAG vozila, pa mi Skatula dodje kao Lego kockice za odrasle, nikad nije dosadno  ;D
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Van mreže olajkris

Odg: Šta vam se svidja kod Škode?
« Odgovor #7 poslato: 20. Sep, 2013. 01:44 »
Mislim da je meni velika stavka koju mozda nece svako sa mnom dijeliti - lakoca razvaljivanja interijera  :) A moze biti da sam se jednostavno ispraksao s tim da sam 8 puta vadio interijer u svojoj Skatuli i pritom imam samo jedan dosadni cvrcak u zadnjem desnom C stubu  >:(

Misljenje od kolege bugarina sto se tice motora necu djeliti, ocito nemamo iste simpatije prema MPI-u jer su mi vec 2 crkla, sad trazim treci tako da mi je tu veliki minus...  ;D

Isto tako, veliki mi je plus sto ima dosta dijelova koji pasu od ostalih VAG vozila, pa mi Skatula dodje kao Lego kockice za odrasle, nikad nije dosadno  ;D

Delim misljenje sto se enterijera tice iz felicie se isto lako vadi... :)

Van mreže dulefontana

Odg: Šta vam se svidja kod Škode?
« Odgovor #8 poslato: 20. Sep, 2013. 09:49 »
Favorita vidim kao sto je rekao t.salai kao Lego za odrasle. Skoro svi delovi sa Felicije pasu na Favorita, tako da lako moze da se sastavi enterijer po zelji. Na trapovima je pozadi kao Golf, pa isto ima dosta mesta za prepravke, dok ubacivanje 1.6 motora je laksi nego na bilo kom autu. Iako t.salai ne moze vise da podnese 1.4mpi motor, mislim da tom motoru treba skinuti kapu. Skoda ga cuva jos od 50-ih godina, nasao se u svim modelima od 1000MB pa sve do Fabije 1. Od tog motora ne treba ocekivati performanse, mada znam da su u Kupejci bez problema izvlacili mnogo vise konja od fabrickih 40-ak. Grejanje na Favoritu ne moze da se poredi sa nekim drugim automobilima koje sam vozio. Po najvecem minusu posle
Sto se Oktavije 1 tice, malo sam razocaran kvalitetom tapacira, ipak su na Favoritu/Feliciji tvrdji i trpe vise uvijanja prilikom skidanja. Kvalitet plastike je za nijansu bolji, tako da neke stvari mogu da se „cupaju“ a da se ne nerviram da ce da puknu. Takodje mi se jako svidja sto nema onaj limeni panel unutar vrata (za razliku od nekih Fabia i Oktavije 2), tako da se lako pristupa svim mehanizmima. Ispod haube je sve tako old school, pa je prosto i milina raditi ga (1.6mpi).
Ali ipak sve ovo sto mi pripisujemo Skodi je VW zasluzan. Nemacka logika je jednostavnost i funkcionalnost.

Van mreže Turbo

Odg: Šta vam se svidja kod Škode?
« Odgovor #9 poslato: 20. Sep, 2013. 11:05 »
I meni se dopada što je dosta delova drugih auta kompatibilno, što sve što si skinuo možeš da vratiš uz jedan jasan "klik" i da stoji isto kao što je bilo(dok drugar sa PUG-om pizdi, kaže ako i uspeš nešto da skineš bez da ga oštetiš, nema sile da ga vratiš da stoji kao što je bilo, prvenstveno se misli na plastike i delove u kabini.)

Sve je jednostavno, ergonomija je dobra i svaka komanda je tamo gde bi je intuitivno i logički većina očekivala. Bilo bi bolje da je sve to u malo lepšem pakovanju ali na žalost tu stoji ogromna kočnica VW-a u razvoju i dizajnu Škode.

Van mreže Karlheinz

Odg: Šta vam se svidja kod Škode?
« Odgovor #10 poslato: 20. Sep, 2013. 14:30 »
dobra tema .-)

meni se kod O2 sviđaju npr. kuke u gepeku, stalno ih koristim za kačenje svega i svašta
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže bokilava

Odg: Šta vam se svidja kod Škode?
« Odgovor #11 poslato: 20. Sep, 2013. 14:49 »
I meni se posebno svidja sto dosta delova deli sa golfom (konkretno moja oktavija), ogroman gepek, kao sto neko vec rece, moj motor je starije konstrukcije pa skoro sve moze da se uradi u kucnoj radinosti.
Od funkcionalnosti, ne svidja mi se sto joj fali bar jos neka pregrada za sitnice, sto se kaseta malo otvara, sto joj drzac za casu/flasu/limenku stoji ispod naslona za ruku i potpuno je neupotrebljiv cak i kad nije slomljen (posto ja ne znam da je nekome citav), upaljac takodje, on je jos vise gurnut ispod naslona. Ne treba mi upaljac, i kad sam pusio nisam koristio taj u kolima, ali kad hocu da utaknem telefon, ili navigaciju to je vec muka. Toliko je daleko da ne moze kabl da stigne od upaljaca do drzaca koji je nalepljen na soferku. Nema mesta za noge na zadnjoj klupi. E nemam primedbe na plastiku, cini mi se da je bolja nego u prvim oktavijama, a i ja sam izasao iz Daewooa tako da mi je svaka druga plastika melem za ruke i oci. U globalu, smetaju mi samo neke sitnice  :)

Van mreže Kiza

Odg: Šta vam se svidja kod Škode?
« Odgovor #12 poslato: 20. Sep, 2013. 15:30 »
Meni se kod fabije 2 sviđa što unutrašnjost nije u jednom tonu, već ima sivih detalja (pre FL), na ventilaciji, rukohvatima, pa malo razbija monotonost...Takođe i to što se može staviti velika flaša u vrata, generalno ima dosta mesta za odlaganje sitnica. I sviđaju mi se noću kako svetle zadnja poziciona svetla, u karakterističnom obliku.
« Poslednja izmena: 20. Sep, 2013. 15:37 Kiza »
  • Vozi: FABIA 1.4 16V 2008.

Van mreže djordje48

Odg: Šta vam se svidja kod Škode?
« Odgovor #13 poslato: 20. Sep, 2013. 18:50 »
prosto i jednostavno=i vise nego solidan auto za pristojnu cenu (pogotovu oktavija i superb)  za ostale modele je isto dobar odnos cene i kvaliteta, ali nije toliko izrazen kao kod nove oktavije i superba jer se kod njih dobija dooosta opreme za male pare. osobito mi se svidja nemacka robusnost i ergonomija. jeste ruzno, monotono, prevazidjeno, dosadno....ali izuzetno fukcionalno....ako oces estetiku, kupi francuza ili italijana...simply clever 8)

Na mreži hakkler

Odg: Šta vam se svidja kod Škode?
« Odgovor #14 poslato: 20. Sep, 2013. 21:13 »
potpis na post..osim što se tiče današnjih francuza uz estetiku bi dodao i čest vanredni posjet servisima.
on topic:
Octavia koju imam..dobar omjer cijene uloženo-dobiveno...sa dobrim motorom..pogotovo radi potrošnje i performansi koje daje.
i fabija mi je bila zanimljiva prilikom kupnje..ali octavia je sa svojim največim plusem u klasi (gepekom) odnijela pobjedu...pogotovo kad su mi klinci legli u salonu u gepek :)
pa kad sam trebao troja vrata sa štokom..i to bez problema dovezao do kuće.
jedini minus mi je možda malo premali međuosovinski razmak..kod jedinice..ali s druge strane..jednostavnost nekih osnovnih popravaka..tipa promijenit bilo koju žarulju ili nešto šarafit po autu..i bez problema zamijenit i vratit u prvobitno
stanje me oduševljava.
za ove najnovije modele..sve super..ali nažalost..nemreš ništa šarafit po njima.;)

i nisu više baš s omjerom cijene..bez obzira na opremu koju daju.

.a i taj dpf mi se čini kao jedan veliki minus.

tolko mi se sviđa ovaj moj model..da ću se sigurno još pet godina vozit u njoj  ;D



Pretraga foruma [Google]