Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Iskustva sa aditivima koji se sipaju u motorno ulje  (Pročitano 201 puta)

Van mreže Miro MNETopic starter

• Style
  • Član od: Feb 2015
  • L&Ke: 18
Iskustva sa aditivima koji se sipaju u motorno ulje
« poslato: Januar 04, 2019, 01:03:00 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Kolege ima li neko direktnog iskustva sa aditivima koji se sipaju u motorno ulje kako bi obezbijedili tisi, bolji rad motora i produzenje vijeka trajanja istog? Mislim na kvalitetnije neke proizvode da zamazu izduvan motor i sl.
    • Vozi: Skoda Octavia 2.0 FSI Elegance

• Style
    Odg: Iskustva sa aditivima koji se sipaju u motorno ulje
    « Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2019, 09:42:41 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Bice da sam bio gladan kada sam pisao poslednji post ...  :B=)

Ispravka:  mislio sam na neke kvalitetnije aditive koji pomazu motoru u toku eksploatacije a NE na ove sto se prodaju da zamazu izduvan motor pa posle druge zamjene ulja motor pokaze da je za generalnu

Na mreži petarp031

• Style
    • Član od: Jun 2016
    • L&Ke: 24
    « Odgovor #2 poslato: Januar 04, 2019, 11:57:14 posle podne »
  • 1
  • 0
  • Miro, ja imam veoma pozitivna iskustva sa Liqui Moly Ceratec aditivom. Prvi test smo radili 2012.godine i od tada moj majstor preporucuje ovaj aditiv svakoj stranci kojoj je stalo do kola. Prvo sam ceratec sipao u golf 4 1.6 16v, do sada auto presao oko 80.000 km i to veoma ostre voznje, nekada sam znao da ga drzim i po 190kmh (pun gas na auto-putu) duze od 40 minuta i jos uvek nisam uspeo da ga sprzim. Bas me pre par dana zvao drugar, mehanicar, da mi prenese kako je kacio golfa na dijagnostiku i ne veruje kako i dalje auto radi kao sat, obzirom da je prognozirao da ce ovaj mali motorcic u mom nacinu voznje biti unisten nakon veoma kratke upotrebe. Ceratec je kod njega u servisu sipan od volva iz 78.god do najnovijeg passata, niko do sada nije imao problema, a kako problema nije bilo, prosirili smo testiranja na kosacice, zatim ga dosipali u menjac u manjoj kolicini, pa cak i u kvadove.
    Iskreno, bio sam skeptican kada mi je predlozio da dospemo ovaj aditiv u tek uradjen motor na golfu, ali je motor nakon sipanja i duze voznje od nekih 3.000km, zaista postao tisi, sto su kasnije ustanovili i ostali vlasnici tretiranih auta. Prva pomisao na aditiv me asocira na Ruski Modifikator, ali sam jos tada pronasao Stalkerov blog gde je opisao i veoma nahvalio ceratek, proguglaj malo i videces samo reci hvale od veoma velikog strucnjaka.
    Bas danas je drugar sipao ovaj aditiv u senic 1.5dci 2011.god, cena je 2200 din.
    Ne bih da te nagovaram, ali ja imam pozitivna iskustva.
    Pozdrav

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

• Style
    « Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2019, 09:58:56 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Petre hvala na licnom iskustvu, to je otprilike sto sam htio da cujem  :B=)