Autor Tema: Kessy - izvan vozila  (Pročitano 535 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Kide1978Topic starter

Kessy - izvan vozila
« poslato: Jul 24, 2018, 09:00:24 posle podne »
Pozdrav,
Nisam uspeo da nadjem nigde na forumu pa rekoh da priupitam.  8)
Prošle nedelje mi je stigao Medjed i počako ga upoznajem.
Kakva su vam iskustva sa KESSY sistemom izvan vozila ?
Kod mene nisam primetio da će auto da se ugasi ili da se bilo šta dešava sa vozilom ako izadjem sa ključem iz vozila i udaljim se.

Na mreži Maksimus

Odg: Kessy - izvan vozila
« Odgovor #1 poslato: Jul 24, 2018, 09:35:24 posle podne »
Mozes da ga upalis,izadjes sa kljucem(on ce da pisti da nema kljuca i onda da ucuti),neko da sedne da vozi bez kljuca i da ga vozi do mile volje,samo kad ga ugasi nece moci da ga upali ponovo(bez kljuca).
Zanimljiva stvar,nema vadjenja kljuca iz dzepa,sve je na dugme sto je u principu lakse,mada trazi navikavanje u pocetku.
Zanimljivo je sto ako npr pridjes zakljucanom autu i otvoris samo gepek,kad ga spustis on ce se automatski zakljucati(ostatak auta se nije ni otkljucavao).
Ako ti crkne baterija otvoris vrata onim malim kljucicem,proslonis kljuc uz stub volana i pritisnes dugme.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Na mreži rocktheroad

« Odgovor #2 poslato: Jul 24, 2018, 10:55:18 posle podne »
Ugasi se auto... znam da me žena zvala kad sam izašao sa ključevima da nešto završim...  ugasila im se klima i sve sem muzike ;)
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Na mreži Maksimus

« Odgovor #3 poslato: Jul 24, 2018, 11:26:45 posle podne »
Ozbiljno? Ja sam odlazio xy puta na po par minuta i nikad nista,a drugar je sa minijem dosao kuci od majstora a kljuc ostao u majstorovom dzepu  =))
Bas cu da napravim "eksperiment",mada se sigurno nece ugasiti ako neko krene da vozi bez kljuca (iz bezbednosnih razloga).

Na mreži Kide1978Topic starter

« Odgovor #4 poslato: Jul 24, 2018, 11:43:57 posle podne »
Smatram da je ozbiljan propust to što vozilo ne reaguje kad se iznese "ključ" iz vozila, iz više razloga.
Šta da vam neko otme vozilo, bez problema da se odveze gde hoće a posle će lako da ga spakuje ili raspakuje.
Jedina sreća je u takvoj situaciji što se auto automatski zaključa kad krenete ali je riskantno ono vreme od paljenja do polazka vozila.

Na mreži Maksimus

« Odgovor #5 poslato: Jul 25, 2018, 03:03:07 pre podne »
Postoje afermarket alarmi sa anti-hijack funkcijom  ;) ,tako da ne moze da ga odveze daleko ni sa kljucem.

Ne moze fabricki da se gasi u voznji jer bi to bila ozbiljna opasnost. Negde procitah da novi reno espace blokira rucicu da ne moze da se ubaci u Drive(ne moze da krene iz mesta) ako auto radi ali nema kljuca.

Van mreže Miro MNE

« Odgovor #6 poslato: Jul 25, 2018, 01:23:15 posle podne »
A jel to do Kessy sistema kad ostavim auto da radim a želim da ga zaključam pri odlazku (sad u ljetnjim mjesecima npr da mi klima ladi interior I dok nisam u autu). Na BMW f10 sam imao ovu opciju i vrlo često sam je koristio, al na superbu novom (Laurinka 2017god) ne može da se zaključa auto dok isto radi u leru.

• Vozi: Skoda Octavia 2.0 FSI Elegance

Na mreži fobia24

« Odgovor #7 poslato: Jul 25, 2018, 01:53:12 posle podne »
Ja sam imao ranije reno sa karticom. I mogao si isto da upalis i posle odes sa karticom, auto je mogao da se vozi dok ga ponovo ne ugasis. Doduse, jos gore jer ako si recimo u kaficu na par metara od auta, neko je mogao da ti sedne u auto, upali i odveze. A nekada je reno zajebavao da upali i kada mi je kartica bila u dzepu.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

• Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Na mreži Maksimus

« Odgovor #8 poslato: Jul 25, 2018, 02:19:05 posle podne »
A jel to do Kessy sistema kad ostavim auto da radim a želim da ga zaključam pri odlazku (sad u ljetnjim mjesecima npr da mi klima ladi interior I dok nisam u autu). Na BMW f10 sam imao ovu opciju i vrlo često sam je koristio, al na superbu novom (Laurinka 2017god) ne može da se zaključa auto dok isto radi u leru.

Nazalost ne,ali ke definitivno prakticna funkcija.

@fobia24  Legendarne reno kartice...
Na ovom skodinom ako si metar od auta nece da se otkljuca,niti suvozac moze da otvori vrata ako ti stojis pored vozacevih i nisi ih otkljucao.

Van mreže Miro MNE

« Odgovor #9 poslato: Jul 25, 2018, 02:24:50 posle podne »
Ja imam glupu naviku da nakon zaključavanja potegnem kvaku da vidim jel se zaključao auto, i smeta mi Kessy u tom slučaju jer ga dodirom na kvaku tj potezanjem iste opet otključa  :B=)

Na mreži Maksimus

« Odgovor #10 poslato: Jul 25, 2018, 02:30:47 posle podne »
Potegni na zadnjim vratima,one nemaju senzor  ;)
Nisam siguran ali mislim da postoji mali vremenski prozor i na prednjim da se odradi "provera",bar je to cesto slucaj na keylessima. Iskreno nisam ni proveravao.

Van mreže Miro MNE

« Odgovor #11 poslato: Jul 26, 2018, 09:54:09 pre podne »
Nema pauze za provjeru, odmah otključava, evo sad provjerio ... al za zadnju kvaku hvala, nije mi palo na pamet  :RR)

Van mreže Sammael

« Odgovor #12 poslato: Jul 26, 2018, 10:49:35 pre podne »
Trebalo bi da 3 sekunde nakon zaključavanja ne dozvoljava da se otključa.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue