Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Kupiti ili ne - Superb 2  (Pročitano 3698 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Mihailo

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #90 poslato: Februar 12, 2020, 12:00:36 posle podne »
I šlag za kraj - moj blam - uplatio sam učešće na licitaciji, 10% od cene, i to će mi propasti ako niko ne kupi. A da ne govorim razne druge troškove, čašćavanja, bar još 200 evra...

Mi smo porodicno u potrazi za 2 auta pukli bar po 200e(ne racunam troskove puta na neke dalje lokacije i sl) i veruj mi, svaki put mi je bilo lakse da prebolim taj novac nego da smo uzeli te aute... Na kraju bi mogli samo da placemo...
  • Vozi: 2015 Octavia 1.2tsi 105ks

Van mreže djordje48

« Odgovor #91 poslato: Februar 12, 2020, 12:50:02 posle podne »
Tuga da se neko tako ophodio prema remek delu autoindustrije kao sto je superb :(
  • Vozi: pezo 508 senzor bregaste, na astri prekidaci ko na sporetu a suzuki ruzan

Van mreže Filip BG

« Odgovor #92 poslato: Februar 12, 2020, 13:01:58 posle podne »
Da ne bude da nisam rekao . Ne varira cena istim modelima bezveze po par hiljada evra . Nisu prodavci blesavi
Buco, u pravu ste ovog puta, kao i mnogo puta do sada. A i u budućnosti  :)
Ipak. kada je firma prodavac nije neobično da se auto proda "ispod cene". Cene na oglasima su nerealno visoke pa kada neko kupi auto jeftinije, to deluje jeftino.
Moj drug je upravo kupio Insigniju, od firme, kojoj ništa ne fali, po ceni koju radije ne bih napisao javno. Pomislili bi ljudi da je u pitanju težak krš, a u stvari je auto direktora koji se menja jer je napunio 4 godine starosti, ne zbog nekih mana. Dakle, ima svakakvih slučajeva.

Srđane, žao mi je što je u Vašem slučaju potencijalna kupovina pošla naopako. Ali kako reče Mihailo, bolje da ste imali manji trošak radi pregleda kola, nego da ste kasnije potrošili mnogo više novca sređujući auto koji Vam se ne dopada od početka. Priča je delovala obećavajuće od starta, ali...
Neka ste živi i zdravi Vi i Vaša porodica. Biće auta. Tek smo na početku prve petoletke na čijem ćemo kraju, 2025., živeti mnogo bolje. Tada ćemo, nadam se, svi kupovati nova kola.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže djordje48

« Odgovor #93 poslato: Februar 12, 2020, 13:35:55 posle podne »
Insignija...popij lekic, popij lekic djordje ;) bravo2

Filipe, 2025 jedina briga ce nam biti da li da uzmemo nebo u alcantari =)) ;)
  • Vozi: pezo 508 senzor bregaste, na astri prekidaci ko na sporetu a suzuki ruzan

Na mreži MAKS

« Odgovor #94 poslato: Februar 12, 2020, 13:52:14 posle podne »
Bilo je obećavajuće ali.
Najbolje je kupiti proveren auto. Od poznanika , po preporuci . Ali izgleda da to nije bas uvek dobro. Ja sam i dalje ako se naravno ima para za uvoz. I naravno da je to macka u džaku. Ali ja do sdad nisam imao problema ni sa jednim uvezenim automobilom, hvala bogu. Ali kupljenim tamo i ne preko ovih nasih preprodavaca.
Znaci vidis auto i kazes coveku doteraj mi taj i taj auto. to kosta toliko i toliko . I naravno uzmi ili ostavi.

I jos jedno vrlo bitno. Moras biti svestan da uzimas polovan auto, a to moze da vuce komplikaciju a i ne mora.

Glava gore. Pa sretno ti u trazenju auta
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže djordje48

« Odgovor #95 poslato: Februar 12, 2020, 14:13:23 posle podne »
Dao sam u temi o fabiji kontakt od decka koji mi je doterao moj auto koji se pokvario u Nemackoj. Imam poverenje u njega. On inace radi p tom principu. Ti vidis oglas, porucis i on ti dotera. bravo2.  Ako ima dva auta na prikolici, dovoz po autu je od 500-600 eura za mala kola pa navise. Bojan 0606061711 bravo2

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #96 poslato: Februar 12, 2020, 15:49:19 posle podne »
Filipe slazem se , vidjao sam i ja dobrih sluzbenih ali uglavnom najbolje otkupe upravo ljudi iz te firme ili njihovi rodjaci , prijatelji . Naci dobar auto firme bez neke preporuke ili veze je mozda 1 u 1000 .
  • Vozi: Fabia vRS mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Van mreže Filip BG

« Odgovor #97 poslato: Februar 13, 2020, 08:29:32 pre podne »
Ponovo se slažemo. Ovaj put smo mi bili ti koji kupuju sa preporukom. Dispečer koji radi u toj firmi nam je dao spisak vozila, evidenciju održavanja, a onda smo otišli da ih pogledamo uživo i odaberemo jedan. Lepo je kada čovek može da bira između više automobila od kojih je više njih bilo u dobrom stanju (shodno godištu i kilometraži). Kao kada dete uđe u poslastičarnicu pa ne zna za koji kolač da se odluči. A roditelji kažu: "Može samo jedan!"
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži jabre

« Odgovor #98 poslato: Februar 13, 2020, 13:41:50 posle podne »
Ne znam dal se autor ove teme odlucio za auto i da li je ve uzeo, jeste da smo svi ljubitelji skode, ali evo npr ja sam za porodicu uzeo opel zafiru koj je idealna i komforna za sve potrebe, plus je sa 7 sedista, a za taj cenovni rang kojim raspolaze moze da nadje izuzetan primerak b serije.... Ja sam uzeo a stariju ali  u odlicnom stanju.....
A skodu evo opet tražim za sebe
  • Vozi: Octavia A4 TOUR ALH 1.9TDi 66kw 2001. (1u5) Ambience

Van mreže djordje48

« Odgovor #99 poslato: Februar 13, 2020, 13:52:24 posle podne »
Uuh, bolje da si uzeo turana :(

« Odgovor #100 poslato: Februar 13, 2020, 15:10:02 posle podne »
Viđam dosta Turana u gradu. Sviđa mi se taj auto. Ima sve što Srđanu treba. Gledao sam recenziju za njega i daleko mi ozbiljnije izgleda od sličnih Citroena koje sam kadgod merkao u 7 siter varijanti.
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #101 poslato: Februar 13, 2020, 17:00:04 posle podne »
Uuh, bolje da si uzeo turana :(

Gotivim i ja turana , vidjao sam ih i bas dobrih i nisu im jake cene . Nek pogleda u tom pravcu malo
  • Vozi: Fabia vRS mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

« Odgovor #102 poslato: Februar 13, 2020, 17:07:51 posle podne »
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže djordje48

« Odgovor #103 poslato: Februar 13, 2020, 18:18:56 posle podne »
Kazu da je bregasta prpblematicna na zafiri. A kod citroena kazu da kais nekad prezupci :(

Van mreže plsvojo

« Odgovor #104 poslato: Februar 14, 2020, 09:20:49 pre podne »
Poštovani Srđane, nemoj da sada kloneš duhom. Može se probrati solidan porodični auto, pojaviće se. Prednost je što sadašnje auto nisi prodao pa ti hitno ne trebaju kola, jer tad se kupuje bilo šta. Pokušao sam sugerisati i u kom pravcu da ideš. Sa limuzinom više klase kao superB od 400.000km bi dobio glavobolje jer je tu mehanika na isteku resursa i za održavanje, pored ulaganja od početnih XXX evra u akumulator, gume, v-servis, trap i sl. ne može bez 50e mjesečno kada usrednjih godišnji trošak, plus eventualni kasko jer nisu česte. Samo neka se pare gomilaju za kupovinu, biće nešto sa dobrim limom, solidnog motora. Neka budu plastične ratkape, paket bez masaže i grijanja sjedišta, ali da je vozio neko normalan u inostranstvu i održavao za svoju porodicu. Pozdrav :-)
  • Vozi: 1.9 TDI