Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Škoda Kodiaq RS  (Pročitano 22164 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Maksimus

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #180 poslato: Oktobar 31, 2019, 13:50:31 posle podne »
Ne znam odakle, kad ih odavno ne isporučuju. Štaviše, prema informaciji koju sam pre 3 meseca dobio u Alprosu, u momentu kad su dobili odluku da se više ne mogu poručivati, otkazane su i u tom momentu važeće porudžbine.
Siguran si da nisu bili Sportline modeli? Ja sam nedavno od jednog crvenog pomislio da je RS i sav srećan se zaleteo preko ulice da ga osmotrim

I last, but not the least: koja je to bolja opcija u tom cenovnom rangu, a sličnih karakteristika (prostor, oprema)?
Siguran sam da su bili rs,a ovaj novi je bio na kamionu ispred mene i jasno se vidi odvojeni izduvi. Cak sam dodatno i obratio paznju jer znam za to da ih vise nema kod nas.
Za bolji izbor? Pa kada bih trazio praktican SUV(posto ako se vec trazi sportska nota logicnije mi je otici na limuzinu ili karavan nego "sportski SUV") verovatmo bih uzeo kodiaq l&k(ili scout),nekako mi je smisleniji za kodiaqa od rs-a,a opet ne toliko "obican" kao style. Mada tu je i xc60 koji mi se jako svidja,a ni taj stelvio ne deluje lose. Generalno nekako cenovna grupa na "granici",neke stvari vec pocinju da budu upitne za tu cenu ali sa druge strane premium je i dalje skuplji.

E sad,ja vec neko vreme imam ideju da za sledeci prakticni auto uzmem rubicona,al on nije bas da se poredi sa normalnim SUV modelima  :))
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Van mreže djordje48

« Odgovor #181 poslato: Oktobar 31, 2019, 15:41:22 posle podne »
sto se rubicona tice, kapa dole za off rad bravo2 dokazao se u navaku bravo2
  • Vozi: pezo 508 senzor bregaste, na astri prekidaci ko na sporetu a suzuki ruzan

Van mreže fobia24

« Odgovor #182 poslato: Oktobar 31, 2019, 17:12:37 posle podne »
Rubicon, pored toga što je ružan ko otrov u poređenju sa modernim SUV vozilima, priliči više za neke oružane snage, ne za one koji voze putevima. Ja bih kodijaka RS ozbiljno razmatrao kao opciju za naredno vozilo, jedina mana mu je isključivo dizelski agregat.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI

Na mreži Vladapetr

« Odgovor #183 poslato: Oktobar 31, 2019, 17:16:13 posle podne »
I Stelvio i XC60 su unutra osetno manji od Kodiaqa, ja npr takav kompromis ne bih mogao da napravim. Plus je razlika u ceni izmedju slično napakovanog XC60 i Kodiaqa RS ili L&K, barem 10k eura u korist XC60.
Meni je L&K legao samo tako i prezadovoljan sam svim aspektima, ali ipak svaki put na brdovitom putu barem 2-3 puta pomislim "uf, da mi je onaj RS"

Na mreži Maksimus

« Odgovor #184 poslato: Oktobar 31, 2019, 17:49:09 posle podne »
Znam da su isto opremljeni skuplji,ali bih napravio kompromis na opremi jer mi se modeli jednostavno vise svidjaju. Daleko od toga da kodiaq nije odlicna ponuda samo mi jednostavno nikada nije skroz "legao".
Idealan kodiaq bi bio bitdi l&k  :)) (mada meni i scout ima neki smek).

Sto se rubicona tice,meni je bas zbog tog dizajna prepoznatljiv i mocan,a ruzan ni u kom slucaju. Sta vise za vec pomenutog kodiaqa mi je lutka,mada o ukusima se ne raspravlja.
Ali je mnogo ozbiljna naprava,u odnosu na prosli je daleko civilizovaniji,prosli je bio previse grub da bi ga tolerisao na svakodnevnom nivou,novi je vec skroz korektan. Ali zati nudi neke stvari koje su u principu jedinstvene,od skidanja vrata i krova do otkacinjanja balans stamgle radi vece artikulacije tockova.
U mojoj glavi svaki auto je kompromis u nekom pogledu,stoga ako se moze imati vise automobila treba njima pokriti sto vise situacija,pre nego teziti da svaki bude "multitalentovan". Tako da ako je vec svaki SUV u nekom pogledu kompromis u performansama-onda nek bude zabavan i sposoban terenac i dobar allrouder,a nek neki sportski auto bude zanimacija za brzinu. Naravno to sve zavisi i od zivotnih potreba i navika,kao i preferencija.

Na mreži Melja

« Odgovor #185 poslato: Oktobar 31, 2019, 18:35:35 posle podne »
Iskreno ja RS merkam jer ne bih da ispadne da sam uzeo auto slicnih ili gorih performansi od trenutnog. Verujem da je 190 ks vise nego dovoljno ali ne verujem da bolje vuce od trenutnih 170 u superbu. Moracu da probam pa zakljucim.

Sent from my VKY-L29  

• Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Van mreže djordje48

« Odgovor #186 poslato: Oktobar 31, 2019, 19:31:21 posle podne »
Kad ides busom onda ti je 1.2 HTP 60 KS avion. Lad sednes u auto od 110 KS onda je to vau :)) pa kad sednes u neki od 150 kao WTF kako ovo ide. Pa onda 200 KS pa onda 300 KS i tako u nedogled =))

Mislim da bi kodijak 2.0 TSI od 300 KS bio promasaj jer bi trosio barem 30 posto vise od superba 2.0 TSI. To vec nema nikakvu racunicu... :o
  • Vozi: pezo 508 senzor bregaste, na astri prekidaci ko na sporetu a suzuki ruzan

Na mreži toleander

« Odgovor #187 poslato: Novembar 01, 2019, 11:27:40 pre podne »
Iskreno ja RS merkam jer ne bih da ispadne da sam uzeo auto slicnih ili gorih performansi od trenutnog. Verujem da je 190 ks vise nego dovoljno ali ne verujem da bolje vuce od trenutnih 170 u superbu. Moracu da probam pa zakljucim.

Sent from my VKY-L29
Zanimljivo je da je, po katalogu, Kodiaq 2.0 TSI (5 sedista) brzi 0-100 (7.5s) od Superba 2.0 TSI (7.7s). Naravno, oba motora od 190 KS. Superb sa jacim 2.0 benzincem je znacajno brzi.

Inace, slazem se sa Maximusom. Nisam ni razmisljao o RS-u proletos kad sam narucivao auto, od pocetka sam znao da hocu L&K. 190 konja mi je prava meru u tom autu, ali benzinskih.  :))
  • Vozi: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG 2019

Na mreži Melja

« Odgovor #188 poslato: Novembar 02, 2019, 09:18:42 pre podne »
Ja prelazim oko 45000 km godisnje i jednostavno mora dizel. Sto kaze Maximus najbolja bi bila kombinacija L&K sa 240 ks.

Na mreži Maksimus

« Odgovor #189 poslato: Novembar 02, 2019, 11:50:03 pre podne »
Ako bas zelis SUV sa jakim 2.0 dizelom postoji i tiguan bitdi,kad vec kodiaq ne moze da se poruci.
Od skode-superb je sad restilizovan,moze biti zanimljiv,jedino sto nema dizela snaznijeg od 190ks. Mada i taj je brzi od tvog sadasnjeg.
A tu je i pominjanj stelvio,za njega ima stvarno interesantnih ponuda za mlad polovnjak.
P.S. Uz tiguana mi i arteon pade na pamet,retki su,lepi,a nude i bitdi.
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2019, 11:57:30 pre podne Maksimus »

Na mreži Super 20

« Odgovor #190 poslato: Novembar 02, 2019, 12:22:41 posle podne »
190ks u limuzina ili SUV je sasvim dovoljna snaga. Niti SUV niti limuzina prvicna namena nije sportska voznja. Ako neko hoces sportski auto,zna se koja kategorija treba da trazi, nikako SUV ili limuzina. Plus ako se uzmu ogranicenja od 130 na autoput gde su kontrole se vece ili u grad 50, ja stvarno ne znam sta ce mi auto i sa 500ks, eventualno da cesce placam kazne. To sto smo postali razmazeni i sto nam je sve malo to je druga stvar.
  • Vozi: Superb

Van mreže djordje48

« Odgovor #191 poslato: Novembar 02, 2019, 13:00:20 posle podne »
kad sam probao kodijak od 150 KS video da sam snaga bas igra ulogu. Auto do 150 KS je sasvim dovoljan za igrarije i preticanja do 80 kmh. ali ako ti treba masina da izvuce od 100 kmh do 160 nor kad ti se neko od Tri Velicanstvena zabije na AP otpozadi, onda je 240-250 KS minimalno :bravo: bravo2  samo u tim situacijama treba sto jaci auto. A ima posilnih na nasim putevima koji ne postuju ogranicenja. Npr Babic ti je za dupetom =))  i nekad za dusu otici do italije ili nemacke bravo2

Na mreži Melja

« Odgovor #192 poslato: Novembar 02, 2019, 13:55:02 posle podne »
Djordje razumes sve, bitno mi je to medjuubrzanje od 80 do 120, od 100 do 160. Probao sam danas u ZR Kodiaq od 190 ks ide on dobro ali ne deluje mi mnogo brzi od mog superba. Ono sto jesam primetio je sto mnogo brze prima gas, ali to je zato sto moram da remontujem turbinu. Kazu da se moze u garanciji uraditi chiptuning na 230 ks. Mozda je to bolja varijanta uzeti L&K i chipovati na 230 ks.

Van mreže djordje48

« Odgovor #193 poslato: Novembar 02, 2019, 15:25:35 posle podne »
mali jedan off topic, ali malo da vezbamo dilere da ne zaborave matemetiku :bravo: :))

sliku su omasili ali su matematiku lepo odradili :)) slicno se moze i odraditi za kodijak RS ali njega nema :(

iskreno ocekivao sam za 45 000 aj ajde nek ide zivot =))

Na mreži Maksimus

« Odgovor #194 poslato: Novembar 02, 2019, 16:31:15 posle podne »
190ks u limuzina ili SUV je sasvim dovoljna snaga. Niti SUV niti limuzina prvicna namena nije sportska voznja. Ako neko hoces sportski auto,zna se koja kategorija treba da trazi, nikako SUV ili limuzina. Plus ako se uzmu ogranicenja od 130 na autoput gde su kontrole se vece ili u grad 50, ja stvarno ne znam sta ce mi auto i sa 500ks, eventualno da cesce placam kazne. To sto smo postali razmazeni i sto nam je sve malo to je druga stvar.
Nije bas tako jednostavna matematika.
Licno smatram da 190ks u superbu je onako,adekvatna snaga za taj auto. U normalnim okolnostima nikada ne fali snage,obilasci i natovarenom nisu problem,moze da odrzava vise brzine na ap bez mucenja itd.
Medjutim to ne cini snaznije automobile besmislenim,daleko od toga.
Auto sa 500ks se potpuno drugacije ponasa u svim aspektima voznje,od upravljanja do lezanja a o ubrzanjima da ne pricamo. Nudi potpuno drugacije iskustvo.
Daleko od toga da nesto moze da parira sportskom kupeu kada je u pitanju sportska voznja,ali sportska limuzina i te kako moze da ponudi zabavu u voznji.

Mada meni SUV sve i kada stvarno dobro lezi meni zbog visine nikada ne uliva poverenje,ne mogu da se naviknem.