Autor Tema: Škoda Kodiaq RS  (Pročitano 7619 puta)

0 članova i 115 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Peja

• Laurin&Klement
  • Total likes: 0
  • Ugled L&K: 40
  • "Lako ti je plitku vodu zamutiti, i budalu naljuti
Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #90 poslato: Septembar 25, 2018, 09:17:37 posle podne »
Iako konkretno kodiaq rs ne bih nazvao performantnim itekako ima SUV-ova koji su ozbiljno performantni.
Performantno, pardon, sportsko vozilo za jurenje po krivinama.
SUV
Poruka hejterima:
Jedino što možete uraditi je da mi pljunete pod prozor

Na mreži Maksimus

« Odgovor #91 poslato: Septembar 25, 2018, 10:10:46 posle podne »
Jesi probao macan npr? Evo odgovorno tvrdim da je u krivinama sposobniji od 95% novih limuzina,vozi se kao hot hec. Naravno da sama SUV forma nije apsolutna diskvalifikacija od uzitka u voznji,ali je isto tako cinjenica da 90% SUV-ova stvarno jeste smesno za porediti sa "nizim" kolima tipa limuzine,hecevi,kupei.
Ciljano samo za krivine i maksimum performansi-za to se kupuje nesto iz klase karere ili bar boxstera,ali ovde se prica o kolima koja treba da obavljaju i sirok dijapazon prakticnih zadataka pored nudjenja dobrih performansi,a za prakticnost  je SUV verovatno neprikosnoven,tako da kad mu se da i sportska nota postaje zanimljiv paket.

I ja licno mislim da su u konkretnom kodiaq slucaju preterali sa potenciranjem performansi jer on nije jedan od tih SUV-ova koji imaju neki potencijal za to,ali ce u odnosu na standardni verovatno biti osetno brzi i direktniji,upakuj to sa sportskim detaljima(sedista,stepovi,branici itd) i odlicno gadja njegovu ciljnu grupu koja ce se ionako sastojati od ljudi koji su dosli iz nekog obicnog porodicnog automobila i kojima ce i te performanse i direktniji upravljac biti dovoljno zanimljivi.
Niko nece kupiti kodiaq rs sa namerom da ga gazi kroz krivine,vec ce eventualno birati izmedju njega i npr ford kuge pa reci:"Hm,ovaj kodiaq se lepse vozi,uzecu njega". U tome je stvar.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #92 poslato: Septembar 25, 2018, 10:37:44 posle podne »
Mislim da su sport suv velika glupost ali se slazem sa kolegom upravo za ovo da ce npr ista cena u odnosu na ford reno itd , a bolja oprema jaci motor privuci kupce .

U skladu s temom oko sportskih dzipova , za viken sam vozio Audi SQ5 tdi , nisam odusevljen . Ume lepo da povuce sa 340ks ali sem toga nista posebno .
  • Vozi: Fabia mk1, 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Van mreže KarlheinzTopic starter

« Odgovor #93 poslato: Septembar 26, 2018, 09:55:46 pre podne »
Evo jedne slike KODIAQ RS, još uvek blago maskiran! Direktor Škode i novinar iz DE.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži bugarin

« Odgovor #94 poslato: Septembar 27, 2018, 12:07:19 posle podne »

• Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Peja

• Laurin&Klement
  • Total likes: 0
  • Ugled L&K: 40
  • "Lako ti je plitku vodu zamutiti, i budalu naljuti
« Odgovor #95 poslato: Septembar 27, 2018, 01:02:38 posle podne »
RS šmek.
Poruka hejterima:
Jedino što možete uraditi je da mi pljunete pod prozor

Van mreže KarlheinzTopic starter

« Odgovor #96 poslato: Oktobar 01, 2018, 10:35:08 pre podne »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži fobia24

« Odgovor #97 poslato: Oktobar 01, 2018, 08:40:43 posle podne »
Kodiak RS u Parizu.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Van mreže Kide1978

« Odgovor #98 poslato: Oktobar 01, 2018, 10:06:09 posle podne »
Tresla se gora, rodio se miš.  =))

Van mreže Sammael

« Odgovor #99 poslato: Oktobar 02, 2018, 06:09:00 pre podne »
7 sekundi? Hahahahaha.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Na mreži petarp031

« Odgovor #100 poslato: Oktobar 02, 2018, 09:23:31 pre podne »
Nije 7 sekundi mnogo, ovo je ipak masa na tockovima. Rekao bih da je to za tdi odlican rezultat jer audi u Q7 sa 3.0tdi ima oko 6,5 sec.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

• Vozi: Octavia RS mk1

Van mreže Sammael

« Odgovor #101 poslato: Oktobar 02, 2018, 10:07:06 pre podne »
Ma ne kažem da je mnogo, nego je mnogo obzirom na hajp koji su napravili oko toga kako je ovo najbrži, najsportskiji, naj naj...
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Na mreži Maksimus

« Odgovor #102 poslato: Oktobar 02, 2018, 11:22:59 pre podne »
Nije 7 sekundi mnogo, ovo je ipak masa na tockovima. Rekao bih da je to za tdi odlican rezultat jer audi u Q7 sa 3.0tdi ima oko 6,5 sec.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

I do 150km/h gleda izduve oktaviji 2.0 tdi zbog otpora vazduha koji "zakolje" SUV na vecim brzinama.
Ne kazem uopste da je los rezultat,ali daleko od sportskih performansi(bas kao sto si rekao,u q7 najslabiji motor nudi vise).
Ono sto sam i rekao-samo marketing i tako ga i treba posmatrati. Kad nudis auto kupcu koji se misli izmedju npr CRV-a,Sportagea ili kodiaqa pa ovaj izgleda lepse i brzi je(kao sportski).
Mada mislim da bi dobra ideja bila da taj motor ponude uz l&k,to bi bio odlican kodiaq.

Van mreže Kide1978

« Odgovor #103 poslato: Oktobar 02, 2018, 10:44:30 posle podne »
Nisam mislio samo na ubrzanje i maksimalnu brzinu. Iskreno sam očekivao da će mu dati neku agresivniju notu, sa nekim specifičbim detaljem.
Ofarbali "klešta" u crveno, stavili mali bedž na masku i crni retrovizori. Ipak su mogli malo više da ga "našminkaju" ako već imaju nameru da se istaknu od konkurencije.

Na mreži Maksimus

« Odgovor #104 poslato: Oktobar 02, 2018, 10:56:56 posle podne »
I to se u potpunosti slazem,osim felni,izduva i znackice izgleda isto kao sportline kodiaq(bar ja ne vidim jos neku razliku),bar spolja.