Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Kupovina A5 ili A7 1.4tsi  (Pročitano 843 puta)

Na mreži MihailoTopic starter

• Active
  • **
  • Član od: Avg 2014
  • L&Ke: 0
Kupovina A5 ili A7 1.4tsi
« poslato: Februar 12, 2019, 09:00:13 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Pozdrav svima,
    U potrazi sam za autom vec par meseci, a oglase pratim redovno dugo bas. Ono sto sam primetio da jako malo benzinaca ima, a A7 1.4tsi nisam video ni jednu. Za benzinca sam se odlucio posto se preko 90% moje voznje svodi na grad, delom i brdske voznje, relacije do 2km. Mislim da bi ovakva voznja bila smrt za dizela bar sto se dpf-a tice. Zasto 1.4 a ne 1.2 ili 1.0? Vozio sam fabiu 1.2htp, sluzila je odlicno, ali se mucila, falilo je snage, a potrosnja je proseku bila bar 9l. Verujem da bi isto bilo sa oktavijom 1.0 ili 1.2.
    E sad, par pitanja za vas...  :B=)
    Da li je neko video neku A7 benz na oglasima, prevshodno pitam zbog poredjenja cene sa dizelima? Ono sto sam ja video je par 1.0 ili 1.2 optimisticno precenjenih, valjda priraslih srcu pa ljudi posle 3-4god prodaju po 80% vrednosti nove...
    Koliko je realno ocekivati da bude cena 1.4tsi 2013-2014 u nekom pristojnom paketu opreme (bar parking senzori, automatska klima, pozeljno xenoni, multimedija i alu felne)?
    Koliko je noviji 1.4tsi od 140ks bolji od onog u A5 od 122ks?
    Da li u krajnjem slucaju ici na A5 1.4tsi, mada sam i njih(vrednih paznje) vidjao retko?
    • Vozi: Fabia 1.2 HTP 2005

Van mreže adamGT

• RallyeSport
    • Član od: Mar 2015
    • L&Ke: 17
    Odg: Kupovina A5 ili A7 1.4tsi
    « Odgovor #1 poslato: Februar 12, 2019, 11:31:24 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Biće moja O3 1.4 tsi verovatno na prodaju uskoro,pogledaj u mojoj temi ako si zainteresovan

Sent from my Redmi 3S

no turbo no fun

Na mreži klisko

• RallyeSport
    • Član od: Nov 2014
    • L&Ke: 28
    « Odgovor #2 poslato: Februar 12, 2019, 11:54:50 pre podne »
  • 0
  • 1
  • Imaš isti problem kao i ja, s tim što sam ja povremeno gledao superb, pa pošto nema, bacim pogled na oktaviju i vidim da nema ni njih :(
    Teško da može da se formira „realna“ cena za nešto čega malo ima u ponudi, a ni ne traži se mnogo. Tada se sve svodi na trenutak i „kako se dogovorite“, odnosno cena zavisi od toga ko je u većoj frci, prodavac da proda ili kupac da kupi. Imaj u vidu da je kod nas tržište malo deformisano zbog:
    - nove škode su kod nas dosta jeftinije nego na zapadu što znači da su uvozni automobili skupi u odnosu na druge marke iste klase i godišta (uvozni manje obaraju cenu polovnim automobilima kupljenim kod nas)
    - uvoze se skoro isključivo dizeli jer samo oni prođu 150+ kkm za pet godina pa se prodaju za neku „razumnu“ cenu napolju. Još je češće da se uvoze kola od 300+ kkm jer imaju još „razumniju“ cenu, a prodaju se kod nas sa lažnom kilometražom.
    - benzinac je nakon 5 godina tipično ispod ili oko 100kkm i neće da se prodaje za smešne pare na zapadu, (pogotovo u svetlu hajke na „prljave“ dizele), samim tim nema uvoza, pa ni obaranja cena na našem tržištu.
    - kod nas se prodaje jako malo novih benzinaca. Od tog malo što se proda, većina je ili 1.2 sa 86/105 konja sa slabom opremom (juri se najniža cena) ili RS sa dosta opreme i odgovarajuće visokom cenom.
    - wagenovi dizeli su cenjeni, a benzinci su na glasu da troše ulje i ne traju ni blizu kao dizeli (što jeste istina za neke starije motore, novi će tek da se pokažu, ali utiče i na percepciju/tražnju novijih motora)

Nakon svega ovoga, ja sam sve bliže kupovini novog automobila, mada je to i dalje relativno neracionalna odluka (za mene i moje potrebe). Ali za sada i dalje čekam da nešto naleti. Možda Adam da se odluči na prodaju

Imao sam prilike da čitam procene date od strane procenitelja.  Otprilike, nakon pet godina auto padne na 50% nabavne cene, malo iznad ako ima malo kilometara, ili malo ispod ako je prešao više od 25kkm po godini starosti za dizela (ne znam za benzinca) i ima sitnih oštećenja (zagreban negde, oštećen branik i slično). Gleda se nabavna cena konkretnog nivoa opreme vozila (elegance/ambiente za ono što sam čitao) tako da i oprema ulazi u to. Ovo što sam ja čitao se relativno dobro gađalo sa cenama iz oglasa. Ali sve su bili dizeli.

Kada sam prodavao svoju prethodnu oktaviju, dobio sam 4400 evra, a najjeftiniji dizel tog godišta je bio oglašen na 5600 u tom trenutku. Auto je bio na oglasu oko dva meseca i zvalo je desetak ljudi, troje bilo da pogleda (davno bilo, nadam se da se dobro sećam).

Pa sad ti budi pametan pa proceni
    • Vozi: Octavia 1.9TDI 2010

Van mreže -nebojsa-

• Laurin&Klement
    • Član od: Jun 2013
    • L&Ke: 58
    « Odgovor #3 poslato: Februar 12, 2019, 12:16:11 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ja nemam isti problem posto su mi (nadam se) trenutno i A7 Octavija, a tek Superb van budzeta  :) :(
    Sto se tice dileme A5 1.4TSI i A7 1.4TSI ja sam svakako pre za A7 1.4TSI.
    Prvi razlog je sto je 1.4TSI u A7 generalno pouzdaniji motor, sve ili vecina mana su vec resene (lanac(eliminisan), klipovi, itd...).
    Drugi razlog je sto je gotovo nemoguce naci A5FL 1.4TSI sa proverenim poreklom i kilometrazom.
    U sustini kao sto je klisko napisao, 99% Octavija na oglasima su dizeli. Ovakvi ili onakvi, sa "170000km" ili redje sa 170000km  :-X
    Ako se finansijski uklapas, mozda je i najbolje kupiti od nekog relativno poznatog auto, npr. ako Adam prodaje svoju.
    Škoda Octavia 1.9TDI Elegance 2007 A5.5 Home Made

Van mreže adamGT

• RallyeSport
    « Odgovor #4 poslato: Februar 12, 2019, 12:24:18 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ja sam već odlučio da je auto na prodaju,samo imam dilemu šta kupiti... Čekam da vidim kakve će biti cene Scale kod nas ili možda sačekam ovaj novi SUV sto izlazi... U principu ako je neko zainteresovan za auto i pošalje meni prihvatljivu ponudu možda i popustim ranije
    Vezano za kupovinu nove Octavije sad gledam cenovnik i rekao bih  da su cene preduvane, 1.5 tsi style 21200 + recimo bolero i metalik boja je skoro 22000. Uz neke pregovore se mozda malo i spusti ali ipak previše blizu Superba i Kodiaqa/Karoqa

Sent from my Redmi 3S

no turbo no fun

Na mreži HellBlaze

• Ambition
    • Član od: Jan 2016
    • L&Ke: 9
    « Odgovor #5 poslato: Februar 12, 2019, 12:35:16 posle podne »
  • 0
  • 0
  • To nisu precrtane cene, style plus boja i bolero je oko 19000
    • Vozi: Fabia Combi 1.2htp 2007, Karoq 1.6TDI 2018

• Active
    • **
    « Odgovor #6 poslato: Februar 12, 2019, 01:07:30 posle podne »
  • 0
  • 0
  • @klisko I ja sam gledao superba, cak je malo falilo da uzmem jedan beli 1.4tsi 125ks, 2014god, oko 150 presao, Auto Cacak prodavao pre mesec-dva, manje od 8 hiljada su cenili. Odustao sam u principu zbog klot opreme(man. klima, bez senzora) i nekako mi se cini da je ipak preveliki za pretezno gradsku voznju.
    I ja sam u par navrata gledao i novu oktaviu, cak i 1.6tdi, posto je ona uvek na nekoj akciji, ali nisam mogao da se uklopim sa ratom. Nosio sam se mislju da sacekam scalu, ali sto rece ti, za mene je to ipak neracionalna kupovina, ne prelazim vise od 15 hiljada godisnje.
    Na potrosnju ulja sam navikao sa fabiom, a i generalno pazim na ulje i rashladnu tecnost, tako da nije problem.
    Fabiu koju sam imao 2005. godiste, oko 130 hiljada presla, zeder, alarm, klima, dva seta tockova, menjan lanac, sachs novi set kvacila, prodao na kraju za 2200 posle 3-4 meseca, a kad gledas prosek cena, pomislio bi covek da idu lagano za 2400-2500...

@-nebojsa- Bila je jedna a5, 1.4tsi sa prilicno jakom opremom, xenoni, senzori napred-nazad, grejaci sedista, oko 170 presla, kupljena i odrzavana kod nas, 2 seta tockova, za menje od 7 prodata, cini mi se. U poslednje vreme se pojavljuje sve vise dizela skinutih sa lizinga, navodno sve oko 150-180 hiljada presle, od 8 do 9 hiljada uglavnom traze pa otuda neka moja racunica da cu moci da se uklopim u nekih 8 do plafon 8 i po hiljada. Sto znaci u najgorem slucaju 9 sa troskovima prenosa i mogucim dodatnim troskovima.  :B=)

@adamGT Tvoja mi se stvarno cini prva liga, zadovoljava sve moje zelje, ali mislim da nismo blizu, ja sa mogucnostima, ti sa ocekivanjima...  ;D

• Active
    • **
    « Odgovor #7 poslato: Februar 12, 2019, 01:17:30 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Prodje vreme za izmenu...

@adamGT Cisto informativno  :B=) za koliko okvirno bi prodao auto?

Van mreže adamGT

• RallyeSport
    « Odgovor #8 poslato: Februar 12, 2019, 01:27:38 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Da budem iskren nemam pojma,ponuda na oglasima je jadna i ne znam na osnovu čega formirati cenu, većina su dizeli sa ko zna kojom km i uglavnom ambition. Evo ova npr 2 god starija, 3x više prešla i srednji paket opreme
    Links/Linkovi Register/Registrujte se or/ili Login/Ulogujte se

Sent from my Redmi 3S

no turbo no fun

• Active
    • **
    « Odgovor #9 poslato: Februar 12, 2019, 01:40:37 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ovde ne stima vise stvari, pri tom mi stanje ne deluje u skladu sa kilometrazom, a tek cenom...  :B=)

Tvoja situacija je stvarno neobicna, mala kilometraza, dobra oprema, a sa druge strane, diskutabilna je potraznja za benzincima... Diskutabilna je potraznja uopste, jako puno kola stoji na oglasima mesecima... Ja sam skoro naleteo na insigniu benz, koja se prodaje blizu 2 god...

Van mreže adamGT

• RallyeSport
    « Odgovor #10 poslato: Februar 12, 2019, 02:22:16 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Diskutabilno je samo da li kupac zna šta hoće.Ko ima novac i zna šta želi spreman je to i da plati, a ko razmišlja racionalno platiće auto i iznad proseka ako je auto stvarno dobar,a ne da posle potroši duplo više na potencijalne kvarove. Nažalost naš mentalitet je takav da će 95% ljudi kupiti auto koji je što jeftiniji u startu a posle šta bude... Ja sam recimo prošle godine prodao ženin Nisan Juke 2010 god za 9500 sa 32000 km satu. Čovek hteo baš taj model,pogledao nekoliko komada koji su bili čak mislim oko 8000 i naravno bilo je dovoljno samo da dođe i da vidi auto. Ali takvog kupca je danas teško naći,čak možda teže nego dobar polovan auto

Sent from my Redmi 3S

no turbo no fun

• Active
    • **
    « Odgovor #11 poslato: Februar 12, 2019, 02:29:36 posle podne »
  • 0
  • 0
  • U pravu si. Mada mislim da moje zelje i mogucnosti nisu bas uskladjene,  :B=)  usput jurim auto koji uglavnom prodaju privatna lica koja i nisu bas sklona realnoj proceni i promeni cene...

Van mreže Gohu

• Ambition
    • Član od: Maj 2014
    • L&Ke: 4
    « Odgovor #12 poslato: Februar 12, 2019, 04:45:19 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Citam i place mi se  :'( Pripremam se da stavim u prodaju moju Octu ali citajuci ovo.. uh.. najlakse bi mi bilo nekoga koga znam da usrecim.. Zamisljam pakao sa oglasima, preprodavci itd..  hearcut hearcut hearcut

Sa srecom u potrazi zeljenog automobila.
    • Vozi: OCTAVIA-ja 2011 1.9 TDI PD - kao tenk :)

Na mreži observer

• RallyeSport
    • Član od: Sep 2016
    • L&Ke: 16
    « Odgovor #13 poslato: Februar 12, 2019, 07:28:25 posle podne »
  • 1
  • 0
  • Ja sam i odustao od prodaje. Ne isplati se. Sreca pa sam sad vec u godinama (46) kada vrlo lako moze auto da me nadzivi pa se vise i ne sekiram. Imam "radni i paradni", izgurace oba bar jos po 20 godina pa posle toga mozemo i na otpad svi zajedno ;)
    • Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

• Active
    • **
    « Odgovor #14 poslato: Februar 18, 2019, 08:30:21 posle podne »
  • 0
  • 0
  • cak je malo falilo da uzmem jedan beli 1.4tsi 125ks, 2014god, oko 150 presao, Auto Cacak prodavao pre mesec-dva, manje od 8 hiljada su cenili. Odustao sam u principu zbog klot opreme(man. klima, bez senzora) i nekako mi se cini da je ipak preveliki za pretezno gradsku voznju.

Da citiram sam sebe... Mislim da je isti auto u pitanju... :)
    Links/Linkovi Register/Registrujte se or/ili Login/Ulogujte se