Autor Tema: Kupovina Karoqa - odabir opreme  (Pročitano 1177 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže 9800proTopic starter

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #45 poslato: Novembar 19, 2019, 10:34:16 posle podne »
Thx NNorbi90.
Kod nekih engleza sam vidio da je taj rub baš bijeli, ne sivi kao ovdje što je ajde ok.
  • Vozi: Ford Focus mk1 1.8 16V karavan

Na mreži Maksimus

« Odgovor #46 poslato: Novembar 20, 2019, 06:23:03 pre podne »
Jeste beo,ali nema nikakvih problema sa citljivoscu,a i lepsi je(bar mom oku) od obicnog crnog.
Inace cisto zanimljivost-u porseima se za beli cajger doplacuje nekih 350 eura  =))
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

« Odgovor #47 poslato: Novembar 20, 2019, 09:30:03 pre podne »
Ok, ako maknem Digitalni kokpit imam cca 350€ "viška". Da li mi se isplati uzimati adaptivni tempomat ako sam samo u gradu i nije dsg već manualac? Ili rađe grijanje sjedala?

Poslano sa mog ONEPLUS A6013 koristeći Tapatalk

Na mreži Vladapetr

« Odgovor #48 poslato: Novembar 20, 2019, 11:23:46 pre podne »
Kad bih morao da maknem nešto od opreme iz svoje Škode, digitalni kokpit bi bio medju poslednjim opcijama. Nemaš predstavu koliko znači, bukvalno drugi doživljaj.
Adaptivni tempomat na manuelcu je realno besmislen.

Na mreži NNorbi90

« Odgovor #49 poslato: Novembar 20, 2019, 11:37:02 pre podne »
Kad bih morao da maknem nešto od opreme iz svoje Škode, digitalni kokpit bi bio medju poslednjim opcijama. Nemaš predstavu koliko znači, bukvalno drugi doživljaj.
Adaptivni tempomat na manuelcu je realno besmislen.

Ne bih se bas slozio s tobom za adaptivni tempomat. Ako ides na duzi put autoputem gde svakako provedes preko 90% vremena u 6oj brzini onda ti je svejedno da li je manuelni menjac ili DSG. A iz sopstvenog iskustva mogu reci da je voznja mnogo opustenija sa adaptivnim tempomatom. Preuzme zadatak drzanja rastojanja pa imas vise kapaciteta da se fokusiras na druge stvari. Digitalni kokpit je lepo imati ali ne vidim nikakvu dodatnu korist pored toga sto auto izgleda moderniji, mozda navigaciju da imas u vidnom polju u svakom momentu... ja nisam uzeo jer je bio vezan za Columbus Infotainment sto je bilo jos 1000EUR doplata kad sam konfigurisao auto.

To je moje misljenje i znam da svako gleda na stvari malo drugacije pa tako mora svako da razresi za sebe sta mu se isplati uzimati i sta ne.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI Style MY2019

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
  • Total likes: 36
  • Ugled L&K: 18
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #50 poslato: Novembar 20, 2019, 11:52:09 pre podne »
Ja licno ne volim adaptivni tempomat i ne volim asistente u voznji sem blind spot detekcije :-X
ali zato moram da imam 5 patosnica u gepeku =)) :))
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Na mreži toleander

« Odgovor #51 poslato: Novembar 20, 2019, 12:42:26 posle podne »
Da li mi se isplati uzimati adaptivni tempomat ako sam samo u gradu i nije dsg već manualac?
Ne bih se bas slozio s tobom za adaptivni tempomat. Ako ides na duzi put autoputem gde svakako provedes preko 90% vremena u 6oj brzini onda ti je svejedno da li je manuelni menjac ili DSG.
Za gradsku voznju zaista ne vidim poentu adaptivnog tempomata, ja ga imam (i DSG) pa ga jako retko koristim.

Sa druge strane, ja bih, licno, pre birao grejanje sedista od virtuelnog kokpita (a imam oba na autu), ali to je bas licna preferencija, sta ti mislis da ce ti vise prijati.
  • Vozi: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG 2019

Na mreži Vladapetr

« Odgovor #52 poslato: Novembar 20, 2019, 01:46:18 posle podne »
U gradu bi adaptivni tempomat bio majka Mara, da je kultura vožnje malo drugačija. Minimalno rastojanje koje drži je dovoljno za barem 2 stručnjaka da se uvale izmedju, pa se vožnja pretvori u cimanje.
Na magistralnom putu je adaptivni tempomat najkorisniji, dešavalo mi se da po bosanskim gudurama vežem i po par km bez pipanja gasa ili kočnice. No, tu su promene brzine značajne i sa manuelnim menjačem ne bi imalo smisla.

Za razliku od adaptivnog tempomata, grejanje sedišta i virtuelni kokpit su već lične preferencije. Npr kokpit meni mnogo dodaje izgledu i osećaju, nisam imao predstavu koliko sve dok pre mesec dana nisam seo u Kodiaqa sa standardnim kokpitom. Bukvalno kao da je 10 godina stariji, strašno
Plus varijanta koju često koristim kad sam u nepoznatom gradu, pa navigaciju izbacim na kokpit i ne moram stalno da skrećem pogled.
Naravno, ko se nije navikao na digitalca njemu ova razlika ne igra ulogu niti je može pojmiti, ali ja sam npr prelomio ka Kodiaqu kao definitivnoj opciji odmah nakon što sam seo za digitalnu tablu. Bukvalno su mi ostale opcije u izboru delovale kao praistorija

Grejanje sedišta na prethodnom autu nisam upalio 2 puta, videću da li će ovde biti više potrebe jer su sedišta kožna. Ventilacija mi je, pak, pod obavezno otkako sam je probao.

« Odgovor #53 poslato: Novembar 20, 2019, 04:05:26 posle podne »
Pod ventilacija na kraju misliš na šta?
I kakva je digitalna po suncu?

Na mreži toleander

« Odgovor #54 poslato: Novembar 20, 2019, 04:24:51 posle podne »
Ventilacija prednjih sedista. Koliko ja znam, nema te opcije na Karoqu, a slazem se sa Vladom, ja je nisam gasio od letos, od kako sam preuzeo auto. :D

Ekran digitalne ima prilicno jako osvetljenje, nije mi ni najmanje smetalo sunce.
  • Vozi: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG 2019

« Odgovor #55 poslato: Novembar 20, 2019, 04:36:51 posle podne »
Ah, to nema, istina. Sportska sjedala su kao Thermoflex ili šta već pa valjda bolje dišu od običnih.

« Odgovor #56 poslato: Novembar 29, 2019, 01:51:41 posle podne »
Ljudi, auto je danas zakaparen.
Quartz Grey, 1.0tsi Style, manualac.
Dodatno: sportska sjedala i volan, digitalni kokpit, stražnja kamera, dvostrana podnica i grijane mlaznice.
Čeka se cca do 120 dana, kažu možda i prije jer se 1.0tsi valjda više proizvodi.
Cijena tu u HR cca 23800€.
Kad stigne javim.

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
  • Total likes: 36
  • Ugled L&K: 18
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #57 poslato: Novembar 29, 2019, 02:19:55 posle podne »
Bravo! :bravo: sad vidim, pa kod nas ni ne moze da se poruci 1.0 TSI u stzle opremy
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Van mreže fobia24

« Odgovor #58 poslato: Novembar 29, 2019, 04:01:59 posle podne »
Preliminarne čestitke sada, a konačne kad stigne!  beer1
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

« Odgovor #59 poslato: Novembar 29, 2019, 04:06:24 posle podne »
Hvala. Da nema 1.0tsi u Style paketu neznam šta bi uzeo. Ambition sa malo opreme skuplji od Style a 1.5tsi Style mi je ipak bio previše love.

Pretraga Škoda foruma [Google]