Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Kupiti ili ne - Superb 2  (Pročitano 3655 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže fobia24

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #45 poslato: Decembar 12, 2019, 06:13:58 pre podne »
Sedalni delovi je i normalno da su isti, ali kakve to veze ima sa prostorom. Pa nije superb S klasa ili majbah pa da očekujemo da se 3 odrasle osobe od plus 100kg pozadi ne smeju dodirnuti ni kada se počešu po dupetu.

On topic predlažem autoru da isproba sa cijelom familijom prije kupnje...komplet sa sjedalicama i busterom pa će dobiti najbolji dojam da li je to TO.

Eto dobrog pregleda, da ne pomisli čovek da će mu putnici pozadi biti podjednako udobno smešteni u fabiji i superbu. I neka sedne u neku fabiju usput ako ga ne mrzi, mene bi iskreno mrzelo jer ja kad kupujem auto nemam živaca za druženje sa oglasima mesecima. :))
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI

Van mreže BrRista

« Odgovor #46 poslato: Decembar 12, 2019, 08:22:30 pre podne »
Realno gledano, tj superb je manje presao nego 95% vozila sa autoplaceva. Nedavno je kolega kupio Megane 2009 sa 160 hiljada na satu da bi se ispostavilo da je presao minimum 320 hiljada. I dobar je auto, nema problema sa njim.
Mozes da racunas da je odrzavanje relativno skupo. Ni mnogo ni malo. Neki delovi jesu skupi ali se takva auta ne kvare previse. Bas sam skoro uporedjivao troskove odrzavanja na autima prema motoru, godistu, klasi ( auta koja mi vozimo) i troskovi nisu preveliki. Nema mnogo velikih kvarova, auta su sve pouzdanija. Najskuplja nam je skoda za sada za odrzavanje ali se najvise i vozi. Golf 1,9tdi, 101 ks je najzahvalniji, pasat se malo vozi, Kugu sam kupio nedavno i prijatno se iznenadio cenom servisa i nekih sitnih stvari koje sam menjao...
Pogledaj servisnu istoriju ( tj ako ima servisnu knjizicu) i sta je sve menjano. Nasi majstori su naopaki, popravljaju i menjaju sta im se kaze ( tj ono na sta im se zalis), retko koji ce da pregleda auto i predlozi stvari koje treba zameniti ako su pri izdisaju.
  • Vozi: Skoda Octavia Scaut 2.0 tdi

Van mreže djordje48

« Odgovor #47 poslato: Decembar 12, 2019, 09:21:13 pre podne »
Opet ne mozemo porediti cene odrzavanje superba i golfa. bravo2 Da vidimo koliko kosta odrzavanje mondea, superba, mazde 6, talismana, pasata, pezoa 508, kie optime, insignije, avensisa i sl.

Ali, ono sto znam i potpisujem, mali servis za mazdu 3 2017 godiste je 22 000 u dipemu, mali servis za superb mk3 2017 goduste je 22 000 u autocacku. Mozda neo moze da kaze od nekog majstora koliko bi kostao mali servis za ova dva modela. A nisu ista klasa, eto vidite da nema smisla voziti mazdu uopste ;)

Pri cemu ni jedan od gore navedenih automobila ne moze ni da pridje superbu po ponudi prostora. Superb nema klasu, on je svoja klasa. Mnogi ga svrsatavaju u klasu pasat i audija A4 sto nije tacno. On je vise duzi od A4 nego sto je kraci od A6, ali ocigledno da duzina vozila ovde nije bitna kad superb ima daleko vise prostora od A6, E klase i serije 5 koji mu ne mogu prici po ponudi prostora u kabini a ni po gepeku cak ni u karavanskoj verziji sem E klas T modela donekle. Odlican auto nema sta bravo2 :bravo:
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011

Van mreže BrRista

« Odgovor #48 poslato: Decembar 12, 2019, 09:35:21 pre podne »
Cinjenica je da je auto ogroman! Poznajem par ljudi koji voze Superb dvojku i malo je reci da su prezadovoljni.
Mali servis je najbolje raditi kod proverenog mehanicara. Cene su mnogo povoljnije. Cena materijala ( ulje, filteri) i malo preko toga za rad. Nije veliki trosak. Ja cak i sam menjam ulje i filtere kada sam raspolozen.
Problem sa ovlacenim servisima je sto umeju da ne zamene ulje ili neki filter a sve uredno naplate. Provereno iz prve ruke. Najbolje je posao proveriti majstoru kome verujete ili nadgledati sve radove.
  • Vozi: Skoda Octavia Scaut 2.0 tdi

Van mreže srđan1976Topic starter

« Odgovor #49 poslato: Decembar 12, 2019, 15:22:39 posle podne »
Jako sam prijatno iznenađen kolegijalnošću i solidarnošću na ovom forumu. Hvala svima što su uzeli učešće u ovoj mojoj temi.

Svakako da ću čim budem u prilici proveriti sve što se može u vezi konkretnog Superba.

Ponovo sam dobio potvrdu od druga da je on svoje troje dece kad su bili mali (u sedištima) vozio u Superbu 2. Pretražih net i nađoh podatak da je širina zadnje klupe 145 cm. Pretpostavljam da je to ona veća mera, širina u laktovima. Ako neko od forumaša može da nađe podatak, ili izmeri na svom Superbu 2 - zanima me širina srednjeg sedišta zadnje klupe.
  • Vozi: Golf 2, benzin 1.3, 1986, Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Van mreže djordje48

« Odgovor #50 poslato: Decembar 12, 2019, 17:11:09 posle podne »
Merim veceras slikam i saljem bravo2

Van mreže fobia24

« Odgovor #51 poslato: Decembar 12, 2019, 17:26:55 posle podne »
Pazi, za te novce ne možeš naći auto sa više prostora od superba. Ogroman je i preveliki. Meni je sa dvoje dece i oktavija prevelika, a često idemo petoro.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI

Na mreži predragas

« Odgovor #52 poslato: Decembar 13, 2019, 06:45:55 pre podne »
Srdjane, imam takodje petoclanu porodicu i imao sam slicnu dilemu kao ti,  dugo tragajuci za vecim automobilom. S obzirom da mi je prostor bio glavni prioritet, na kraju sam se odlucio za Rapida, jer ni jedan automobil par godina starosti ne daje toliko prostora kako u kabini, tako i u gepeku za manje novca, ni kod Skode, ni kod konkurencije. Nisam se pokajao i miran sam nekoliko godina. Bez problema stanu 3 sedista/bustera.
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2019, 06:52:21 pre podne predragas »
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2tsi 2014. Elegance

Na mreži Markkoni

« Odgovor #53 poslato: Decembar 13, 2019, 07:21:06 pre podne »
Kako stanu 3 sedista u Rapid? Pa ni u Superba o kom pricamo ne mogu stati lepo 3 sedista. Imam oba kod sebe trenutno, i 3 sedista. Mogu da stanu jedino ako u jedan stavim jedno sediste, a u drugi 2. :)
Jedino da se nabiju sva 3 bez mogucnosti da se deca vezuju na normalan nacin. Ja se prebacujem na Touran sa 7 sedista kako bih mogao normalno i bezdedno decu da vozim.

Sto se pomenutog Superba tice bez obzira na predjenu kilometrazu to je super cena za taj auto, i ako bude bilonsta zapelo prodaces ga i pokvarenog za te pare ako je koliko-toliko korektan. Ukoliko je firma u pitanju, vidi sa njima da odete u neki servis na pregled, pa ako pristanu da se zameni i odradi sve sta treba, cisto manje glava da te boli. Planiraj remont turbine ako nije nikada radjen, verovatno je to prvo od skupljih stvari sto ce te snaci.

Sent from my SM-N910C

Na mreži predragas

« Odgovor #54 poslato: Decembar 13, 2019, 07:38:51 pre podne »
Dobicete fotografiju. Ne mogu da stanu tri nabudzena sedista, ali dva i buster staju.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2tsi 2014. Elegance

Van mreže djordje48

« Odgovor #55 poslato: Decembar 13, 2019, 09:39:09 pre podne »
@Markoni: a Alhambra, jesi razmisljao? :bravo:

Ni skodini sajtovi kod nas nisu bog zna sto, ali vw sajt je ocaj blagi :-X

Van mreže Filip BG

« Odgovor #56 poslato: Decembar 13, 2019, 13:08:47 posle podne »
srđan1976,
kao prvo čestitke na proširenju porodice. Vaša supruga i Vi ste pravi heroji ovog vremena. Danas je normalnoj porodici veliki izazov da podigne troje dece. Srbija, na žalost, nije Mađarska. Da jeste, vi biste, između ostalih pogodnosti, za rođenje trećeg deteta dobili od države skoro 8.000 evra za kupovinu novog vozila sa 7 sedišta pa bismo diskutovali o kupovini novog Kodiaq-a. Ovako, treba da biramo između 23 god. starog Golfa 2 i 11 god. starog Superba 2. A navodno su ovoj državi deca najvažnija. Sramota!
Odgovor na pitanje: „Da li 2 bebi sedišta i buster mogu da stanu u Superb 2?“ glasi: Zavisi od sedišta, a ne od Superba. Zaista je tako i verujem da istinu govore i oni koji tvrde da staju i da ne staju. Vas kao ponosnog i srećnog oca troje dece ne moram da podsećam da bebi sedišta nemaju pravilne (ravne) bočne strane, kao i da deo koji ide na klupu varira u zavisnosti od proizvođača i modela. Dakle morate da uzmete baš ta vaša sedišta i probate.
Da li kupiti konkretan auto? Moje mišljenje, a ono Vam ne vredi mnogo, je da. I to DA. Po toj ceni i ako je istina ono što smo pročitali o autu. Ako poznajete čoveka koji je zadužio taj auto 2008. i ako sme da Vas pogleda u oči i kaže da auto nije imao većih udesa, da je ulje redovno menjano na 15.000km. Ambition oprema je sasvim solidna. Motor je poznat i pouzdan (nije najbolji na svetu, motor beza mane itd.), delovi su dostupni i nisu preskupi. Dimenzija guma koja ide na taj auto je najjeftinija od svih 16“.
Setih se priče mog kolege koji je razdužio Oktaviju sa istim motorom sa preko 500.000km, takođe voženu dosta na putu. Na jednom od poslednjih servisa parametri (odstupanja) dizni su bili u propisanim okvirima, tj. nikakvih problema nije imao. To ne znači da Vama dan nakon kupovine neće da crkne jedna. Ako je urađen prvi remont turbine i zamenjen set kvačila trebalo bi da ste pošteđeni nekih većih troškova u narednom periodu.
Jedino uz taj motor (i kasnije 1.6 tdi koji ga je zamenio) je ugrađivan menjač sa 5 brzina. Zato auto nije pogodan za velike brzine, ali 120 km/h je brzina koju postiže (i održava) bez muke i buke uz razumnu potrošnju. Sasvim dovoljno za put do Grčke. Dobro se sećam Golfa 2 1.3 benzinca kojeg sada vozite. Imao ga je stric pre 20-ak godina i rado sam vozio taj auto. U odnosu na njega Superb je nekoliko stepenika iznad i mislim da ćete biti prezadovoljni.
Srećno.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži petarp031

« Odgovor #57 poslato: Decembar 13, 2019, 13:30:21 posle podne »
Filipe svaka cast, odlican odgovor na vrlo jasno pitanje, za primer svima!

Sent from my SM-A920F  

• Vozi: Octavia RS mk1

Van mreže djordje48

« Odgovor #58 poslato: Decembar 13, 2019, 13:38:59 posle podne »
'''Filipe, svaka cast na kvadrat! Samo bih napomenuo, nazalost da, finansije jesu prepreka za stvaranje porodice, ali nazalost postoji jedna mnogo veci problem. Mladi ljudi od 20 do 40 godina u vecini slucajeva ne zele odgovornost i generaln nesposbni su za zivot. Mama i tata nisu nista vaspitali svog princa i princezu, cuvali ih pod staklenim zvonom ceo zivot, pa tako riba u 25 godina danas zove mamu da joj skuva rucak, a tatin ljubimac od 30 godina zove svog tatu da mu otera auto na servis. Oboje setaju kera ili macku i sl i slikaju sta su danas jeli na instagramu uz citat Dostojevskog u nekom kaficu restoranu uz potpis ja i moje kraljice, ja i moje carice, ja i moji jarani, eto meni krune na glavi. =)) Podgrupa ove grupe su Ljubitelji Korporacije. Saljemo mejlove u ponoc i ceo dan smo na poslu a ti gde si ti krenuo u 15.55h?! Sve u svemu, porodica je nula u danasnjem drustvu, i niko nista ne cini da spase porodicu. Jaoj sto me deca umaraju, jaoj sta ce mi deca, jaoj pa ja moram da obidjem ceo svet, da kupim auto, telefon i veliki TV, pa tek onda u 40 cu da se zenim i udajem, ali svi su kreteni, jaoj mama i tata pomazite mi. Previse lazne gospode koja nece da uprljju ruke kao da su im roditelji plave krvi ili deca ambasadora ili mama i tata clanovi akademije nauka.''- Dostojevski

Taksistima daju ucesce za kola, a bas tako, ko ce nekome ko zeli 3 ili vise dece da da ucesce za Alhmabru ili Kodijak sa 7 sedista?! Sramota! Bitno je samo da se Oni voze u X7 na racun drugih, ne plate porez drzavi, ne daju platu radniku. Ali drzava kaze, nemoj ti porez da platis, daj meni u stranku, ti sebi kupi X7 a daj onom muceniku 30 000. Takodje i X7 ima 7 sedista ;)
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2019, 13:45:35 posle podne djordje48 »

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #59 poslato: Decembar 13, 2019, 14:09:56 posle podne »
Filipe ne znam da li si vozio superb ili octaviju 1.9tdi sa 5 brzina menjacem , iskreno meni se vise svidja 5 brzina od 6 , duze su brzine , u gradu je duplo laksi za voznju . Bas superb 1.9 sam vozio par puta kad doterujem auta  ide bez problema 190kmh . Ako je stvarno sve sa autom ok i provereno za tu cenu ja bih ga uzeo jos onaj dan da sam na mestu kolege sto je otvorio temu . Moze da se vozi par godina i proda za istu cenu .
  • Vozi: Fabia vRS mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2