Autor Tema: Alternativa za KAROQ  (Pročitano 4673 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže SammaelTopic starter

• Style
  • Ugled L&K: 7
Alternativa za KAROQ
« poslato: Mart 08, 2018, 09:45:25 posle podne »
In related news, Toyota danas objavila da prekida isporuku putničkih automobila sa dizel motorima za Evropu (izuzeta su laka komercijalna, pikapovi i teški terenci).

BTW, niste komentarisali prve dve tačke - performanse i buku. Slažem se ja da nisu veći zagađivači, ali to neće sprečiti nekoga da ubere političke poene njihovom zabranom.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Van mreže vojkan85

• Laurin&Klement
  • Ugled L&K: 0
Odg: Alternativa za KAROQ
« Odgovor #1 poslato: Mart 08, 2018, 09:47:12 posle podne »
Mislim da nije danas nego juče :). Videh u vestima ali zna se koja auto industrija diktira tempo.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Combi, 2014 godište, 1.6TDI, 77kW

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
  • Ugled L&K: 37
« Odgovor #2 poslato: Mart 08, 2018, 09:48:49 posle podne »
Ajde da su oni imali neke konkurentne dizele nego nisu  =)) . To je logicno,njihova glavna trzista ne trose dizel  ;)
Mece zabraniti euro6,to i sada mozes da procitas,automobili sa tom selektivnom kataliktickom redukcijom nisu u problemu(s tim sto ce sada da odrade neku euro6d normu koja ce moci apsolutno svuda gde i hibrid,a to je u principu euro6 sa adblue jer adblue nije bio uslov za adblue).
Performanse ok,mada u SUV vozilu je obrtni moment najbitniji iz nekog mog iskustva (mada je karoq relativno mali i lagan). Stonse buke tice,ne znam sta sad vozis ali ovi novi su mnogo utisani u odnosu na starije dizelase ,u superbu se dizel cuje mnogo nego fsi u oktaviji 2. E sad,kako je izolovan karoq pojma nemam.
« Poslednja izmena: Mart 08, 2018, 09:54:49 posle podne Maksimus »
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Van mreže vojkan85

• Laurin&Klement
« Odgovor #3 poslato: Mart 08, 2018, 09:51:05 posle podne »
A svako će da gleda za sebe. Oni su pokorna nacija.

• Style
« Odgovor #4 poslato: Mart 08, 2018, 10:06:05 posle podne »
Testirao sam Karoq dizel, značajno je bučniji nego Ateca ili Octavia sa 1.4 TSI koje sam takođe testirao.

Ali čak i ako pređem preko toga, sigurno mi neće ponuditi auto 4000 EUR skuplji kao kompenzaciju za kašnjenje. A ja nemam nameru (ni sredstva) da doplaćujem u odnosu na planirani budžet, pogotovo za motor koji ne želim.

Koje biste vi alternative Karoqu razmatrali, a da su izvan nesposobne VW grupe (probao Atecu i Q2, al džabe kad nema motora)? Ja sam probao Ford Kugu (neudobniji napred, enterijer mi se ne dopada, nema LED, daleko manji gepek), Hyundai Tucson (odvratna plastika čak i u najskupljoj opremi), Suzuki SX4 Cross (ovo ni najgorem neprijatelju ne bih preporučio) i Kiu Sportage (za nijansu bolji od Tucsona ali svejedno loš).

Van mreže vojkan85

• Laurin&Klement
« Odgovor #5 poslato: Mart 08, 2018, 10:08:27 posle podne »
Od ovih što si naveo mislim da je Tuspon najgori. Napucali opreme koliko hoćeš a završna obrada kao kod Kineza za Vijetnamsko tržište. Užas živi. BMW možda neki? Ili Tiguan neki.

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
« Odgovor #6 poslato: Mart 08, 2018, 10:13:49 posle podne »
4000e skuplji tdi od tsi? Al se oni drogiraju  =))

Van mreže vojkan85

• Laurin&Klement
« Odgovor #7 poslato: Mart 08, 2018, 10:14:58 posle podne »
Uvek je bio dizel skuplji ali će da za "odbace"  :B=)

• Style
« Odgovor #8 poslato: Mart 08, 2018, 10:16:55 posle podne »
4000e skuplji tdi od tsi? Al se oni drogiraju  =))

O da. http://az749841.vo.msecnd.net/sitessrlatncs/alv1/14de4406-7a5a-4dd0-a8b6-0e333b90c647/Karoq.13d038cbec56b1695469131c34d9a895.pdf

(da budem fer, verovatno je od tih 4000 pola za motor a pola za 4x4)

Čak i X1 je van mog cenovnog dometa nažalost.

Van mreže vojkan85

• Laurin&Klement
« Odgovor #9 poslato: Mart 08, 2018, 10:20:27 posle podne »
Svesni su da im ide i sada grabe prilike, a i iskreno ko ne bi? A da razmisliš možda o nekoj Toyota Avensis?

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
« Odgovor #10 poslato: Mart 08, 2018, 10:43:02 posle podne »
Ako je tu i 4x4 u prici onda je skroz ok,to je velika razlika(u odnosu na samo motor).

Van mreže rocktheroad

• Style
  • Ugled L&K: 9
« Odgovor #11 poslato: Mart 08, 2018, 10:50:34 posle podne »
Sacekaj sajam da vidis akcije, meni su nagovestili da ce biti osetniji popusti za dizele, ali to je neproverena informacija iz januara kad sam prelomio TDI umesto TSI. Mozda naguraju na 10% ali to ce bii za lager...

Pogledaj Qashqai, mozda daju neki popust za 1.6 ili dizel ili benzinac, ove nove opele nisam jos pogledao, ali mi se komsija lozi na to...
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

• Style
« Odgovor #12 poslato: Mart 08, 2018, 11:32:24 posle podne »
Sacekaj sajam da vidis akcije, meni su nagovestili da ce biti osetniji popusti za dizele, ali to je neproverena informacija iz januara kad sam prelomio TDI umesto TSI. Mozda naguraju na 10% ali to ce bii za lager...

Pogledaj Qashqai, mozda daju neki popust za 1.6 ili dizel ili benzinac, ove nove opele nisam jos pogledao, ali mi se komsija lozi na to...
Mislim da je prekasno da čekam sajam. Zakleo bih se da kad sam gledao Qashqai nije bilo ovog 1.6 benzinca koji čak pristojno izgleda (premda mi je jedan kolega ispljuvao Nissanove motore), tako da ću otići da zakažem neku probnu vožnju. Cena je po konfiguratoru skoro 2k eur povoljnija od osnovne cene mog Karoqa (bez popusta), to mi je malo sumnjivo.

Ogroman minus za Qashqai je to što mu je gepek manji za više od 100 litara a meni treba veliki gepek, to mi je jedan od preduslova.

Na mreži hakkler

• Laurin&Klement
  • Ugled L&K: 82
« Odgovor #13 poslato: Mart 09, 2018, 12:00:49 pre podne »

Testirao sam Karoq dizel, značajno je bučniji nego Ateca ili Octavia sa 1.4 TSI koje sam takođe testirao.

Ali čak i ako pređem preko toga, sigurno mi neće ponuditi auto 4000 EUR skuplji kao kompenzaciju za kašnjenje. A ja nemam nameru (ni sredstva) da doplaćujem u odnosu na planirani budžet, pogotovo za motor koji ne želim.

Koje biste vi alternative Karoqu razmatrali, a da su izvan nesposobne VW grupe (probao Atecu i Q2, al džabe kad nema motora)?

Ateca je takoreći blizanac Karoqu na istoj platformi isto kao i rapid vs toledo npr.

Vrlo male su razlike između Atece i Karoqa (imas na yt kratki video cca 3,5minute detaljno objašnjeno u brojevima..kompletno sve.

Kako u istom postu napišeš da si probao Atecu..a onda malo niže džabe kad nema motora ??

A osim same mehanike dijele i motore gdje je Ateca u prednosti sa 2.0 tsi.em kojeg nema u Karoqu. Jel misliš na razliku 1.4tsi vs 1.5 tsi između kojih su vrlo male razlike..i usudio bi se reći da je 1.4tsi bolji..vs tog inovativnog 1.5tsi.a.

Ok..razumijem tvoj problem..al ovakvi postovi gdje sam sebi proturječiš o praktički istoj stvari (osim značke i par detalja) su malo nejasni. ;D
10 sek...

• Style
« Odgovor #14 poslato: Mart 09, 2018, 12:19:50 pre podne »
Probao sam Atecu, bio na pragu da je kupim, presudile su nijanse i to što sam kod Škode rešio trade-in. Ne vidim kako protivrečim, poenta je da neću sigurno posle ovog debakla sa Škodom da idem ponovo kod nekog člana istog koncerna i da rizikujem sličnu svinjariju. Pri tome ne znam da li Ateca ima još 1.4 ili su ga zamenili sa 1.5 jer je to bilo najavljeno u nekom momentu a ja se do danas nisam bavio alternativama pošto sam, je li, potpisao ponudu i ostavio depozit za auto i nije bilo indikacija da će biti problema s isporukom.

Razlika u vožnji Atece vs Karoqa uopšte nije mala, Ateca je značajno tvrđa a iste ljude sam vodio na probnu vožnju oba auta i rekli su mi da je pozadi Ateca jezivo neudobna u poređenju s Karoqom. S druge strane, Ateca je imala neke opcije koje Karoq nije (360 kamera, daleko jeftinija Alcantara sedišta), ali zato nije imala Varioflex sedišta koja su meni relativno bitna jer mi relativno često treba veliki prostor za transportovanje stvari. Takođe, u Ateci su LED svetla (koja uz Karoq Style dolaze standardno) doplata od 1000 EUR.

Pretraga Škoda foruma [Google]