Autor Tema: Farbanje plastike, KODIAQ  (Pročitano 2516 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže rocktheroadZapočeo temu

Farbanje plastike, KODIAQ
« poslato: 01. Mar, 2018. 23:27 »
Jedan ukrajinac je preuzeo svog kodiaka i iz salona pravo na rastruanje istog  lik je ofarbao skoro cve crne spoljašnje plastike i posle odmah rasturio enterijer i ugradio dodatnu zvucnu izolaciju


Izvor: https://www.drive2.ru

Kratak update, te crne površine su od plastike koja nije glatka i ne prihvata boju, tako da može biti problem kako će farba da se održi.mali kamencic može da uzrokuje da se odlepi nesrazmerno veći deo farbe.

Čekam još potvrdu od farbara kako to rešiti...
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Van mreže -nebojsa-

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #1 poslato: 02. Mar, 2018. 11:54 »
Nece biti problema ako se osmirgla(izravnja povrsina) i pripremi za farbanje kako treba, i naravno ofarba kako treba.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže rocktheroadZapočeo temu

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #2 poslato: 03. Mar, 2018. 17:21 »
Danas sam kao bolesnik mazio branike na placu... nisam bas siguran da smirgla to moze da skine... malo finije, uniformnije od narandzine kore, ali definitivno ima teksturu.... neko moje poredjenje bi bilo 1) glatka plastika, 2) mat plastika, 3) sitna tekstura...

Bio sam danas u Cirincu, i rekli su da bi oni stavili primer pa farbu, i da bi na kraju to sve bilo glatko. Stojanovice jos cekam da mi potvrde da li bi se upustili u to ili ne...
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Na mreži observer

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #3 poslato: 03. Mar, 2018. 18:12 »
Pa zar nije prakticnije kada je branik crn? Manje ce se videti ogrebotine... Ja bih voleo da se opet vrati vreme crnih plasticnih branika...
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Maksimus

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #4 poslato: 03. Mar, 2018. 20:08 »
I kod mene sa donje strane sajtne postoji ta "pomorandzina kora" povrsina,pretpostavljam da je to neka zastita(od kamencica ili cega vec). Sto se tice samih crnih sajtni(npr odmah ispod vrata),zar nisu samo mat? U svakom slucaju lako se to ofarba kod dobrog farbara,da niko ne provali da nije fabricki.

Van mreže rocktheroadZapočeo temu

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #5 poslato: 03. Mar, 2018. 20:36 »
Pa zar nije prakticnije kada je branik crn? Manje ce se videti ogrebotine... Ja bih voleo da se opet vrati vreme crnih plasticnih branika...

Sve je to kompromis, sta je prakticno a sta je lepo. Slazem se da je prakticnije, cak sam razmisjao da onaj mali prednji spojler ostavim da bude crn, ali opet mnogo je lepsi kad je u boji karoserije. Evo na Superbu za skoro 7 godina nemam ogrebotine tu, sto ne znaci da ce ta sreca potrajati, ali licno je moje misljenje da su preterali sa crnim elementima, i da ceo auto sa tim deluje nekako jefitno i nedovrseno.

Kod nas je nemoguce naruciti Sportline jos uvek, a i ceka se po godinu dana jer je upravo velika navala zbog toga sto ima ofarbane branike. Nekako mi ne ide da dam 45k eur za auto, koji na prvu deluje kao da je pocetni paket sa neofarbanim branicima, retrovizorom i kako to vec ide...

Naravno, ukusi su razliciti...
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Van mreže rocktheroadZapočeo temu

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #6 poslato: 03. Mar, 2018. 20:39 »
Sto se tice samih crnih sajtni(npr odmah ispod vrata),zar nisu samo mat?

Vec su me cudno gledali sto mazim branike, bilo me blam da predjem na sajtne... mozda su mat ne mogu da garantujem :) ali mogu da garantujem da je to sledece sto cu da ispipam....
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Van mreže -nebojsa-

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #7 poslato: 03. Mar, 2018. 21:38 »
Moze da se ofarba 100%, samo treba pripremiti kako sam napisao.
Ja sam farbao fabricki crne "hrapave" lajsne u srebrno na mojoj Skodi (kasnije sam ih doduse zamenio lajsnama sa facelifta), a i inace imam gomilu primera gde je nesto sto je fabricki bilo "crno" tj. obicna neobojena plastika sa teksturom naknadno pripremljeno za farbanje i ofarbano.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #8 poslato: 04. Mar, 2018. 15:20 »
Moze se farba naravno bez ikakvih problema , upravo sta je kolega nebojsa napisao , tako sam i ja farbao x puta tj slao na farbanje :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Kide1978

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #9 poslato: 12. Jun, 2018. 22:04 »
Pre neki dan sam bio kod dilera kod kog sam poručio Kodiaq-a da probam da se dogovorimo da mi ofarbaju branike i crne plastike u belu boju, jer sam u toj boji poručio auto. Složili su mi priču da je to specijalna plastika koja ne prima boju i da će početi da se ljušti. =))
Činjenica je da je auto mnooogo lepši kad je plastika u boji auta.

Van mreže slobodanalex

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #10 poslato: 12. Jun, 2018. 22:17 »
Pre neki dan sam bio kod dilera kod kog sam poručio Kodiaq-a da probam da se dogovorimo da mi ofarbaju branike i crne plastike u belu boju, jer sam u toj boji poručio auto. Složili su mi priču da je to specijalna plastika koja ne prima boju i da će početi da se ljušti. =))
Činjenica je da je auto mnooogo lepši kad je plastika u boji auta.

Izgleda da su u pravu, ni ja nisam verovao u tu priču i raspitao sam se kod nekoliko farbara. Na svim novim kolima bilo koje marke su plastike od reciklirane plastike i kazu da je bukvalno nemoguće ošmirglati da bude ravna, zato nabace malo više špic gita da se narandžina kora izravna i zbog debljeg sloja se ljušti. Uglavnom savetuju da se ili ne radi ili ide specijalan prajmer za plastiku, ali kad se ofarba izgleda kao narandžina kora ali se ne ljušti... tako sam čuo
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže Maksimus

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #11 poslato: 12. Jun, 2018. 22:32 »
A bela folija? Probati ubosti nijansu koliko je moguce.

Van mreže slobodanalex

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #12 poslato: 12. Jun, 2018. 22:40 »
špic gita
Mislio sam na špric-git...  :B=)
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže Kide1978

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #13 poslato: 12. Jun, 2018. 22:41 »
Sa folijom je zaguljeno da se radi parcijelno, sigurno će se razlikovati nijansa.
Sigurno u ovoj grupi ima lakirera i farbara i oni če potvrditi da je to glupost.
Za sve u životu postoji neka procedura pa i za farbanje plastike.
Sigurno Škoda ne pravi branike od 5 različitih plastika pa da na nekim modelima može da se farba  a na nekima ne može.

Van mreže Kide1978

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #14 poslato: 12. Jun, 2018. 22:47 »
Citat: rocktheroad link=topic=6585.msg82386#msg82386
date=1521405710


Primer sa ove slike, ne verujem da je stavljena tona gita.



Pretraga foruma [Google]