Autor Tema: K: Skoda. Fabia Vrs Mk1  (Pročitano 2998 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži petarp031

Odg: K: Skoda. Fabia Vrs Mk1
« Odgovor #107 poslato: Oktobar 21, 2018, 06:38:26 posle podne »
Marko, oba auta koja si okacio sa mobile.de na slikama izgledaju losije od zute i crne kod nas. Zamisli spakuje se covek, ode gore i za vece pare zatekne losiji auto nego sto ima ovde. Siva, koju si postavio, zadnja desna vrata nisu u nijansi, branici ne stoje ok i deluje da takodje nisu u nijansi. Crna ima top enterijer, ali problem sa lakom, ako je krenuo krov, veoma verovatno da ce uskoro i gepek i hauba pa ponovo za vece pare ima farbano vozilo.
Misljenja sam da fabiu rs u vrhunskom stanju ne moze naci u inostranstvu ispod 4.000-5.000 eura, plus dazbine, znaci jos oko 1.000 i vise.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

• Vozi: Octavia RS mk1

Van mreže marko nis

• RallyeSport
  • Total likes: 0
  • Ugled L&K: 9
  • crveni skodilak
« Odgovor #108 poslato: Oktobar 21, 2018, 06:49:20 posle podne »
Slazem se Petre tesko je naci dobru za malo para ni ove nisu bajne nego sada kada ih gledam vidim da su i ove lose.

Auto u dobrom stanju je tesko naci ali u prikladnom stanju pa je srediti je isto opcija. Zelim mu svu srecu pri trazenju automobila. Ja sam isto hteo da kupim vrs ali nisam nasao nijedan prikladan auto tada.
  • Vozi: Skoda fabia mk1 combi 1.9 tdi 100ps
Skoda fabia mk1 combi 1.9 tdi 100ps

Na mreži ivanmTopic starter

« Odgovor #109 poslato: Oktobar 21, 2018, 10:07:42 posle podne »
Suludo bi bilo ici tamo ljudi. Izaslo bi me isto sto i ovde 6000e

Sent from my iPhone   Pro

Na mreži t.salai

« Odgovor #110 poslato: Oktobar 22, 2018, 07:09:36 pre podne »
E ovako, moj neki osvrt.

Sto se tice plastika ispod auta, lijeva moze i od benzinca ostat dok desna mora ici od dizela zbog hladnjaka. Ili i nju uzeti od benzinca pa prorezati mjesto za hladnjak. Plastike podne pasu i od Ibize i Pola, znaci sestara Fabie  bravo2

Sto se tice RS-ica iz Njemacke, ja sam pretresao i kontaktirao pa barem 70 prodavaca. I tu treba biti oprezan, nema u svabiji RS-ice solidne bez 4.5k eura minimum, ove jeftinije sto se prodaju od 2k eura to vecinom prodaju Turcini koji su gori od nasih prodavaca. Ja sam punca posla iz Stuttgarta da pogleda Ibizu i RS-icu i kad je dosao do Turcina, Fabija je bila pd100 sa optikom od RS-ice a Ibiza nije bila siva sa slika vec crna. Sivu je koristio kaze samo kao sliku na oglasu, a ni u jednom trenutku nije spomenuo da je "za reklamne svrhe"  :B=)

Dalje, prilikom kupovine RS-ice dobro nasloniti uho i viditi da li cekica grubo i glasnije nego inace, ako je to je vec potrosena bregasta i podloske, pogledati ispod auta da li bali na povratu ulja na turbo, rukama nategnuti i pogledati brze spojke da li drze. Dosta ljudi se tu zezne jer je VW napravio glup dizajn sa tim spojkama i vremenom se zubi na spojci zaoble pa prilikom boostanja zna crijevo ispasti ( pogotovo zamisli da ti ispadne prilikom preticanja  =)) ) Osluskivati na zvukove zvizdanja ili sistanja i jos jedna stvar, prilikom pregleda skinuti zastitnu plastiku motora ( pokrov ), uhvati rukom za grlo cepa od ulja i zanjisi motor naprijed-nazad. Na ovim modelima voli se izvaliti treci nosac motora ( reketa ) sto ide sa dna motora na most. Ja sam svoj pocijepao u 7ipo mjeseci  :bravo: ...doduse, jesam vozio k'o seljacina  :(
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

K: Skoda. Fabia Vrs Mk1
« Odgovor #111 poslato: Oktobar 22, 2018, 10:06:08 posle podne »
Nazalost slabo sta od testova sam danas probao, zbog vremena i neznanja...  a video sam obe Fabije. Zuta je jednom recju djubre, lesina. Crna mi se dopala, slozio bih se sa Petrom 100%. Ima sitnica, ali delovala mi je kao dobra. Pali se sijalica za airbag, prodavac spominje nesto oko sedista, da moze da bude komplilovano za popravku, mora da se skida i rastura sediste....a lako moze da se ugasi, sto mi nikako nije resenje... Mozda su nesto zeznuli prilikom presvlacenja sedista? (A to je neko ocigledno radio iz cefa, a uradjeno je mega profi) Xenoni svetle fino, ali me brine sto ne podesavaju gore dole pri palienju? Prskalica je jedna izasla,  nije prskala, a posle nisu htele ni jedna ni druga da izlaze, sto pretpostavljam da je lako resivo. Prodavac mi kaze da nije siguran, ali misli da je to tako.... bez da odrade gore dole? Sta mislite o ovome, to moze da bude skupo za opravku? Odozdo je dobra, ali ima korozije po delovima vesanja, teskom gvozdju, sto mislim da nije problem, znaci sama sasija nema rdju?

« Odgovor #112 poslato: Oktobar 22, 2018, 10:25:23 posle podne »
Motor je bio malo glasniji nego sto bi bilo idealno, mozda zato sto se ne vozi. Ali nista ne lupa i ne zveci tipa bregasta ili podizaci. Turbo zazvizdi malo kad se da gas u leru, ali zdrav tdi zvizduk I sada sam 99% kupac za nju ali me malo brine airbag upozorenje i xenoni...

Na mreži petarp031

« Odgovor #113 poslato: Oktobar 22, 2018, 10:25:53 posle podne »
https://youtu.be/aPXsnF4ON9
Ti ksenoni nemaju startnu nivelaciju kao na octaviji. Vidi na linku koji sam postavio. Za prskalicu pretpostavljam da se moze nastelovati, ali verujem da tu ima nekih zupcanicica, mozda je nesto popucalo, a mozda i neka sitnica. Koroziju auto nema po karoseriji, po gvozdjusiji od trapova je normalno, na forumu ima slika sa vecom korozijom na autima po 2-3 god starih nego sto ima ona fabia.
Za sediste, bez dijagnostike koja cita instrumente nema sanse da utvrdis sta je problem, prodavac moze da nagadja. Generalno, crna ima osnova da bude odlicna fabia, da ulozis nesto para i zivaca sigurno bi bila jedna od najboljih u Srbiji. Drago mi je sto si uspeo da vidis oba auta. Pusti da prenoci, da se slegne utisak pa ces znati sta i kako.

Na mreži petarp031

« Odgovor #114 poslato: Oktobar 22, 2018, 10:29:10 posle podne »
https://youtu.be/aPXsnF4ON9Q
Nije bio dobar link, sad valjda radi

« Odgovor #115 poslato: Oktobar 22, 2018, 10:31:57 posle podne »
Da prenoci pa da mu uplatim kaparu do petka da me ceka

Na mreži petarp031

« Odgovor #116 poslato: Oktobar 22, 2018, 10:33:36 posle podne »
Cekace on i bez kapare, jedino da te Buca preduhitri
Sala naravno, nadam se da nece zameriti.

« Odgovor #117 poslato: Oktobar 22, 2018, 10:42:30 posle podne »
Imace posla i za Bucu Ali zuta ljudi, bas losa, kao da je taksi bila. Znaci bas losa, probao sam je da bih mogao da uporedim. Povlaci colipovana na 180ks kao i ova stock, kocnice uzas,  i vuce u stranu ne smes sekumd da pustis volan. Covek kaze 3900e zadnja cena...

« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2018, 10:48:44 posle podne ivanm »

Na mreži petarp031

« Odgovor #118 poslato: Oktobar 22, 2018, 11:02:36 posle podne »
Vrlo verovatno da je i crna cipovana. Cesto uvozim octaviu iz CH, od 7 kom u zadnjih godinu dana, 6 je bilo cipovano, jedina koja nije bila cipovana je atmosferac 1.6 jer istu nema svrhe cipovati. Mada, drugar kome sam je prodao je uporedjivao sa ostalim 1.6 i tvrdi da ide znatno bolje.
Meni zuta nije ulivala neko poverenje, nikako mi se nije svideo enterijer, naslon za ruku, multimedia, vetrobrani, felne i volan koji je gori nego na ovoj sa 110.000 km vise na satu.

« Odgovor #119 poslato: Oktobar 22, 2018, 11:06:42 posle podne »
Na onim slikama Petre je ona zlatna. Tu je na 134k km. Sada ima 147k. Onaj presvucen bok sada je pocepan... A prljava je unutra, braon je... Od napred farbana, i farba svuda prelazila, zuta je plastika zastite motora...