Autor Tema: Kupovina Karoqa - odabir opreme  (Pročitano 1177 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
  • Total likes: 36
  • Ugled L&K: 18
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #30 poslato: Novembar 15, 2019, 03:55:45 posle podne »
Skodina fabricka kandza za menjac oko 300 eura. navedena je u svakom katalogu opreme kod svakog modela. Veoma korisno. Staro pravilo, stavii sto vise zastite. Izmestanje OBD, igla ili zeder, multilock na menjac i cobra alarm bravo2
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Na mreži Maksimus

« Odgovor #31 poslato: Novembar 15, 2019, 05:46:12 posle podne »
Igla? Multilock?
Oprosti ali neznam šta misliš za alarm, da tvornički ne valja ili?
Alarm koji ugradjuju fabricki nije "pravi alarm". On ima sirenu,ima senzore unutrasnjeg prostora,ali.nema odvojene blokade.
Fabricki alarm u proncipu pisti na lom stakla,detektuje ulazak u kabinu i sl,ali sam imobilajzer(blokada paljenja) je fabricki. I naravno sve je tipski spakovano  u svakom primerku sto lopov poznaje.

Aftermarket alarm se naknadno ugradjuje,samim tim su instalacije manje "predvidive",sam alarm ima nezavisne blokade(uz aktiviran alarm ne mozes ni sa kljucem da upalis auto) sto ga je samim tim teze razbiti. Na stranu odvojena sirena(ko zna gde spakovana,ne moze da je ucuti tako lako) i slicne kerefeke.
Za multilock na menjacu sam cuo da se bas lako lomi,a igla na volanu je bas prakticna i ne mislim da ta rupa pravi neki problem,ja za 10 godina u proslom autu nikakav problem nisam imao,dok sa zederom sam cuo da ljudima pocne da skripi,cuje se itd.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Van mreže sale.kriminale

« Odgovor #32 poslato: Novembar 15, 2019, 06:03:18 posle podne »
Ja sam se rukovodio idejom da čim isteram auto iz salona odmah imam neku zaštitu a ne da mi stoji napolju bez zaštite do ugradnje alarma. Mada, ako odmah ugradim Iglu u Škodi, onda nije frka da se kasnije ugradi alarm.

Samo bih da dodam u vezi Zedera i varenja letve volana jednu stvar. Iz nekog ličnog iskustva znam da i var može oslabiti metal. Bez obzira što nema nikakve rupe, taj deo gde je vareno se zagreva i može oslabiti tj. metal izgoreti/progoreti a da se na oko ne vidi. To će zavisiti od vrste i debljine metala i stručnosti varioca. Više mi se sviđa igla.
  • Vozi: Dacia Logan 1.4 MPI
Samo klotara se isplati.

Van mreže Karlheinz

• Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži toleander

« Odgovor #34 poslato: Novembar 15, 2019, 08:13:32 posle podne »
Slažem se sa Maksimusom 100%. Ja nisam doplatio za fabrički alarm, ali sam narednog dana posle kupovine bio kod majstora kog sam smatrao, a i dalje smatram, za jednog od najboljih u tom poslu i ugradio aftermarket alarm sa nekoliko nezavisnih blokada.

Koštalo je značajno više od doplate za fabrički alarm, ali i miran san ima cenu. :)

Sent from my SM-G965F  

• Vozi: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG 2019

Van mreže fobia24

« Odgovor #35 poslato: Novembar 16, 2019, 03:52:46 posle podne »
Ne znam, moji na novog kodijaka ne stavljaju ništa dodatno osim alarma. Biće osiguran, a žive u lopovskom kraju katastrofa. Da li je pametno, ne znam. Do sada treća njihova nova škoda. A ja ne bih mogao da svarim mehaničku zaštitu nikad na autu. Ja nemam ni alarm, ali nisam u Srbiji. Ne bih mogao da zamislim da treba pre svake vožnje da demontiram zaštitu i posle svake vožnje da je montiram. U vreme kada se doplaćuje sistem što bržeg pokretanja motora bez ključa, onda sve te zezalice postaju suvišne.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Van mreže 9800proTopic starter

« Odgovor #36 poslato: Novembar 16, 2019, 06:30:38 posle podne »
Ljudi kakva su vam tvornička sjedala?
Baš čitam na UK forumu da se ljudi žale koliko su im neodobna. Ne na prvu već nakon par minuta kreću bolovi u leđima
  • Vozi: Ford Focus mk1 1.8 16V karavan

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
  • Total likes: 36
  • Ugled L&K: 18
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #37 poslato: Novembar 16, 2019, 06:52:36 posle podne »
Na superbu mk2 ubijaju pa drzim jastucence. I mala su sedista bas. Kao da su decija. Mada ja sam visok 2m pa mozda nisam referentan. Na fabiji bilo udobije :-X  mada dzaba francuzima sva udobnost kad nemaju ni izgled ni stil ni kvalitet
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Van mreže sale.kriminale

« Odgovor #38 poslato: Novembar 17, 2019, 09:35:10 pre podne »
Ljudi kakva su vam tvornička sjedala?
Ne na prvu već nakon par minuta kreću bolovi u leđima
Ima opcija "lumbal support" za sedišta. Nemam iskustva. Mada, ako nekoga bole leđa nakon par minuta onda treba posetiti lekara jer možda nije do sedišta.  =))
Samo klotara se isplati.

Van mreže sale.kriminale

« Odgovor #39 poslato: Novembar 17, 2019, 09:40:23 pre podne »
mada dzaba francuzima sva udobnost kad nemaju ni izgled ni stil ni kvalitet

Ne bih bio tako isključiv.  ;)
Samo klotara se isplati.

Van mreže srlek

« Odgovor #40 poslato: Novembar 19, 2019, 04:22:49 posle podne »
Koliko vidim ne, razlog jer se vari direktno na letvu volana i smanjuje sigurnosne aspekte kod sudara.
Meni su Zeder ugradili odmah sutradan sa popustom kod dilera. I ja sam dosta o tome razmišljao. Proveri katalog, Škoda nudi blokadu ručice menjača ... ja sam pogrešio sto to nisam poručio. Ali bi to bio samo dodatak na Zeder koji smatram obaveznim.

Sent from my iPhone  
  • Vozi: Škoda Karoq 2.0TDI 4x4 150 StylePlus+

Van mreže frodo

« Odgovor #41 poslato: Novembar 19, 2019, 04:49:37 posle podne »
Auuu, šta je ovde mojih klijenata :-)
Da ne bi spamovali temu, jer postoji posebna za zaštitu od krađe, reći ću samo da ne bacate pare na fabričke alarme, to zaista ne radi skoro ništa, a uopšte nisu male te doplate. Opet, fascinantna je neinformisanost ljudi oko alarma i njihovog načina rada, da se u strahu odlučuju za mehaničke zaštite koje su slabije od elektronskih. Daju ljudi pare za Zeder, igle, brave ovakve i onakve i onda se jebavaju sa ključevima, otključaj / zaključaj po 100 puta na dan, a u autu imaju keyless ili sve na dugme. Jednom će ta brava da smori, jednom nećeš zaključati zeder ili iglu jer ideš samo na 5 minuta do prodavnice i kada izađeš, auta nema.
Postoje načini da se automobili kvalitetno zaštite bez gubitka komfora koje nam donosi keyless i start dugme, ali o tome možemo u drugoj temi, da se šef ne ljuti :-)

Tapatalk on Samsung Galaxy S10 Duos

• Vozi: Audi A4 B8
Koliko neprijatelja, toliko časti.
Neko na život gleda iz perspektive Don Kihota, neko iz perspektive moralnog gmizavca.

« Odgovor #42 poslato: Novembar 19, 2019, 07:36:38 posle podne »
Ma šta bi se ljutio, samo daj:)

Zamolba za vlasnike Karoq-a Style u zadnjih par mjeseci, poslikajte mi kako izgleda analogni cockpit.
Kod mene u Škodi nemaju niti jedan sa analognim, samo digitalne uzeli a koliko sam shvatio ima više verzija "bijelog ruba" pa me zanima kako izgleda sada.
Tražio sam po webu ali pretežno su samo UK forumi pa se teško nađe za našu opremu.
Lomim se između analognog i digitalnog...nemojte me pitati zašto, luda glava :)
Unaprijed zahvaljujem.

« Odgovor #43 poslato: Novembar 19, 2019, 08:38:35 posle podne »
Da li je ovakav?
Koliko se slabo vide brojke po danu/ na suncu?

Na mreži NNorbi90

« Odgovor #44 poslato: Novembar 19, 2019, 09:49:24 posle podne »
Evo kod mene sa onim svetlo sivim rubovima. Po meni se vidi ok po danu. Mada ja sam se navikao da držim uvek trenutnu brzinu na Maxi dot-u pa i ne gledam preterano u analogne instrumente. :)

Sent from my SM-G950F  

• Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI Style MY2019

Pretraga Škoda foruma [Google]