Autor Tema: Kodiaq, kupovina, rok isporuke  (Pročitano 11263 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Karlheinz

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #60 poslato: Mart 07, 2018, 02:30:49 posle podne »
Kada gledam ovo iz perspektive kupca, njemu je najteže, lično mi ne bi bilo svejedno da mi se tako nešto desi, ali nije kraj sveta, slažem se sa nidžom.
Ako gledam ovo iz perspektive dilera, kome je stigao na plac "pogrešan" auto ali koji može da tapne "u roku od odmah" po full ceni bez popusta nekom drugom kupcu, najviše bi mi odgovaralo da mi prvi kupac poruči nov auto, i tako ubijem dve muve jednim udarcem. $$
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži Maksimus

« Odgovor #61 poslato: Mart 07, 2018, 03:44:45 posle podne »
Aha,pazi sto nece da tapne kodiaq od 45k po punoj ceni,svi ce da narucuju jeftinije. Poenta lagerovanog auta je niza cena (kada ima dosta dodatne opreme ).
Ovo jeste problem za kupca,najvise jer nema zamenski auto. Ako mogu da ti bezbede makar fabiu za dnevne potrebe,a za put da ti ustupe test kodiaq to bi po meni bilo najbolja varijanta,iskreno. Kupio si dosta kola kod njih,bilo bi fer tako.
Naravno da nije kraj sveta,ali ja bih itekako bio nezadovoljan jer ta greska moze prilicno da me kosta u datoj situaciji.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Van mreže rocktheroad

« Odgovor #62 poslato: Mart 07, 2018, 07:48:46 posle podne »
45k je cena po cenovniku, spominjem jer je poredim cesto sa cenama X3 i XC60 koje su tu negde isto tako po cenovniku. Dobio sam popust, kao sto bi verovatno i na druga dva. Iskreno ne vidim da se neko iz dilershipa potresao, svo vreme sam razgovarao sa prodavcem, i ako sam pri ranijim porudzbinama pricao i sa direktorom i vlasnicima koji se do sada nisu oglasavali ovom prilikom. Ne sumnjam da ce oni to tapnuti sad u vreme sajma, ljudi se naloze pa uzimaju i sta nisu planirali... iskreno mislim da sam ja u vecem problemu, posle hladnog tusa kad ti je nesto na dohvat ruke, a onda ga nema ni u planovima, sve vise me brine finansijski momenat - kako i koliko dugo pregurati taj period.

Kidnapovao sam temu, a zamalo da bude predstavljanje ;)
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Na mreži -nebojsa-

« Odgovor #63 poslato: Mart 07, 2018, 08:29:32 posle podne »
Ako sve ostalo odgovara, tj. nije promaseno u odnosu na porucenu konfiguraciju; a ako crna boja koze nije veliki problem; ja bih pokusao da ispregovaram (citaj iskukam, zahtevam... >:( ) nadoknadu u vidu dodatne opreme, zimskog "ful" seta tockova sa originalnim alu felnama; odrzavanja za vreme trajanja garancije, itd...
I za utehu taj crni enterijer ce duze biti "nov", a i cini mi se da koza vise nije ista kao sto je bila na Superbu II.
Imam primer gde je covek izabrao auto (nije Skoda) sa konfiguratora na sajtu uvoznika, a stigao mu auto sa enterijerom u drugoj boji. U stvari auto je stigao ispravan, nego je konfigurator bio pogresan. I dobio covek zimski set tockova na alu felnama, dodatne patosnice, suncobrane za zadnje prozore, i jos neke sitnice.
Škoda Octavia 1.9TDI Elegance 2007 A5.5 Home Made

Na mreži Maksimus

« Odgovor #64 poslato: Mart 07, 2018, 08:36:25 posle podne »
X3 za 45 je klot klotova.
Onaj xc60 jd lepo opremljen,naravno ne kao kodiaq ali sasvim kako treba po meni.
Medjutim prelaskom kod nekoga drugog ne dobijas ono sto ti najvise treba,a to je vozilo do isporuke (ili neko dostupno "sad i odmah"  :B=) ). U skodi zbog njihove greske bi mogao da preg9varas o nekom zamenskom vozilu. Eventualno ako volvo ima lagerovane ove xc60 jer pretpostavljam da ce im to biti 80 post9 prodaje na nasem trzistu.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Na mreži Karlheinz

« Odgovor #65 poslato: Mart 08, 2018, 04:11:14 posle podne »
Kodiaq i Karoq, zašto i koliko je moguće čekanje na isporuku (u CZ, pretp.)

izvor: FB Karoq Kodiaq club

• Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Sammael

« Odgovor #66 poslato: Mart 08, 2018, 05:19:06 posle podne »
>12 meseci za 1.5 TSI?!?
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Van mreže Peja

• Laurin&Klement
  • Total likes: 0
  • Ugled L&K: 40
  • "Lako ti je plitku vodu zamutiti, i budalu naljuti
« Odgovor #67 poslato: Mart 08, 2018, 05:45:59 posle podne »
Ko želi, čekaće, ko ne želi ima nešto na lageru, a za ostale postoje i drugi brendovi. Za 9 meseci može čovek i da umre.
Veoma nekorektno prema kupcima.

Pri sledecoj kupovini, ako se ceka 4+ meseca prilikom porudzbine pokusacu dobiti neki popust za vozilo sa lagera, a kao što rekoh, postoje i drugi brendovi.
Poruka hejterima:
Jedino što možete uraditi je da mi pljunete pod prozor

Van mreže fobia24

« Odgovor #68 poslato: Mart 08, 2018, 06:19:21 posle podne »
Kada je promašena uprava u velikim kompanijama kao što su Vw i Škoda pa umesto da rade na povećanju proizvodnje, oni produžuju rokove. Krivi su Vw i Škoda podjednako, prvi jer nema dovoljno tsi motora i ne preduzima ništa da se situacija poboljša, škoda što neće da uvede dodatne smene jer im je računica takva.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Van mreže Peja

• Laurin&Klement
« Odgovor #69 poslato: Mart 08, 2018, 06:29:50 posle podne »
Krivi su Vw i Škoda podjednako, prvi jer nema dovoljno tsi motora i ne preduzima ništa da se situacija poboljša, škoda što neće da uvede dodatne smene jer im je računica takva.

Trenutno kupcima odgovaraju kvalitativno njihove ponude pa ce cekati i 12 meseci. Zalim samo sto Mazda nema turbaka na benzin.
Poruka hejterima:

Van mreže observer

« Odgovor #70 poslato: Mart 08, 2018, 06:49:39 posle podne »
Mazdi ne treba turbak na benzin jer je taj novi motor ionako vec odlican.
Ja sam razmatrao Mazdu i Tojotu, atmosferce ali mi nije odgovarala cena, price o koroziji kod oba i aljkava zavrsna obrada (Toyota).
Svaki visak delova (turbina) moze pre i da dovede do kvara.
Izvinjavam se za off.
Ali mozda i nije off jer ako se ceka mesecima na auto, a pri tome jos postoji i dodatni rizik da se ne dobije poruceno nego nesto drugo - taj brend bi kod mene ugasio.
  • Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže fobia24

« Odgovor #71 poslato: Mart 08, 2018, 07:37:53 posle podne »
Mazdi ne treba turbak na benzin jer je taj novi motor ionako vec odlican.
Ja sam razmatrao Mazdu i Tojotu, atmosferce ali mi nije odgovarala cena, price o koroziji kod oba i aljkava zavrsna obrada (Toyota).

Sve si pogodio bukvalno! Vozio sam sve ovo, mazde imao i ništa pogrešio nisi. Njihovi motori su umetnost i jedinstveni, ali nažalost i loša strana je tačna. Problem limarije imaju čak i najnoviji modeli, hrvatski forum i neki strani su vodili polemiku oko truljenja lima na poslednjim modelima, debljini laka ispod minimuma... Mazda je u poređenju sa tojotom premium. Na tojoti coroli nema svetlećih prekidača za prozore, nema auto funkciju, a na višim paketima opreme, "auto funkcija" je samo na vozačevom prozoru. Rav4 ima tvrdu jeftinu instrument tablu, kao na fabiji. Izuzetak su lexusi, ali to je već njihov premium.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Van mreže rocktheroad

« Odgovor #72 poslato: Mart 08, 2018, 07:41:10 posle podne »
Kodiaq 2.0 TDI se čeka oko 2 meseca, toliko sam čekao pogrešan, pretpostavljaju da bi toliko i čekao pravi da sad opet narucim. Jako se ljudi plaše podataka sa novim sistemom testiranja, moguće je da će pokazati mnogo gore rezultate, ali možda bude iznenadjenja pa dizelasi ispadnu manje strašni....

Mazdini novi 2.5 l je super ocenjen, jako malo troši, ali su ljudi skepticni oko te tehnologije isključivanja cilindara. Nijedan motor drugih proizvođača sa tim nije slavno prošao... ja sam gledao taj motor, ali za 5 godina veća registracija bi pojela razliku koliko je jeftiniji od vw grupacije u sličnoj opremi...

Van mreže Peja

• Laurin&Klement
« Odgovor #73 poslato: Mart 08, 2018, 08:18:36 posle podne »
Novembra su mi rekli da se Kodiaq ceka 6+ meseci, a Karoq 4+. Mada sve zavisi sta od "materijala" imaju u fabrici.
Poruka hejterima:

Van mreže rocktheroad

« Odgovor #74 poslato: Mart 26, 2018, 04:48:39 posle podne »
Jos losih vesti is Skode... Kodiaq koji je narucen po ispravnim specifikacijama za sada ce kasniti bar dve nedelje :(  Ne bih to ni saznao da se nisam odlucio da nazovem i proverim, i ako su rekli da ce me obavestiti cim dodje do promene, jer na dnevnoj bazi rade provere. Ajde taj deo i razumem sad oko sajma.

Nego zaista se covek zapita kako bilo sta planirati. Prakticno sam izbor motora podredio tome da bude garantovana isporuka. Inace bih uzeo TSI motor da nije bilo price bolje da narucim TDI oni nece imati problema sa kasnjenjem. Dam 2k vise za motor koji mi realno ne treba i opet kasnjenje...

Sad vec sam opasno blizu juna i polaska na odmor. Nervoza i tenzija ce poceti eksplicitno da rastu. Samo fali da mi jos zena i deca skacu po glavi.

Komsija narucio Passat, dobio nenormalan popust i jos bolji deal za Porsche leasing, sve ide po planu... Njegova firma nije imala problema ni za jedan auto ove godine. A sve su benzinci.

Pretraga Škoda foruma [Google]