Autor Tema: Kodiaq kuka za vucu  (Pročitano 371 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Skodilak01Topic starter

Kodiaq kuka za vucu
« poslato: Maj 13, 2018, 10:37:06 pre podne »
Pozdrav svima,
Da li je neko od vas mozda ugradjivao kuku za vucu? Opcija kuke prilikom konfiguracije auta je bila nesto oko 750€, a sad vidim po netu da ih ima za mnogo manje. Mozda neki predlog za ugradnju?
I da, ako bilo ko ima kuku, kako se ponasa kodiaq u voznji prikolice. Sta mislite o kombinaciji automatik + prikolica, u nekim slucajevima zna da boli glava od toga a i dzep.
Pozdrav svim forumasima
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0TDI 140KW 4x4 Style

Na mreži Maksimus

Odg: Kodiaq kuka za vucu
« Odgovor #1 poslato: Maj 13, 2018, 12:52:22 posle podne »
Ja planiram da nabacim kuku na santa fe,ne bi trebalo da bude problema sa automatikom i vucom prikolice,kodiaq moze cini mi se 2200kg da vuce.
Ta fabricka kuka ima prednosti pored te razlike u ceni.
Za pocetak jesi video kako je perverzno odradjena? Imas polugicu u gepeku koju povuces i ona se spusti,ti je samo rukom povuces jos 5cm "da klikne". Kad je sklanjas funkcionise isto,povuces i gurnes je nazad. Nema ruznih prikljucaka i rupa na braniku,potpuno je nevidljiva. Ne moras nista da srafis,postavljas,prljas ruke.
Ako planiras da vuces nesto imas i trailer assist sistem (koji funkcionise ovako: https://m.youtube.com/watch?v=rX_S0CgV1s8 ),a nisam siguran ali pretpostavljam da je i dsg drugacije mapiran kada vuce nesto(a ima fabricku kuku).
Naravno ako vuces nesto cesce 4x4 je zlata vredan.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

« Odgovor #2 poslato: Maj 13, 2018, 01:17:00 posle podne »
Ja planiram da okacim nosac za bicikle na njega, i eventualno da vucem kamp prikolicu (koju jos nisam kupio :) ). Znam sta je trailer assist ali da ne budem neskroman ne treba mi, kamp prikolica se i onako moverom parkirava na mesto, a za skodu se drugo nece zakaciti nikad. Znaci generalno mi igra ulogu i obicna kuka, nasao sam na netu 219CHF.
Osnovni razlog sto sam odustao od kuke kad sam porucivao auto je bilo sto je kum dva audijeva automtska menjaca (one sa lamelicama)  spalio sa prikolicom i sad se ja razmisljam. Znam da auto ima garanciju i sve to ali jednostavno apsolutno nemam poverenja u VW automatske menjace (i ja sam jedan reparirao...) i najvise me zanima da li je neko vukao neke ozbiljnije prikolice sa recimo Superb ili kodiaqom ili bilo cime sa ovim 7-stepenim DSG.
Imam opcije da vucem priklicu sa drugim vozilom, ali opet bolje mi odgovara sa skodom zbog 7 sedista itd, ali stvarno ne znam dal smem da se usudim zbog menjaca.
Pozdrav

Na mreži Maksimus

« Odgovor #3 poslato: Maj 13, 2018, 01:57:10 posle podne »
Ja nisam vukao superbom(za te grube radove mi sluzi santa fe,a on je klasicni automatik) mada ako je u pitanju bio sedmostepeni dsg uz neki od slabijih motora moguce da je to bio onaj sa suvim kvacilom koji trpi mnogo manje od mokrog kvacila(koje ide u kodiaq).
Ja bih tu razliku platio zbog estetike,mada opet sigurno ni ta nece izgledati ruzno.
Ako ti ne treba za neku posebnu vucu onda ti definitivno nema potrebe za trailer assistom,ali u situaciji npr brod u marini taj sistem vredi svaki cent.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Van mreže Karlheinz

« Odgovor #4 poslato: Maj 13, 2018, 01:58:49 posle podne »
Pozdrav svim forumasima
Kolega baš se setih tebe, nema te na forumu, a tema koju si pokrenuo ostala je bez informacija o tvom Kodiaq-u, koji je sada vidim, stigao?
http://forum.skodaforum.rs/kodiaq-2017/kodiaq-rok-isporuke/msg86381/#msg86381

Što se tiče kuke i modela Kodiaq, on je proglašen za naj-auto za vuču prikolice, u svojoj klasi, u UK.
http://forum.skodaforum.rs/kodiaq-2017/skoda-kodiaq-slike-i-video/msg73683/#msg73683
https://behindthewheel.com.au/skoda-kodiaq-declared-best-tow-car-2017/
http://www.autoexpress.co.uk/skoda/kodiaq/101243/tow-car-of-the-year-2018-winner
pa bi trebao da bude savršen za ono što planiraš.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

« Odgovor #5 poslato: Maj 13, 2018, 02:26:47 posle podne »
Ma da, stigla skoda pred samu novu godinu a onda guzva i forum ostane na poslednjem mestu :)
Vidim da ga hvale, cime sve ljudi vuku prikolice Kodiaq je super, ipak, LR Discovery 4 je neprikosnoven al ...
Svi hvale, niko ne spominje kvarove, pa sto da se i ja pravim pametan onda, pravac servis i kuka. Za dalje cemo videti valjda su te menjace usavrsili vise, voze se vec deset godina sigurno ako ne i vise.
poz

Van mreže rocktheroad

« Odgovor #6 poslato: Maj 13, 2018, 05:22:00 posle podne »
Ja sam uzeo onu sto se izvlači na dugme. Jako estetski lepo izgleda, samo moram da nadjem kapicu. Nema više onih fudbal sladoleda ;)

Sa sedam sedišta mozes max 2t da vuces, sa 5 mozes i 2.5t
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Van mreže Peja

• Laurin&Klement
  • Total likes: 0
  • Ugled L&K: 40
  • "Lako ti je plitku vodu zamutiti, i budalu naljuti
« Odgovor #7 poslato: Maj 13, 2018, 07:11:09 posle podne »
Teniska loptica.
Poruka hejterima:
Jedino što možete uraditi je da mi pljunete pod prozor