Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Skoda Octavia RS dsg problem  (Pročitano 389 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DarkoRSTopic starter

Skoda Octavia RS dsg problem
« poslato: Decembar 05, 2019, 17:00:01 posle podne »
Pozdrav svima!

Kao sto pise u naslovu,imam problem sa dsg 6 brzina kod skode octavia 2.0 tdi RS 170 ps 2012 god.

Kad palim i gasim auto osetim udarce , koji poticu od zamajca.... Zivim blizu Valjeva, danas sam bas kontaktirao ABC valjevo,i dobio sam info da zamajac kosta 33.000 din.

Moje pitanje je,kod ovog menjaca se menja samo zamajac ili ima jos nesto pored kad se radi popravka... tipa kao neko kvacilo itd? Jer vise nisam siguran sta i kako posto razlicete informacije imam.....neko kaze samo zamajac se menja, neko kaze mora komplet set (i duplo kvacilo,ulje itd).......

Hvala za odgovore!
  • Vozi: Skoda Octavia RS 2012 2.0 TDI DSG

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Skoda Octavia RS dsg problem
« Odgovor #1 poslato: Decembar 05, 2019, 21:37:56 posle podne »
Pozdrav svima!

Kao sto pise u naslovu,imam problem sa dsg 6 brzina kod skode octavia 2.0 tdi RS 170 ps 2012 god.

Kad palim i gasim auto osetim udarce , koji poticu od zamajca.... Zivim blizu Valjeva, danas sam bas kontaktirao ABC valjevo,i dobio sam info da zamajac kosta 33.000 din.

Moje pitanje je,kod ovog menjaca se menja samo zamajac ili ima jos nesto pored kad se radi popravka... tipa kao neko kvacilo itd? Jer vise nisam siguran sta i kako posto razlicete informacije imam.....neko kaze samo zamajac se menja, neko kaze mora komplet set (i duplo kvacilo,ulje itd).......

Hvala za odgovore!

Kad vec skidas menjac odradis ceo set i miran si . U principu ne moras , ali sta ako ti ode npr lamela 10.000 od zamene zamajca , opet servis , cekas auto , placas isti posao kao i prvi put . Promenis ceo set i uzivas
  • Vozi: Fabia vRS mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

« Odgovor #2 poslato: Decembar 06, 2019, 08:44:46 pre podne »
Pa na to sam i mislio... Kad sam zvao juce ABC test valjevo (to je skoda) covek mi kaze da nema za nju kvacilo,da je kod nje to kao posebno... Zato i pitam dal tacno postoji set koji ide i sta je sve u tom setu? Hvala na odgovoru.

Van mreže djordje48

« Odgovor #3 poslato: Decembar 06, 2019, 09:06:16 pre podne »
Da li uzimas sve OEM delove? Valjalo bi videti OEM delove ako hoce servis da pokaze pa da vidi cije je ime utisnuto na delovima pa traziti to posle. Tako sam se zajebo za lezaj tocka na fabiji, uzeo sam original za 100 evra a pisalo SKF na njemu i u Kit komercu isti takav bio 6000 din jbg :-X
  • Vozi: pezo 508 senzor bregaste, na astri prekidaci ko na sporetu a suzuki ruzan

« Odgovor #4 poslato: Decembar 06, 2019, 15:21:29 posle podne »
Planiram da sve bude od marke Sachs...
ili mozda i original.

« Odgovor #5 poslato: Decembar 06, 2019, 15:32:18 posle podne »
Da li uzimas sve OEM delove? Valjalo bi videti OEM delove ako hoce servis da pokaze pa da vidi cije je ime utisnuto na delovima pa traziti to posle. Tako sam se zajebo za lezaj tocka na fabiji, uzeo sam original za 100 evra a pisalo SKF na njemu i u Kit komercu isti takav bio 6000 din jbg :-X

Uvek ce pisati neka firma na oem delovima , mora neko i njih da pravi sigurno nece vw da pravi lezajeve , plocice diskove itd .

« Odgovor #6 poslato: Decembar 06, 2019, 15:33:02 posle podne »
Planiram da sve bude od marke Sachs...
ili mozda i original.

Luk ili Sachs i nemas problema .

Van mreže djordje48

« Odgovor #7 poslato: Decembar 06, 2019, 21:56:26 posle podne »
Za feliciju sam scojevremeno uzeo original jos 2003 godine i pisalo je sachs na delovima. Obrati paznju da isti deo ne placas duplo :(
  • Vozi: pezo 508 senzor bregaste, na astri prekidaci ko na sporetu a suzuki ruzan