Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Kupiti ili ne - Superb 2  (Pročitano 3652 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže fobia24

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #75 poslato: Decembar 22, 2019, 06:17:29 pre podne »
Što nisi slikao te cifre, lepo bi došle na forumu. Nije to ništa neuobičajeno, današnji automobili se prave za tu namenu. Čudi me da merač još ne pomeraju da meri preko milion, kao što im je dugo trebalo da dodaju šestu cifru da se ne resetuje na svakih 100.000km.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI

Na mreži URKE 80

« Odgovor #76 poslato: Decembar 22, 2019, 06:53:39 pre podne »
Evo jedna iz juna 2018....
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Van mreže observer

« Odgovor #77 poslato: Decembar 23, 2019, 12:38:38 posle podne »
Da li bi Rumster mozda resio problem sirine sedista? Svakako je prikladniji auto za vecu porodicu od Superba.
  • Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži srđan1976Topic starter

« Odgovor #78 poslato: Decembar 23, 2019, 17:05:29 posle podne »
Danas otkrih najuži buster na svetu - Bubble bum car seat, imaju svoj sajt, detaljan FAQ, dosta snimaka na netu. Buster na naduvavanje, od materijala od koga se prave airbag-ovi, širok samo 28cm! Znači staje čak i na Superbovo usko srednje sedište od 30 cm.

Ovo bi moglo biti rešenje za dva sedišta i buster u Superbu. Samo naći dva zgodna prava sedišta (recimo 9-36 kg) koja bi u potpunosti stala na ova dva normalna Superbova sedišta, da što manje narušavaju "vazdušni prostor" srednjeg sedišta. Da je leđna površina oslanjanja dovoljno uska, i sa dovoljno velikom krivinom naslona da bi fino nalegla na "budžu" u naslonu Superba, koja pretpostavljam predstavlja bočnu sigurnost ali je baš nezahvalna za dečja sedišta.
  • Vozi: Golf 2, benzin 1.3, 1986, Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Van mreže plsvojo

« Odgovor #79 poslato: Decembar 23, 2019, 20:57:22 posle podne »
Zdravo,
 NE za superb a obrazložiću zašto.
Pročitao sam temu od početka a kako i sam imam jako brojnu porodicu prošao sam kroz sve faze gorenavedenog razmišljanja. Takođe, kola koja sam kupovao su u tom 'najpametnijem' rangu oko 4000-5000e i neću da predlažem nešto skuplje.
Nikakav polo, fabia, punto ni golf 2 jednostavno ne dolaze u obzir. Vozio sam službena auta te klase i kao što ste gore apsolvirali nisu dovoljno široka. Ali ni Superb/passat/mondeo po meni nisu izbor jer nemaju:
TRI ODVOJENA SJEDIŠTA. čim djeca porastu koristiće i funkcija pomjeranja po uzdužnoj osi jer na taj način vršiš trade-off veći prtljažnik/dječiji konfor.
MINIVAN je opcija za porodicu, opcija+ su 2 sjedište koja se izvlače iz gepeka da povremeno još neko može da se preveze. Bez nezgodnog tunela kod limuzina. Šaran/Alahambra/Galaxy koje sam ja vozio su preveliki za grad i puno troše a koliko sam razumio rijetko ideš van grada. Isto važi za C8/P807/Espas, s tim što su oni još kvarljiviji.
Superb koji se nudi je OK opcija jer su motor i mehanika odlični. I gepek je ogroman ali nije prilagođen za pegperego motor na baterije, bicikla sa točkićima, skije i slično.
Moj savjet je obavezno minivan ili najjeftinije rješenje karavan koji ima 3 odvojena sjedišta i mogućnost dodatnog sedišta u gepeku  (peugeot).
Touran sa 7 sjedišta je idealan, ali ili skup ili izakan ako ćemo da se držimo VAG grupe.
Kako namjeravaš da duže voziš automobil, gledaj uvoz iz Italije jer ćeš kupiti auto 8-10 godina star a limarija iz sjevernih zemalja je bila previše izložena slanim putevima - savjet mog limara, da ne posjećujem njega često već mehaničara .
Nadam se da ti je moj post od koristi, mogao sam biti malo opširniji ali treba jelka da se sprema.
Srećno šta god da odlučiš!
  • Vozi: 1.9 TDI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #80 poslato: Decembar 23, 2019, 23:22:25 posle podne »
Predlazes auto iz Italije star 10god za zadrzavanje na 10god .  Ok

=)) =)) =))
  • Vozi: Fabia vRS mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Van mreže fobia24

« Odgovor #81 poslato: Decembar 24, 2019, 13:00:20 posle podne »
Dešava se da članovi u svom prvom postu odmah krenu sa savetima kako ne treba uzeti superb, bolje pežo jer ima 3 odvojena sedišta. hypno1 Srđane, ako pogledamo gabarite superba u smislu njegovih korena, on jeste klasa za sebe po gabaritima svakako. Ja bih svakako pre kupio taj uži buster i rešio stvar jer pitanje dva sedišta i bustera je ipak privremeno pitanje. Kada jedno od dece preraste buster, problem više neće postojati.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI

Van mreže plsvojo

« Odgovor #82 poslato: Decembar 24, 2019, 13:26:05 posle podne »
Jasno, ne tvrdim da me treba poslušati. Samo iznosim moj stav - miniven za porodicu, limuzina ne.

Da ne ulazimo u diskusiju da sad već dvanaest godina star automobil sa 370.000 km treba održavati. Mene je to zadovoljstvo godišnje koštalo otprilike 500e, 1.9 tdi sa sličnom kilometražom. Detalje šta će morati da se radi: nešto može da se pročita iz servisne, nešto da se utvrdi pregledom pri kupovini, nešto će da otkaže samo od sebe. vw ili reno ili pežo, sve je to slično, i potrošno. Krševi sa juga ili korozija sa sjevera, svejedno, vrijede koliko i koštaju. Jeste da se za 4500e može kupiti GrandPicasso dizel, 7 sjedišta iz 2012-te, ali to je nezahvalno porediti i ide ven teme, budući vlasnik najbolje zna šta mu treba i šta će ga činiti zadovoljnim.
Mislim da na pr. na superbu ne mogu djeca samostalno da se zakopčaju, a to je takav gubitak vremena da ga izgled superb2 ne opravdava.
  • Vozi: 1.9 TDI

Van mreže djordje48

« Odgovor #83 poslato: Decembar 24, 2019, 14:05:45 posle podne »
Mislis Grand Picasso za 132 000 km =))

Reno, ruzan si >:(
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011

« Odgovor #84 poslato: Decembar 24, 2019, 14:48:19 posle podne »
Pa i ja problem sa sedištima gledam kao promenljivu i prolaznu kategoriju, deca rastu.
Drago mi je što, eto, postoji rešenje i za dva sedišta plus buster. Sad težište aktivnosti prebacujem na ispitivanje trenutnog stanja auta i servisne istorije.

« Odgovor #85 poslato: Januar 14, 2020, 15:57:50 posle podne »
Imam nove informacije. Bila je pauza zbog kraja godine i praznika, ali pre par dana sam video servisnu knjigu. Ljudi moji, i to ne jednu, nego tri servisne knjige! Auto je izgleda baš pažen i mažen. Od samog starta (kupljen u decembru 2008) ulje je menjano na 8 ili 9 hiljada, nikad preko 10 hiljada iako je to najčešće period od samo 3-4 meseca. Tri velika servisa (kaiševi, pumpe, kočnice) do sada rađena, otprilike na 100, 200 i 300 hiljada. Posebno je naglašeno još da su na 187 hiljada menjana sva 4 amortizera a na 300 hiljada silen blokovi. Drugo ništa nije upisivano u servisne  knjižice. Ne znam da li zaista ništa drugo nije rađeno ili je ove u servisu mrzelo da upisuju detalje u knjižicu, kad već to rade u nekoj svojoj bazi podataka. U prvih par godina održavan u Intersremu, potom do kraja u As servisu u Kisaču.

Iz pouzdanog, neutralnog izvora sam ponovo uveravan da je auto sve ovo vreme vozio samo jedan vozač, isključivo na međugradskim relacijama, vrlo često u inostranstvo. Vožen samo direktor, upravnik, šta li, pa je auto morao uvek da bude tip-top, cakum-pakum.

Video sam auto, samo spolja, i zaista deluje jako očuvan.

Nekako bih pre kupio ovakav auto čak i na neviđeno i bez majstora, nego sa oglasa i placeva uz čitav konzilijum majstora i pravnika.

« Odgovor #86 poslato: Januar 14, 2020, 17:07:35 posle podne »
Verovatno je auto odlično održavan i verovatno nema prevarnih namera, ali to ne znači da je sve sigurno OK. Oteraj ga u neki servis da majstor posluša motor i da pregleda vozilo pa ako se čini da je sve u redu i ako si odlučio kupi i to je to.

Evo zanimljiv primer auta koji je puno prešao a izgleda odlično.

https://www.youtube.com/watch?v=1NCt758UQUU
  • Vozi: Dacia Logan

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #87 poslato: Januar 14, 2020, 18:24:17 posle podne »
Sta ce mu 3 servisne knjige ? Sve se upisuje u jednu fabricku
  • Vozi: Fabia vRS mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Na mreži Melja

« Odgovor #88 poslato: Januar 14, 2020, 18:28:56 posle podne »
Nije bilo mesta da stane u fabricku. Ja cu uskoro da zapocnem drugu knjigu na sledecem servisu. Sve smo listove ispucali :)

Sto se auta tice verovatno da je dobra kupovina s obzirom na takvo odrzavanje.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Na mreži slobodanalex

« Odgovor #89 poslato: Januar 14, 2020, 18:35:15 posle podne »
I ja imam dve, originalnu prepunjenu i novu dobijenu od ovlašćenog, njihova reklamna...
  • Vozi: Škoda Superb Combi 2.0 TDI CR 170hp 2010 Ambiente + Eibach Pro Kit