Google pretraga Škoda foruma

Aktivne teme [vidljive za Goste]

Generalna Fabia 1.2 miljes
[danas u 07:56:07 posle podne]

saveti za kupovinu oktavije fobia24
[danas u 07:24:08 posle podne]

VW Golf 4 1.9 SDI ivanm
[danas u 04:07:39 posle podne]

Škode koje SE VOZE na našim ulicama [SLIKE] Hidroponika
[danas u 03:39:16 posle podne]

Voda iz auspuha Buca Skoda Mladenovac
[danas u 02:57:40 pre podne]

Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke Peja
[juče u 08:11:06 posle podne]

Ulje za mali servis? don_boris
[juče u 06:17:10 posle podne]

Potrošnja goriva na Škodama..općenito 2 Busy
[juče u 05:51:24 posle podne]

Cena goriva?! Marjanke
[juče u 03:55:40 posle podne]

Koji je ovo deo na motoru i cemu služi? Ljahze
[juče u 03:40:40 posle podne]

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Škoda KAROQ utisci, komentari, informacije  (Pročitano 12024 puta)

Van mreže Karlheinz

• Administrator
  • Član od: Mar 2013
  • L&Ke: 94
Odg: Škoda KAROQ utisci, komentari, informacije
« Odgovor #150 poslato: Novembar 26, 2017, 11:17:21 posle podne »
  • 2
  • 0
  • Škoda KAROQ, kratki subjektivni utisci. Model 1.6TDI Ambition.

Posle skoro 2 godine od kada je najavljen naslednik modela Yeti, dosta informacija, slika i nebrojeno prelistanih web strana, "zasluženo" sam dobio priliku da među prvima u Srbiji vidim, vozim se i slikam novi SUV KAROQ.  :bravo: :RR) beer1

Trčao da vidim, slikam, napravim video, brže bolje okačim ovde na forum i eno već sa dva dislajka na Youtube mogu da se pohvalim.  cry2

Ova Škoda Karoq, već dobro poznate siluete, kombinacija je zelene boje automobila i crnih elemenata, bez hroma osim na okviru prednje maske, i sa gotovo neupadljivom sivom nijansom dela zadnjeg branika. Karoq nije veliki SUV, ali ga nekoliko elementa: veliki točkovi (215x55x17), bucmasti SUV-like oblik i povišena karoserija, kao i plastična bočna zaštita na vratima, velika površina prednjeg dela... odmah distanciraju od ostalih Škoda i svrstaju u SUV klasu.

Kada je reč o veličini, ako ste videli Seat Ateku, onda znajte da je Karoq gotovo isti.

Mene Karoq odmah malo podseti na Kodiaq ali samo spreda jer mu neobična zadnja stop svetla, koja sam zagledao malo duže, daju na originalnosti. Osim što iz daleka momentalno daju informaciju o kom modelu se radi, imaju i 3D oblik, tj. nepravilnog su oblika u odnosu na liniju karoserije, izlomljene linije i ispupčeni, što pretpostavljam da osim originalnog dizajna ima i ulogu kod bolje uočljivosti vozila iz svih uglova i kada svetla rade.

Prednji farovi su skladnih dimanzija, vrlo visoko postavljeni, pa je bilo potrebno (dizajneru) dobro da se pozabavi izgledom prednjeg branika koji je ustvari ogroman ali podeljen na više horizontalnih celina ne odaje takav utisak. LED dnevna svetla su potpuno neupadljiva dok se ne upale, nalaze se horizontalno na vrhu maglovke. Zadnji branik je dosta isturen u odnosu na karoseriju, deluje nekako podvučeno pod nju, spašava ga što je u dve nijanse boje (crna/siva) pa na sreću deluje robusno umesto kabasto. Na njemu su i zadnje zavesice (blaterice) montirane, štrče, meni baš vizuelno smetaju i nekako su višak.

Ovo nije 4x4 model, u pitanju je 1.6TDI sa Ambition paketom opreme, pa su izostale plastične zaštite blatobrana koje su po meni, bar vizuelno, odličan dodatak. Mislim da mogu da se poruče i na modelima koji imaju samo prednji pogon.
    Sve u svemu, izgleda lepo i originalno. Možda siromašno i neokićen kao konkurencija ili kao KE LUOKE, ali meni lično ovakav originalni i u dve nijanse + malo hroma, neupadljiv izgled, koji "vrši SUV funkciju", sasvim odgovara.

U kabini je slična priča, možda samo podseća na Kodiaq zbog srednje konzole ali ostali elementi (gornji deo konzole, ventilacioni otvori, pozicija info ekrana...) imaju nešto drukčiji izgled. Što bi rekli sve je na svom mestu, na dohvat ruke. Ništa detaljnije nisam isprobao niti uključio, gotovo ceo ovaj tekst se svodi na vizuelni utisak. Moje mišljenje je da važi pravilo da ako hoćete da oduševite savremenog kupca, ponudite mu, bar jedan, i to što veći infotejment ekran i više od pola "posla" ste završili.

Prednja sedišta su odlična, udobna, komotna, dok sam na zadnjoj klupi zapazio da ima "knap" mesta za noge putnika, da je manje ne bi valjalo. Materijal sedišta je prijatan, zategnut, dobro složenih šavova. Nasloni zadnjih sedišta su postavljeni dosta uspravno, nisam siguran da je to baš zgodno i udobno za putnike pozadi. Ovaj primerak nema variofleks, i zadnja sedišta se ne mogu podešavati. Time je gepek dobio više prostora, sasvim je solidne veličine, sa par pregrada i dubokim dnom gde je rezervni točak mislim punih dimenzija. Vrata gepeka se dižu dovoljno visoko, sa njim se naravno podiže i polica gepeka pa je pristup veoma lak. Gumeni rukohvat za zatvaranje vrata gepeka je normalne dužine, nije ogroman kao na npr. O2. Zaštitna pokretna plastikica koja maskira i štiti klin za koji se kači brava vrata gepka ne postoji, tu je rupa, velika i ružna.  Kvalitet materijala je na srednjem-višem nivou u odnosu na ostale Škode, recimo blizu onoga u O3. Opet, "kvalitet materijala" za mene nema značaja toliko, jedino što mi je bitno je u automobilu je kožni volan i ručica menjača, sve ostalo može da bude od najgore plastike. Kutija za naočale je na plafonu a veliki pretinac (kao u Yeti) iznad na srednjoj konzoli  što je meni recimo dobra stvar. Srednji naslon za ruke krije boks korektnih dimenzija, neobično je širok i mekan. Verujem da je pomerljiv ali ga nisam isprobao, da vidim tj. utvrdim onaj problem što je Peja opisao ovde prilikom testa 1.0TSI Karoq-a:

Links/Linkovi Register/Registrujte se or/ili Login/Ulogujte se

Haubu motora nisam otvarao, verovatno ispod nema nekih iznenađenja, 1.6TDI, dovoljan je za relativno jeftinu vožnju i može sigurno da povuče korektno ovaj SUV. Rekoh već, ništa od instrumenata u kabini nisam dotakao tj. isprobao, nije se imalo vremena toliko, a to bi sigurno i potrajalo.

Za 15-20 minuta (statičnog) druženja sa modelom Škoda KAROQ, zadovoljan sam što sam imao priliku da vidim novog člana Škoda SUV porodice. Ovo je auto koji bih rado vozio iako mi SUV segment nije potreban, niti praktičan za garažu. Utisci iz vožnje nedostaju a to je u neku ruku i važnije od vizuelnih karaktaristika koje sam ovde mahom izneo.

Možda se neko od ŠKODA prodavaca nekad "zezne" pa mi prosledi jedan primerak na nekoliko dana, onda će biti i tih utisaka.  :B=) :P

Album sa slikama: Links/Linkovi Register/Registrujte se or/ili Login/Ulogujte se
    • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži slobodanalex

• Skoda Skup
    • Član od: Jan 2016
    • L&Ke: 35
    « Odgovor #151 poslato: Novembar 26, 2017, 11:39:32 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Dodao sam like da bude bar jedan za trud...  ;)
    • Vozi: Škoda Superb Combi 2.0 TDI CR 170hp 2010 Ambiente + Eibach Pro Kit

Na mreži Peja

• Laurin&Klement
    • Član od: Jul 2013
    • L&Ke: 34
    « Odgovor #152 poslato: Novembar 27, 2017, 08:57:20 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Prednja sedišta su odlična, udobna, komotna, dok sam na zadnjoj klupi zapazio da ima "knap" mesta za noge putnika, da je manje ne bi valjalo

Da li su prednja sedista bila povucena skroz u nazad?

Moj misljnje je da mesta za kolena na zadnjoj klupi ima kao i kod O2.
    • Vozi: Škljocwagen Octy A6+ 1.6 TDI MY2012, Rumunobil Logan 1.4 MPI

Van mreže Karlheinz

• Administrator
    « Odgovor #153 poslato: Novembar 27, 2017, 10:21:14 pre podne »
  • 0
  • 0
  • eno već sa dva dislajka
    Dodao sam like da bude bar jedan za trud... 
    Hvala, ali slaba vajda, od jutros ima već lepih 5 dislajka na za video, vidiš šta znači promocija. :-)) I to za jednu noć, a dan je tek pred nama... :-)) video ionako nije neki, pa je red da se hejtuje :-))) Evo brinem se :-)
    Da li su prednja sedista bila povucena skroz u nazad?
    Ne, u poziciji za vožnju vozača od oko 180cm.

Na mreži Peja

• Laurin&Klement
    « Odgovor #154 poslato: Novembar 27, 2017, 10:53:20 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Mi smo porodicno "kratki", nije nam zasmetao manjak prostora. Mesta takoreci kao kod O2FL. Nisam merio.

Van mreže Karlheinz

• Administrator
    « Odgovor #155 poslato: Novembar 27, 2017, 11:17:51 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Da, kao kod O2, što je dovoljno. Kada poručuješ (stiže)? Vidim promenio si potpis.

Na mreži Peja

• Laurin&Klement
    « Odgovor #156 poslato: Novembar 27, 2017, 11:29:21 pre podne »
  • -1
  • 1
  • Avatar se kod mene menja u zavisnosti od trenutnog razmisljanja i ideja.

Izvesno je naredne godine, ili Marta ili na leto.
    Kodiaq, Tiguan su u igri takodje, ali sa znatno manjom verovatnocom.

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
    • Član od: Sep 2017
    • L&Ke: 32
    « Odgovor #157 poslato: Novembar 27, 2017, 02:50:53 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Uhvatis kodiaq 4x4 (ekonomski najisplativije neki mlad polovnjak,taman godinu star,ili neki sa proslogodisnjeg lagera) i nakrivis kapu,resio porodicni auto perfektno. Tiguana ne vidim u toj prici,skuplji a neprakticniji od kodiaqa (spolja mi je lepsi doduse,al u enterijeru mi je bas bezveze).
    • Vozi: Superb Sportline 4x4

Na mreži Peja

• Laurin&Klement
    « Odgovor #158 poslato: Novembar 27, 2017, 03:19:34 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Da zatvorim odgovorom ovaj OFFFFFF.

Iskljucivo NOVO mi je opcija.

U igri mi je samo benzinjara, zbog toga tenk (Kodiaq 4x4 ili DSG ili Tiguan) mi je slabije primamljiv, ako razmatram iskljucivo razumom.
    3x godisnje iskoristim gepek od 560 litara (O2), ostalo vreme hvata paucinu, a pri tome ga svakodnevno vozam tamo vamo, uparkiravam isparkiravam... Iz tog racionalnog razloga Kodiaq imi je manje privlacan, jer em ima gigantski gepek, em prostor na zadnjoj klupi takodje poptuno neiskoriscen jer imam jedno dete... a pri tome teglis 200 kg karoserije viska po gradu tamo-vamo. Za takvu karoseriju treba onda i znacajno jaci motor (hocu da bude startan), a porezi na snagu motora su mi znacajna stavka u mesecnom budzetu. Kad sve saberes u mom slucaju - nepotrebno dodatno bacanje novca.

Pre pojave ovog SUV, CUV modnog trenda, MPV mi je bio u planu za sledecu kupovinu.

Karoq (ili slicno) zadovoljava sve potrebe sto se prostora i potreba tice.

Na mreži fobia24

• Laurin&Klement
    • Član od: Maj 2013
    • L&Ke: 31
    « Odgovor #159 poslato: Decembar 05, 2017, 08:06:14 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Karoq još nisam vozio, ali kodijak me je izuzetno prijatno iznenadio u poređenju sa konkurencijom koja je u mnogome i skuplja. Kvalitetno urađen, izuzetno udoban za džip i jako upravljiv. Čak mi je bolji auto od tiguana po dimenzijama, a mogu primetiti da po prvi put škoda sa ovim modelom ne zaostaje od vw.
    • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI, oktavia 1.6TDI greenline
    error driver

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
    « Odgovor #160 poslato: Decembar 05, 2017, 09:21:33 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Meni u kodiaqu nije legao enterijer(u poredjenju sa superbom),a ni spolja mi nije nesto dopadljiv. Ali je vrhunska sprava (da nemam santa fe uzeo bih njega 1/1),jako praktican i kvalitetan. Novi je u enterijeru losiji (onaj enterijer mi vise izgleda kad da je namenjen kombiju a ne SUV-u),spolja je mozda dopadljiviji ali daleko od neke lepotoce.
    Jedva cekam da vidim kodiaq sportline ili VRS,sa slika mi deluje da izgledaju mnogo bolje od klasicnog.
    Skoda ce se ubiti sa prodajom karoqa i kodiaqa,siguran sam.

Van mreže rkoms

• Style
    • Član od: Apr 2016
    • L&Ke: 2
    « Odgovor #161 poslato: Decembar 12, 2017, 03:47:39 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Jedva cekam da vidim kodiaq sportline ili VRS,sa slika mi deluje da izgledaju mnogo bolje od klasicnog.

Tesko da ces ovde vidjati RS, da smo u sloveniji, austriji itd pa ajde....
    • Vozi: SEAT Ibiza Cupra 1.4TSI

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
    « Odgovor #162 poslato: Decembar 12, 2017, 03:56:07 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ma ako me bude ozbiljno interesovao naci cu ga ako jedan postoji u Srbiji  :B=)
    Pre neki dan sam prvi put video neki drugi sportline superb u BG (neki dan manje od 6 meseci od kupovine mog),ona tamno siva (licno mi nije nesto sportline u toj boji,mislio sam da mu bolje stoji),prednja vuca manuel.
    Nikako da pogledam karoq(svraticu kad odem na servis),deluje mi skladniji od kodiaqa a i enterijer mi je sa slika bolje legao.

Van mreže Karlheinz

• Administrator
    « Odgovor #163 poslato: Decembar 14, 2017, 11:42:46 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Digitalna tabla od prvog kvartala 2018
    Cena, u CZ, 350 eur!?

Van mreže Karlheinz

• Administrator
    « Odgovor #164 poslato: Januar 06, 2018, 10:11:03 pre podne »
  • 0
  • 0
  • KAROQ auto godine 2018 u Češkoj.

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
    Pridruži se i ti - registruj se sada!