Google pretraga Škoda foruma

Aktivne teme [vidljive za Goste]

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: K: Skoda. Fabia Vrs Mk1  (Pročitano 2510 puta)

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

• Skoda Skup
  • Član od: Apr 2017
  • L&Ke: 27
Odg: K: Skoda. Fabia Vrs Mk1
« Odgovor #60 poslato: Oktobar 09, 2018, 01:16:43 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Onda su bas retke . Ja ni jednu nisam video bez ksenona tj sem ove na oglasu
    • Vozi: Felicia MPI, Fabia 16v mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Na mreži djordjebg

• RallyeSport
    • Član od: Maj 2013
    • L&Ke: 43
    « Odgovor #61 poslato: Oktobar 09, 2018, 03:01:44 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Tibor zna znanje, RS je isla i bez i sa ksenonima. Doplata za te farove je bila 900evra, stoga i ocigledan razlog.
    Rekli su mi najgore o tebi
    nisu nikad pricali o sebi
    rekli su mi ono ca su tili
    virova san, stariji su bili

Na mreži petarp031

• Style
    • Član od: Jun 2016
    • L&Ke: 16
    « Odgovor #62 poslato: Oktobar 17, 2018, 09:55:24 posle podne »
  • 2
  • 0
  • Kolega danas sam prolazio kroz Obrenovac i svratio da pogledam crnu rs. Na mene i mog kuma ovaj auto je ostavio korektan, cak sta vise i dobar utisak. Vozilo je uredno prilicno, nema korozije sto nije cest slucaj sa autom iz Svajcarske. Auto je prav, svi zazori ok, ima poneku tempu i cesu, ali manje vise nije toliko primetno. Dosta stvari je farbano, korektno odradjeno obzirom da je crna boja i da se na njoj svaka peckica i mana u farbanju vidi. Vozilo je prasnjavo od obliznjeg gradilista i mogistralnog puta, pa nismo mogli sve nedostatke utvrditi, ali za automobil koji je star 13-14 godina skroz ok stanje. Poliranje kola je kompletno radjeno, neki farbani delovi su vodenjani, cime su pokusali da poprave nedostatke u farbanju, moze profesionalnije i preciznije da se odradi, ali vecini nece ni smetati. Radjeni delovi su: predji branik koji je uflekavan, prednje desno krilo, zadnja, prednja vrata i polustranica. Svi elementi su pravi, nema gita koji bi se morao prikazati obzirom da su obliznja kola napravila refleksiju pa se stvorio efekat ogledala sto je najbolje za pregledanje karoserije. Leva strana deluje u fabrickoj nijansi, hauba takodje jer ima poneku peckicu od kamencica. Vozacka strana i stakla su u istom godistu, zazvonio mi je telefon pa sam posle zaboravio da pregledam desnu stranu, ali mi se cini da je kum detaljno gledao i nije nista cudno zapazio. Oba falca na pragovima su prava, nema uvijanja od dizalica niti neke korozije. Sto se enterijera tice, definitivno nije kao na ostalim rs, ali kombinacija deluje ok, meni cak lepse nego stof koji je na 99%. Za volan sam se ogresio, nije farban kao ni rucica menjaca, ali je rucica skidana i nije dobro vracena, okrenut je naopako osigurac i dodata vezonka, to se resava za 5 min da se nista ne primeti. Sve lampice na kontaktu sijaju, nakon startovanja motora se gase osim air baga, prodavac tvrdi da ispisuje gresku od suvozackog sedista, da nije resavao i smatra da je neka folija, za koju mislim da ova fabia ne poseduje jer to imaju samo Fr i It proizvodjaci, pre ce biti da je nesto oko dzeka na sedistu. Sto se tice mehanike, pocecu od kvacila, ocekivao sam da ce biti tvrdo, a prilicno je meko i radi kako treba. Zadnje kocione kandze su menjane u Svajcarskoj, nosaci kandzi su ostali zeleni, dok su kandze sive, ne bih rekao da je skoro ista prckano, najpre mi deluje da je gore neko menjao obzirom da oni nikad ne rade reparaciju vec zamenu, a fabricke kandze u zelenoj boji je moguce naci samo u Engleskoj ili ih naknadno farbati, ali sve ima povrsinsku rdju kao da im niko nije prisao barem pola godine. Za motor nisam merodavan jer dizela ne volim, radi mirno, nista ne trese i ne pusi, ali mi top na auspuhu pravi veoma cudan zvuk, mislio sam kao da jedna od dizni ne radi kako treba ili da ventil ne zatvara, ali mi kum rece da nas mozda samo zavarava zvuk izduva sa auspuha. Auto nismo vozili, prodavac je insistirao da odemo u voznju, rekao je da skoro nista manje a brze nije vozio. Meni na leru nije delovala zivahno, ali mislim da je to zato sto sam izasao iz moje octavie rs mk1 benzin i seo u dizela. Ne verujem da bi bas onoliko insistirao da je neki krs. Tvrdi da je pre par km odradjen veliki servis i da je upisan u servisnu, nisam gledao, ali je cak hteo da skidamo plastike od zupcastog da mi pokaze. Prednja desna felna je ostecena, 5.tocak (rezervni) je identican, nije hteo da ga stavlja vec je ostavio namerno. Gume su cini mi se 2014.god, imaju prilicno sare iako na prvu iz daleka nisu tako delovale jer ovaj hankook ima bas tanke ivice i kad je nov. Kaze da ima jos 4 tocka 15 sa zimskim super gumama i alu felnama. Lik mi deluje totalno korektan, zna par ljudi iz Uzica sa kojima se druzi a ujedno ih poznajem, pa smo usli u pricu i zaboravili na ostale detalje. Auto ima dva kljuca, servisnu, rezervne tockove. Kilometraza tvrdi da je prava, u carinskoj i amss je bas ova km, a kako radi spediciju i dovoz preko top cars-a sa kojima sam dobar i znam kako rade, verujem da ista nije vracana, osim ako to nije neko vratio u Svajcarskoj. Misljenja sam da ovaj covek ne zna sta prodaje, uporedjuje ovaj auto sa golfom 4 i kaze ovo je bolji auto, gleda cene ostalih kola iz oglasa, uporedjuje ih sa ostalim autima u godistu. Cenu spusta na 3.200 eur i kaze da je to poslednja cena, mislim da bi prosla i niza ponuda. Smatram da ovo vozilo uz mala ulaganja moze biti odlican rs. Evo i par slika koje sam zabelezio.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

• Skoda Skup
    « Odgovor #63 poslato: Oktobar 17, 2018, 11:09:50 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Farbana/lupana strana pogotovo sto ima gresku na begovima , desna felna ostecena i to bas strana koja je farbana , presvlacena unutrasnjost kompletna menjana rucica . I ti kazes korektan auto  :B=) . Stizale su mi fabije sa 300k+ km gde su sedista i unutrsnjost bila kao nova . Ne znam sta da kazem

Na mreži petarp031

• Style
    « Odgovor #64 poslato: Oktobar 18, 2018, 02:28:53 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Buca, da li ti je stizala i jedna rs mk1 sa tom km da nema ostecenje predjeg sedista i da nema neko kacenje na karoseriji? To je auto koji je napravljen da se vozi punim gasom. Voleo bih da vas dvojica nadjete auto u Srbiji koji se nalazi u fabrickom stanju. Odgovorno tvrdim da takav automobil sa 10 godina starosti ne postoji ne samo u Srbiji, nego tesko igde u Evropi pa i za mnogo vece pare. Nadji mi rs mk2 koja ima sve u fabrickom stanju i da nikad na karoseriji nista nije radjeno? Sto se mene tice, ovaj auto za ove pare vredi, a tvrdim da je korektnija od zute koja je aliexpress fazon i na kojoj se cak i na slikama vide mane, sto na ovoj crnoj nisam primetio. Srecno u trazenju vozila koji vam odgovara, sto se mene tice odjavljujem se sa ove teme.
    Pozdrav

Na mreži lipovaccc

• Skoda Skup
    • Član od: Jan 2015
    • L&Ke: 59
    « Odgovor #65 poslato: Oktobar 18, 2018, 07:15:43 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Pa nemoj da se ljutis kolega  nije buca mislio nista ruzno  wac1
    • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže Karlheinz

• Administrator
    • Član od: Mar 2013
    • L&Ke: 95
    « Odgovor #66 poslato: Oktobar 18, 2018, 07:56:24 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Kolega danas sam prolazio kroz Obrenovac i svratio da pogledam crnu rs.
    Bravo!
    • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži petarp031

• Style
    « Odgovor #67 poslato: Oktobar 18, 2018, 08:50:17 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Pa nemoj da se ljutis kolega  nije buca mislio nista ruzno  wac1
    Sta ima da se ljutim, nije moj auto niti ga kupujem za sebe. Zeleo sam da pomognem, ali ocito da to sto kolege traze tesko da se po ovoj proceduri nadje, a jos teze sa kompjutera ili telefona. Svoje misljenje sam izneo, veoma je verovatno da neko prevali i 2.000 km kako bi zatekao goru fabiu od ove, negde u inostranstvu. Pozdrav

Van mreže Filip BG

• Ambition
    • L&Ke: 9
    « Odgovor #68 poslato: Oktobar 18, 2018, 08:53:36 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Kolega danas sam prolazio kroz Obrenovac i svratio da pogledam crnu rs. Na mene i mog kuma ovaj auto je ostavio korektan, cak sta vise i dobar utisak...

petarp031, nadam se da ćete se vratiti na ovu temu barem da pročitate da ste meni ulepšali dan od ranog jutra. Prava je sreća spoznati da još uvek postoje ljudi koji su spremni da pomognu drugim, uglavnom nepoznatim, ljudima. Mislim da ste uradili kvalitetan uvid u stanje automobila i da je potencijanom kupcu to dragoceno.
    Veliki pozdrav, Filip

PS: Razumem i stav člana Buca Skoda Mladenovac. Normalno je da imamo različite poglede na istu stvar. Delom zbog toga što su nam očekivanja i kriterijumi različiti. Pa ljudi smo! Nemojte da se ljutite, obojica ste doprineli diskusiji i kvalitetu teme.
    • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži petarp031

• Style
    « Odgovor #69 poslato: Oktobar 18, 2018, 09:08:12 pre podne »
  • 0
  • 0
  • petarp031, nadam se da ćete se vratiti na ovu temu barem da pročitate da ste meni ulepšali dan od ranog jutra. Prava je sreća spoznati da još uvek postoje ljudi koji su spremni da pomognu drugim, uglavnom nepoznatim, ljudima. Mislim da ste uradili kvalitetan uvid u stanje automobila i da je potencijanom kupcu to dragoceno.
    Veliki pozdrav, Filip

PS: Razumem i stav člana Buca Skoda Mladenovac. Normalno je da imamo različite poglede na istu stvar. Delom zbog toga što su nam očekivanja i kriterijumi različiti. Pa ljudi smo! Nemojte da se ljutite, obojica ste doprineli diskusiji i kvalitetu teme.
    Evo vratio sam se
    Hvala za pohvale. Iskreno, i ja imam visoke kriterijume, ali sam svestan da ova vrsta vozila u fabrickom stanju nema sanse da se nadje, osim ako je neko nije po kupovini digao na klocne i vakumirao u nekoj garazi.
    I sam imam vozilo iz ove generacije, samo rs octaviu, a ko god je vidi ne veruje da je tako sacuvana. Retko ko moze da primeti da je farbana, flekovana, ne kod mene nego u Svajcarskoj i to mi je pokazao covek uz prilozeni Eu izvestaj, steta je kostala 2.500chf, a kod nas bi ista popravka iznosila maksimum 300 eura. Takodje vozim par auta koji su stari 2-3 godine, ali koliko god da ih cuvam, neko se drugi nadje i pripremi ih za farbuckanje, jer prosto je nemogu auto voziti po pisti bez ostalih ucesnika u saobracaju.

Van mreže -nebojsa-

• Laurin&Klement
    • Član od: Jun 2013
    • L&Ke: 56
    « Odgovor #70 poslato: Oktobar 18, 2018, 12:04:36 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Moze da ti zapadne i nov auto koji je vec popravljan (stete u transportu i slicno); kako kaze kolega Petar jedino da ga vakuumiraju  :B=)
    Vaznije je kako je uradjeno ako je bilo nekih intervencija, i naravno koliko je bilo ostecenje.
    Sve spoljne stete-grebanja, blaga cukanja,... nisu problem; sve dok je strukturno sve OK.
    Ko hoce da kupi polovan a nov auto, pritom stariji od par godina; tesko da moze... :(
    Škoda Octavia 1.9TDI Elegance 2007 A5.5 Home Made

• Skoda Skup
    « Odgovor #71 poslato: Oktobar 18, 2018, 01:20:37 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ja sam samo surovo realan kao i za sve . Koliko sam razumeo kolegu , trazi savrsen primerak nebitno koliko kosta . To ocigledno ovaj auto nije . Mozda gresim ?

Imam fabiju GT upravo sada sa 270.000 gde je sediste potpuno isto kao i kod rs samo drugi dezen , nije iscepano  ;)

A to da "zapadne" nov auto , a prepravljen . Ljudi kupujete NOV auto nemojte da vas farbaju za takve stvari , posle samo problemi . Ima strucnih ljudi koji mogu da vide gde god je i sta god radjeno pa povedes njih da pogledaju odnosno plastis .

Slazem se da je tesko naci polovan da je ocuvan , ali presvlacena i pakocana komletna unutrasnjost ma daj  :B=) .

Petar svaka tebi cast sto si pogledao auto i utrosio vreme , za to nemam reci , ali si pristupio pogresno , ako vec nekom gledas auto onda budes krajnje realan zato sto bas on daje pare za taj auto ne ti i sutra nedaj boze nesto bude znas ko je kriv ? A na njemu je posle sta ce da radi kad mu sve realno ispricas .

Na mreži petarp031

• Style
    « Odgovor #72 poslato: Oktobar 18, 2018, 01:27:38 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Buca, gresis, fabia GT ima anatomski ista sedista ali neverovatno izdrzljivije platno od onog belog koji ide u RS.

Na mreži petarp031

• Style
    « Odgovor #73 poslato: Oktobar 18, 2018, 01:39:41 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ovo je sediste o kojem ti pricas.
    Krajnje sam realno i napisao sve o mom zapazanju, a nikog ne teram da uzme kola da bi taj isti mene krivio oko eventualnih nedostataka. Pretpostavljam da bi kupac u svakom slucaju detaljno pregledao vozilo. Najlakse je da sam rekao ovo ne valja kao sto si pisao za Arandjelovac, a auto nisi ni video ili dao komentar za zutu, a znam da je bila lom ta Niska. Jedina fabia za koju znam da je delovala fabricki je crna iz Cacka koja je zavrsila u Bg, ali za nju znam da je siveno sediste, jeste profi ali isto je imala taj nedostatak. Coveka iz Cacka poznajem jer sam kod njega gledao par kola i odustajao od kupovine.

• Skoda Skup
    « Odgovor #74 poslato: Oktobar 18, 2018, 02:13:24 posle podne »
  • 0
  • 0
  • U pravu si odlican je auto  ;)

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
    Pridruži se i ti - registruj se sada!