Autor Tema: Problem sa bravicama  (Pročitano 242 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže krkanTopic starter

• Registrovan
  • Total likes: 0
Problem sa bravicama
« poslato: Maj 31, 2018, 07:53:15 pre podne »
Veliki pozdrav.
Najpre se izvinjavam ako ovakva tema već postoji, ali nigde na forumu nisam mogao da nađem rešenje za moj problem.
U pitanju je 1.9SDI, avgust 2005.
Naime, bez obzira da li koristim ključ ili daljinski za otključavanje/zaključavanje vrata i bez obzira da li ključem otključavam/zaključavam vozačka ili suvozačka vrata javi se sledeća situacija: nikad ne znam koliko vrata će se otključati/zaključati. Ako koristim ključ, reaguju vrata u kojima je ključ, ali ova ostala "kako im dođe". Na svim vratima se čuje kako motorčić reaguje, ali kao da "nema snage" da pokrene mehanizam. Kada sam skidao lim iza tapacirunga da bih popravljao podizač stakla na vozačkoj strani, WD-om sam poprskao mehanizam bravice iznutra i od tada ta bravica radi dobro (uvek reaguje). Da li ima neki drugi način da ostale bravice podmažem, ali da ne skidam limove iza tapacirunga jer su zanitovani, pa ih ne bih rasturao sve ako ne moram? Ili sam samo imao sreće sa vozačkom bravicom, odnosno da li još neško traži podmazivanje, te moram da skidam limove?
Od skora imam još jedan problem: kada sam drugom prilikom skidao lim da bih zamenio nosače stakla na vozačkim vratima, polomio sam plastičnu kukicu na mehanizmu brave u koju se "ukači" onaj vertikalni pimpek kod stakla kojim se vrata zaključaju iznutra. Da li neko zna da li to može da se menja samo za sebe ili mora da se zameni ceo mehanizam bravice?
Unapred hvala!

Na mreži URKE 80

• RallyeSport
  • Total likes: 8
  • karavani su kul
Odg: Problem sa bravicama
« Odgovor #1 poslato: Maj 31, 2018, 11:41:03 pre podne »
Ja sam promenio celu bravu zbog toga. Oko 2000 brava i ruke 1000.

Послато са Moto C уз помоћ Тапатока

• Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY