Autor Tema: Regeneracija DPF filtera  (Pročitano 42082 puta)

MAKS, dzudzubajac i 47 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže slobodanalex

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #30 poslato: 18. Jul, 2018. 20:41 »
Profesionalno ciscenje je u Srbiji 100€ + demontaza i montaza u servisu po zelji...
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže -nebojsa-

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #31 poslato: 18. Jul, 2018. 21:27 »
Pod uslovom da moze da se ocisti. DPF vremenom i propada-degradira, nije samo stvar u zapusenju. Ima svakakvih.
Pojedini se samo raspadnu prilikom ciscenja. Pojedini kao da su napravljeni da se redovno ciste-otvaraju se; npr. PSA.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže A.Mladenović

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #32 poslato: 19. Jul, 2018. 11:04 »
U koju onda kategoriju spada ovaj na oktviji A5 ?
  • Vozi: Škoda Octavia 1,6 tdi 2012. Ambition

Van mreže Petar023

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #33 poslato: 17. Okt, 2019. 08:54 »
U temi gde sam predstavio auto, imao sam pitanje vezano za regeneraciju DPF filtera, koje je glasilo:

"Naime, prešao sam nekih ~6k kilometara (70% je gradska vožnja) i regeneracija mi se uključila samo jednom za to vreme. Da li je to normalno?
Ovo je prvi dizel u mom vlasništvu i nemam iskustva, a pitam iz razloga jer komšija ima Octaviu godinu dana mlađu, sa dosta manje kilometara od moje i regeneracija mu se uključuje i do par puta mesečno. Da li je to do načina vožnje?"

E, sad, citajuci malo po forumu, shvatam da regeneracija moze da se ukljuci i bez signalne lampice (obavestenja) na komandnoj tabli. Ispravite me ako gresim.
Desavalo mi se da posle voznje ugasim auto a da ventilator nastavi da radi punom brzinom, sto je, zapravo, regeneracija?
U tom slucaju, svesno sam ga prekinuo par puta, mislivsi da se u tom trenutku zapravo hladi motor posle duze/gradske voznje.

Moze li to nekako da steti? Kako vi znate da je regeneracija u toku? Da li da pred svako gasenje auta izadjem i oslusnem ventilator?
Jer od kako imam auto, jednom mi se pojavilo obavestenje, izasao na otvoreno ~10 minuta, lampica se iskljucila, motor se stisao i to je to.

  • Vozi: Škoda Octavia A7 1.6 2015 Ambition

Na mreži observer

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #34 poslato: 17. Okt, 2019. 09:18 »
Kad se upali lampica to znaci da je vec propalo oko tri pokusaja za spontanu regeneraciju (onu koju "ne primetis").
Regeneracija se najlakse primeti po povisenom broju obrtaja na leru (1000), ovde iskljuciti slucaj kada je ukljuceno grejanje kabine a motor je jos hladan (tada se takodje dignu obrtaji na 1000 da bi se nadoknadila struja koju vuce dodatni grejac).
Malo kad se izvestis poznaces je i po promenjenom zvuku motora (meni tada zvuci kao da "zvace", najvise volim poredjenje sa onim zvukom koju pravi ovcica u Pink Panteru kad se zali - "ajuajujaujau" :)  https://www.youtube.com/watch?v=fyLsEcRhyVo )
Elem, regeneracije (i pokusaji regeneracija) koje ne primetis, a i ova "sa lampicom" uvek se poznaju po 1000 obrtaja na leru.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Nidza Opc

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #35 poslato: 17. Okt, 2019. 09:23 »
Mene dpf ubi na skodi superb na svakih 400km upali prvo dpf lampicu pa onda i grejece(uleti u safe mode)nakon 2km,pokusao sam regeneraciju preko lap topa,medjutim krene dryi ga na 1500rmp-a i nakon 10 minuta izbaci gresku(da je nemoguce odraditi regeneraiju)
Ja sam nasao foru da ga prevarim,ukodiram kao da sam kupio novi dpf,prodje kodiranje sve super predjem 400km i opet isti problem ;(
Dobar drugar radi dpf off,egr chipovanje,predlaze mi da odradimo sve(nece nista da mi naplati),al ja sam u dilemi dal da cupam djubre ili ne zbog registracije
  • Vozi: Skoda Superb 3t 2.0 dsg candy white 2012 year

Na mreži observer

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #36 poslato: 17. Okt, 2019. 09:27 »
Koliko je presao auto?
Meni radi regeneracije na oko 500 km, tacan je kao sat, ali bez lampice, jer se uglavnom trudim da mu ugadjam i da ga ne prekidam kad vec jednom zapocne. I ja sam tek na 116.000 km. Sad kad vidim koliko me to sranje nervira (taman stignem negde a on trazi da ga izvodim u setnju), cudim se sto ljudi uopste i dalje kupuju dizele, verovatno zbog neznanja. Ni ja nisam znao za ovo sranje, 2010 - bila je to relativno nova tehnologija, tek se pojavila.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Petar023

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #37 poslato: 17. Okt, 2019. 09:38 »
Kad se upali lampica to znaci da je vec propalo oko tri pokusaja za spontanu regeneraciju (onu koju "ne primetis").
Regeneracija se najlakse primeti po povisenom broju obrtaja na leru (1000), ovde iskljuciti slucaj kada je ukljuceno grejanje kabine a motor je jos hladan (tada se takodje dignu obrtaji na 1000 da bi se nadoknadila struja koju vuce dodatni grejac).
Malo kad se izvestis poznaces je i po promenjenom zvuku motora (meni tada zvuci kao da "zvace", najvise volim poredjenje sa onim zvukom koju pravi ovcica u Pink Panteru kad se zali - "ajuajujaujau" :)  https://www.youtube.com/watch?v=fyLsEcRhyVo )
Elem, regeneracije (i pokusaji regeneracija) koje ne primetis, a i ova "sa lampicom" uvek se poznaju po 1000 obrtaja na leru.

Hvala na objasnjenju!
Znaci, regeneracija mi definitivno radi kako treba, samo nisam bio svestan kada se ukljucuje.
Potrudicu se da obratim paznju na to.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 1.6 2015 Ambition

Na mreži observer

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #38 poslato: 17. Okt, 2019. 09:41 »
Ventilator sam po sebi ne znaci puno, moze da se samo hladi posle zahtevnije voznje.
Obrati paznju prvenstveno na broj obrtaja u leru.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Nidza Opc

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #39 poslato: 17. Okt, 2019. 10:10 »
observer: ako mene pitas mene 206xxx do sad,kupljen je za 203
  • Vozi: Skoda Superb 3t 2.0 dsg candy white 2012 year

Na mreži observer

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #40 poslato: 17. Okt, 2019. 10:27 »
To je onda ocekivano, radni vek DPF filtera je 150.000-200.000 km.
Sve sem temeljnog ciscenja ili kupovine novog je patnja.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže fobia24

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #41 poslato: 17. Okt, 2019. 15:54 »
U Sloveniji menjaju dpf zamenskim i daju garanciju serviseri za dpf. Cena je cca 400e ako se dobro sećam.
Petre023, nemoj samo gasiti motor ako vidiš da u leru radi na 1000 obrtaja. Tada ni start stop ne funkcioniše, pa je najbolje sačekati da ga SS ugasi, tada je završena. Jer te prekinute regeneracije dovode do toga da nafta završi u ulju. Naravno, sve ukoliko si u mogučnosti, ako žurim gasi.

Van mreže Petar023

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #42 poslato: 17. Okt, 2019. 20:16 »
Hvala, fobia24, bitno ste mi pomogli oko ovoga.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 1.6 2015 Ambition

Na mreži AcoSk

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #43 poslato: 17. Okt, 2019. 22:54 »
To je onda ocekivano, radni vek DPF filtera je 150.000-200.000 km.
Sve sem temeljnog ciscenja ili kupovine novog je patnja.
Nije bas pravilo da je za zamenu posle te km.
Mnogo je tu faktora koji uticu...

Touran 2011god. skoro pa 300k km, nikada ciscen dpf, niti ista radjeno oko njega, sljaka odlicno i dalje.

Na mreži observer

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #44 poslato: 18. Okt, 2019. 09:41 »
Dobro, to je onda utesno, jer kako sam cuo postojanje DPF, vec sam prezalio i isplanirao 1500 eur za zamenu :)
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017



Pretraga foruma [Google]