Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Alternativa za KAROQ  (Pročitano 4897 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Odg: Alternativa za KAROQ
« Odgovor #30 poslato: Mart 09, 2018, 15:10:03 posle podne »
Nije stvar ljutnje, za Q3 nemam zaista novca, a nemam vremena da čekam (tj. maksimalno mogu da sačekam još 2 meseca ali to je to... premda mi i to kvari ceo niz planova jer ću morati da otkazujem planirana putovanja).

Pri tome iako se slažem da je Audi kvalitetniji, ne slažem se da je kvalitetniji toliko koliko više košta. Basic Q3 sa 1.4 motorom košta 31k EUR a Design je skoro 33k. Kada bih mu dodao svu opremu koju sam dodao i Karoqu izašao bi na 37k, a ne mogu nikako da prihvatim da vredi 10k više.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Na mreži Maksimus

« Odgovor #31 poslato: Mart 09, 2018, 15:35:15 posle podne »
Ako mi neki audiji ne vree cenu to su q2 i q3,kad je rodjak uzeo q3 bio sam sokiran da auto te cene moze da ima onako bedan enterijer.
Od a4 vec moze da se prica o ozbiljnim audijima,mada dobar a4 bez 47-8 jako tesko. Q5 je fantastican SUV,ali je karoq puta 2 po pitanju cene. Pogledaj npr peugeot 3008,ja sam ostao odusevljen enterijerom tog auta(iako francuze generalno ne volim ali zadnjih 15 godina imam po nekog jer ih zena obozava  =)) ).
Po meni je novi tucson za 28k(akcijska cena) i motorom od 177ks,7stepeni dct(2 kvacila) automatik i 4x4 pogonom fantasticna ponuda i misim da bih njega uzeo da trazim SUV u tom cenovnom rangu. Ja sam ga pogledao onako brzinski,plastika nije idealna ali daleko od uzasnog enterijera kako ga je neko opisao,meni se svideo. Pritom ima opreme za izvoz(panorama,ventilirana kozna sedista,grejani volan,lane assist itd),bas je nakrcan,sa tom opremom ostavlja karoq style daleko iza po pitanju utiska u kabini(bar je to moje misljenje). Jos nesto je dobar 4x4 sistem koji je meni must-have u SUV-u. Ima i dugu garanciju.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Van mreže Peja

« Odgovor #32 poslato: Mart 09, 2018, 16:53:42 posle podne »
Kada je na moru bura, ne treba isploviti ako već možeš sačekati.

Zato sam odlučio sačekati da se stiša i iskristališe ova halabuka oko izduvnih gasova, da bude potpuno jasno šta je od Euro normi validno i kada stupa na snagu, pa se spram toga fokusiram na nova vozila sa lagera.

Van mreže fobia24

« Odgovor #33 poslato: Mart 09, 2018, 18:18:51 posle podne »
Plastiku u tucsonu treba pipnuti i onda doživati taj osećaj. Auto te klase sa tvrdom jeftinom lastikom preko gornjeg dela instrument table koja pri tom kao nova smrdi je očajna na dodir. Kada je pipaš, škripi. Tako jadnu plastiku sam video samo na još jednom SUV-u i to tojoti rav 4. To je sramota za auto te klase. Q2 ima kvalitetniji enterijer od tucsona. A4, A6, A7 su već ozbiljni premium automobili koji nisu za poređenje sa ovom grupom. Ja i danas kažem od svega što sam vozio, kodijak je najbolja kupovina kada se pogleda uloženo i dobijeno. Nema boljeg SUV-a za te pare. Karoq je već klasa ispod kodijaka.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI

Van mreže Peja

« Odgovor #34 poslato: Mart 09, 2018, 18:31:21 posle podne »
Koiko često pipaš tu prednju konzolu na Tucsonu? Na mojim kolima je dodirnem samo kada brišem prašinu. Ali, npr. dugmići na volanu, to se pritiska svakodnevno, a na Kodiaqu i Karoqu krckaju izluđujuće. Svojim prstima potvrdio već viđeno na YT-a.

Na mreži nidza

« Odgovor #35 poslato: Mart 09, 2018, 18:50:55 posle podne »

Na slikama deluje da ima isti volan kao Octavia ili Superb. Nisam shvatio najbolje šta tu krcka, a što ne treba da krcka, tj. klikću prekidači ispod dugmeta?

• Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 2.0 TDI 2015 Style

Van mreže fobia24

« Odgovor #36 poslato: Mart 09, 2018, 18:55:17 posle podne »
Ne pipam često, ali oseti se da je kodijak za tucsona premium. Ne samo po tome, izolacija, vešanje, upravljivost. Na hundaiu će plastika posle par godina da se izliže do kraja, propadne. Enterijer je očaj. Video sam na hundaiu i30 posle 2g i 70.000km unutra očaj živi. I sam vlasnik mi pokazivao, pre toga je vozio neki pasat polovan koji je bio u boljem stanju od ovog hundaia sa 10g i pitaj Boga koliko km.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI

Na mreži Maksimus

« Odgovor #37 poslato: Mart 09, 2018, 18:57:43 posle podne »
Slazem se sa Pejom,opterecivanje koliko je meka plastika mi nikad nije igralo presudnu ulogu u izboru automobila.
Tucson ima lepo dizajniran enterijer,meni licno nije ostavio ni blizu tako los utisak ostavio(dobar polozaj za volanom,pregledan,lepo dizajniran,nisam ispipao sve iskren da budem,to mi kao sto rekoh nije obicaj),kupio bih onaj auto bez problema(da trazim auto tog segmenta i cene). Da smrdi-nisam primetio,konkretan primerak je imao miris novog auta isti kao i npr moj superb(i taj izlozeni je bio upravo elegance paket).
Moja tacka gledista je da auto sa losijom plastikom ali kozom(sa ventilacijom,da ne potpari leti  :B=) ),grejanjem volana,panoramom,30ks jacim motorom,dct automatikom(ne znam kakav si karoq gledao,sa ili bez dsg?) 4x4(iskreno mi je SUV bez toga malo besmislen) i jos hiljadu dodataka u opremi pracenih bezbednosnim sistemima nudi mnogo bolji ugodjaj u voznji od auta sa boljom plastikom na tabli. Na sve to verovatno moze da ga uzme sledece nedelje(jer ih lageruju).
Naravno da q2 ima bolji enterijer i od karoqa,ali i razlika u ceni je ogromna. Ni pominjanje kodiaqa nije bas na mestu,koliko je kodiaq style skuplji od tog tucsona,mislim jedno 6k eura minimum(a i fali mu opreme,realno i 8-9k). Pritom sto uopste pricamo o kodiaqu kad je narucivanje karoqa u pitanju?
Da hyundai tako propada cisto sumnjam,evo ja imam santa fe koji je unutra kao nov,dok mi je oktavija na istoj kilometrazi imala odran volan(75k).
Inace ne znam sta se cuje na tom volanu osim onih skrol tockica(koji treba da imaju taj klik,tako je i na audiju).
« Poslednja izmena: Mart 09, 2018, 19:02:49 posle podne Maksimus »

Na mreži vojkan85

« Odgovor #38 poslato: Mart 09, 2018, 19:08:32 posle podne »
"Tupson" je pokušaj konkurencije. Pa i na fotkama se vidi završna obrada koja je blago rečeno katastrofalna. Za cenu od 20k-23k to nije primereno. Da ne pričam o našim putevima koji će još više podstaći krckanje i škripu.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Combi, 2014 godište, 1.6TDI, 77kW, Eibach ProKit

Van mreže observer

• Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Maksimus

Van mreže ljusasd

« Odgovor #41 poslato: Mart 09, 2018, 20:50:42 posle podne »
Evo ja sam u sredu sa A klasom iz 2014 bio na servisnoj akciji (opozivu vozila). Posumnjalo se da senzor AIRBAGA kači stub volana i da zbog toga može da ga aktivira bespotrebno. To su rešili sa nekakvim plastičnim prstenom. Sve je trajalo 1 sat i naravno besplatno. Inače sam dobio pismeni poziv od strane ovlašćenog servisera MIKOM Novi Sad gde inače servisiram oba Mercedesa.

Koliko sam čuo opoziv važi i za C, CLA, GLA, B.

Tako da ni premium segment nije imun na opozive.   
  • Vozi: Karoq 1.5 TSI DSG Style i još po nešto

Van mreže observer

« Odgovor #42 poslato: Mart 11, 2018, 02:27:49 pre podne »
Postoje opozivi zbog banalnosti a postoje opozivi zbog ozbiljnih propusta. Lomljenje volana mi se nekako cini ozbiljnim propustom a i ukazuje na preterano poddimenzioniranje koje postoji svuda samo se negde ispoljava vise (ili ima opasniji uticaj) a negde manje.
  • Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Maksimus

« Odgovor #43 poslato: Mart 11, 2018, 02:33:19 pre podne »
A problem sa kocnicama je onako,usputna sitnica  =))
Isto i da ti ispali airbag u lice dok vozis,kakve to posledice moze da ima (ja znam za slucaj gde je coveka onesvestio airbag koji se bez razloga otvorio,sva sreca na parkingu).

Van mreže Peja

« Odgovor #44 poslato: Mart 13, 2018, 10:01:33 pre podne »
Na slikama deluje da ima isti volan kao Octavia ili Superb. Nisam shvatio najbolje šta tu krcka, a što ne treba da krcka, tj. klikću prekidači ispod dugmeta?

Iako odgovor zasluzio nisi, zbog onog direktnog javnog vredjanja, moram odgovoriti jer bi ispalo da govorim napamet ili klik tastera ispod dugmeta poistovecujem sa krckanjem hahahahahaaaa (bas volis da potcenjujes ljude).

Pored rucki vrata, krcka i ovo https://youtu.be/sFtisw88uN8?t=1006 Tokom probne voznje sam se u ovo i sam uverio.