Autor Tema: Škoda Kodiaq RS  (Pročitano 20245 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži fobia24

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #165 poslato: Avgust 14, 2019, 10:16:05 posle podne »
Nema ni jedne vesti za javnost da je stopirana proizvodnja, pridobili su WLTP sertifikat koji je poprilično koštao, a nisu imali taj model u prodaji ni par meseci. Kodiaq RS ima u konkiguratorima, ali se ne može poručiti.  wac1
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Na mreži Vladapetr

« Odgovor #166 poslato: Avgust 14, 2019, 10:36:23 posle podne »
Ja sam ga hteo poručiti kad sam sklapao moj Kodiaq, pre više od 2 meseca. Par dana pre toga su stopirali proizvodnju i od tada je nisu pokretali.

Van mreže djordje48

• RallyeSport
  • Total likes: 21
  • Ugled L&K: 18
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #168 poslato: Oktobar 30, 2019, 09:33:31 pre podne »
Na uglu starine novaka i cvijiceve sinoc oko 21h vidjen beli kodijak RS, table BG-069-RS :bravo: svaka cast kad se odoli BMW-u i uzme skoda za 45000-48000 :bravo: bravo2   nisam sliko, pa mi verujte :))
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Na mreži fobia24

« Odgovor #169 poslato: Oktobar 30, 2019, 09:35:43 pre podne »
Nema ih vise. Pitao sam, ne isporucuju kodiaq rs u Srbiju.

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk

error driver

Na mreži Vladapetr

« Odgovor #170 poslato: Oktobar 30, 2019, 03:14:06 posle podne »

Na uglu starine novaka i cvijiceve sinoc oko 21h vidjen beli kodijak RS, table BG-069-RS :bravo: svaka cast kad se odoli BMW-u i uzme skoda za 45000-48000 :bravo: bravo2   nisam sliko, pa mi verujte :))

Klot BMW naspram do maksimuma napucane Škode, potreban je ozbiljan manjak kompleksa da bi se tome odolelo.

Na mreži nidza

« Odgovor #171 poslato: Oktobar 30, 2019, 05:58:07 posle podne »
Preko 50 je bio RS sa sajma, zar ne? Mislim, svaka čast, top auto, ali za tu cifru bih i ja radije uzeo ozbiljno napucan Stelvio. Kole već drugi, treći put, obara cene za primerke sa lagera, u vrlo visokoj opremi.

Svaki ima svoje adute, meni recimo toliko auto i 7 sedišta nije neophodan. Više bi mi prijalo da je malo više vozački orijentisan.

Sent from my POCOPHONE F1  

• Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 2.0 TDI 2015 Style

Na mreži Melja

« Odgovor #172 poslato: Oktobar 30, 2019, 06:45:06 posle podne »
Malo odlazimo van teme, ali ne mogu da razumem politiku uvoznika da ne mogu da isporuce Kodiaq RS ili bolje receno nece. Pratim stalno na stranim sajtovima ima uvek neki novi restyle RS sto znaci da se proizvodi. Ja sam ostavio podatke u salonu u ZR da se jave cim bude moguce da se poruci, ali sve se mislim da cu morati da batalim skodu i odlucim se za skuplji XC60. Definitivno me je skoda razocarala.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Na mreži Vladapetr

« Odgovor #173 poslato: Oktobar 30, 2019, 08:02:08 posle podne »
BMW xDrive 2.0d je 46k u osnovnoj opremi.
Ne znam koliko je RS bio na sajmu, kad sam poslao upit iznos je bio 45k za baš dobro spakovan primerak. Malo posle toga su ga izbacili iz ponude.

Navodno je problem sa nekim radarom, i meni je malo šuplja priča al jbg možda i bolje - taman da imam šta za sledeći auto
Stelvio i Kodiaq ne mogu nikako da se porede, Kodiaq je osetno veći.

Na mreži Maksimus

« Odgovor #174 poslato: Oktobar 30, 2019, 08:37:38 posle podne »
Kodiaq i stelvio su ista klasa,ali si im "arhitektura" kao i prioriteti razliciti.

Stelvio ima uzduz postavljen motor koji je povucen iza prednje osovine sto znatno utice na prostor u kabini,a i sam dizajn je stavljen ispred prakticnosti. Ceo auto je vise vozacki orijentisan.
Ja skoro na putu kroz Srbiju videh 3 kodiaq rs-a u roku od sat vremena-jedan na ap ka Cacku,jedan na kamionu u Cacku(nov),i jedan kod Ivanjice. 2 bela i jedan crveni.
Inace licno za 45-50k ne bi bio moj izbor ali dobro,to je vec individualno.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Na mreži Vladapetr

« Odgovor #175 poslato: Oktobar 30, 2019, 09:03:14 posle podne »
Ne znam odakle, kad ih odavno ne isporučuju. Štaviše, prema informaciji koju sam pre 3 meseca dobio u Alprosu, u momentu kad su dobili odluku da se više ne mogu poručivati, otkazane su i u tom momentu važeće porudžbine.
Siguran si da nisu bili Sportline modeli? Ja sam nedavno od jednog crvenog pomislio da je RS i sav srećan se zaleteo preko ulice da ga osmotrim

I last, but not the least: koja je to bolja opcija u tom cenovnom rangu, a sličnih karakteristika (prostor, oprema)?

Na mreži fobia24

« Odgovor #176 poslato: Oktobar 31, 2019, 07:04:41 pre podne »
Malo odlazimo van teme, ali ne mogu da razumem politiku uvoznika da ne mogu da isporuce Kodiaq RS ili bolje receno nece. Pratim stalno na stranim sajtovima ima uvek neki novi restyle RS sto znaci da se proizvodi. Ja sam ostavio podatke u salonu u ZR da se jave cim bude moguce da se poruci, ali sve se mislim da cu morati da batalim skodu i odlucim se za skuplji XC60. Definitivno me je skoda razocarala.
Nije do uvoznika, fabrika je stopirala taj model u Srbiji zbog cene koja je poprilično niža bila nego na drugim tržištima. Škode su u Srbiji najjeftinije. Kao i tesla modele, može svako sam da uveze RS iz nekih od zemalja u okruženju, dileri rade reizvoz. Procedura nije komplikovana.
error driver

Na mreži Melja

« Odgovor #177 poslato: Oktobar 31, 2019, 07:38:19 pre podne »
Kao sto si i sam rekao skoda su u Srbiji najjeftinije, sto im onda samo Kodiaq RS smeta? Mora da je neki drugi razlog u pitanju. Sto se tice uvoza, razmisljao sam o tome ali sam planirao da uzmem vozilo na lizing, a to ne znam kako bi moglo ako ga ja sam uvozim kao pravno lice. Koliki su troskovi pri uvozu?
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Van mreže djordje48

• RallyeSport
  • Total likes: 21
  • Ugled L&K: 18
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #178 poslato: Oktobar 31, 2019, 08:13:20 pre podne »
u slo je kodijak RS 46.350 a kod nas 44.916. :-X

Mislim da je to bas zbog malog interesovanja kod nas...mislim da malo ljudi gleda prakticnost auta od preko 30 000 eura sem ako ne kupuje Alhambru, Galaxy i sl. Cinjenica je da za 44 916 ne moze da se kupi auto sa dizelom od 2000 kubika i 240 KS, 4x4, 7 sedista i toliko prostora. Ali ako se gleda sport i vozne karakteristike, onda je stelvio bolji.

Na fb skoda grupi kod nas, covek se ubi pisuci da je superb nula za sportsku voznju. Jeste brate, nije napravljen za to. To je drumska krstarica, da pegla AP i da malo trosi i ne treba da pegla krivine i sl. Ako hoces da peglas krivine, budi dzek uzmi seriju 5 :bravo:. Samo nemoj sa halogenim farovima i sa motorom ispod 300 KS jer kad je bal nek je bal=))

• Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Na mreži fobia24

« Odgovor #179 poslato: Oktobar 31, 2019, 10:05:36 pre podne »
Ja sam od jednog dilera čuo da je razlog povlačenja kodia RS sa tržišta u srb cena koja je znatno niža od EU. Verovatno po formuli određivanja cena za srb na tako skupom modelu razlika više dolazi do izražaja, što onda negativno utiče na svest kupaca izvan srb. A sve to zbog 4-5 komada koliko bi se možda prodali u srb. Reizvoz ništa nije komplikovan, niti košta puno više, to se redovno radi unutar EU. Dođe neko iz Nemačke u Sloveniju i kupi novu škodu, dobije od dilera dokumentaciju za reizvoz, kasnije uredi papire u svojoj zemlji, registruje auto i sa tablicama dođe u salon i odveze auto. Za finansiranje, pitaj banke koje imaju ugovor sa škodom, možda će prihvatiti. Inače, kada se u inostranstvu kupuje auto za reizvoz, on se uzima po osnovnoj ceni bez poreza, pa porez kupac plaća u svojoj zemlji. Carine i onako nema u Srb za škodu.
error driver