Autor Tema: Motor gubi ulje  (Pročitano 495 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Dejan DekiTopic starter

Motor gubi ulje
« poslato: Jun 28, 2018, 09:48:18 posle podne »
Pozdrav svim forumasima, molim za pomoc . Vozim Skodu Fabiu 1.9 TDI 74 KW ATD. Primjetio sam da mi se silva ulje niz motor, nisu velike kolicine u pitnaju ali u intervalu od 10K iscuri sigurno 200-300 ml...Curenje ulja se pojaca nakon nekih 6-7 hiljada predjenih, vjerovatno kada ulje psotane redje . Isprva nisam mogao da lociram tacku odakle curi , pomisljao sam na dihtung glave motora, na kraju sam locirao dvije tacke . Konektor kablova dizni (brizgaljki) koji stoji zasarafljen na glavi mtora sa strane i tandem pumpa .
Taj konektor razvodi kablove u sve 4 dizne i ima neki dihtung koji sprecava ulje da izlazi kroz rupu na glavi mtora na koju je taj konektor prcvrcen. Da bi se taj dihtung zamijenio potrebno je skidati poklopac glave  diskonektovati kablove sve 4 dizne pa  izvuci  kablove staviti dihtung i sve vratiti . Taj dihtung je 3 evra , a ruke 30  Jeli neko imao slican problem i kako ga je rijesio ?  >:(
Druga tacka je tandem pumpa kada se prepipa u donjem polukrug oko pumpe prsti ostaju uljavi , ne znam otkud tu ulje jos nisam konsultovao majstora u vezi pumpe. Pumpa radi bez problema ali se tu gubi ulje ...Svaki savijet mi je dobrodosao
  • Vozi: Skoda Fabia 1.9 74 kw 2004

Van mreže sasacalko

Odg: Motor gubi ulje
« Odgovor #1 poslato: Jun 29, 2018, 04:29:04 posle podne »
Dobro je sto si nasao gde curi, ali mislim da to ne mozes sam da popravis. Ukoliko nije velika kolicina ulja u pitanju i ukoliko ti ne smeta prljav motor onda samo vozi i nista ne diraj, koliko god da neki dihtung pusta retko kad odjednom izbaci svo ulje.
Ako vozis malo dete, duzi put, onda kid majstora i saniraj kvar

Sent from my ALE-L21  

fabia combi 1.4mpi 50Kw 2001. :)

Pretraga Škoda foruma [Google]