Google pretraga Škoda foruma

Aktivne teme [vidljive za Goste]

K: Skoda. Fabia Vrs Mk1 ivanm
[danas u 12:11:52 pre podne]

Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, preporuke Maksimus
[juče u 10:39:14 posle podne]

Prava kilometraža spale015
[juče u 09:03:08 posle podne]

Jubilej fobia24
[juče u 06:18:01 posle podne]

Kodiaq GT coupe vlado985
[juče u 06:14:09 posle podne]

Podizač stakla suvozača - problem Zoka
[juče u 05:50:39 posle podne]

Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke fobia24
[juče u 04:45:50 posle podne]

centralno zakljucavanje ubistvo
[juče u 04:14:51 posle podne]

problemi u voznji ubistvo
[juče u 04:08:27 posle podne]

Bord Fabia Classic ubistvo
[juče u 04:01:29 posle podne]

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Problem sa instrument tablom.?  (Pročitano 129 puta)

Van mreže ZlokasTopic starter

• Test Drive
  • *
  • Član od: Sep 2018
  • L&Ke: 0
Problem sa instrument tablom.?
« poslato: Septembar 24, 2018, 12:55:12 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Pozdrav svi clanovima foruma,nov sam ovde kao i nov po pitanju Skoda automobila.
    Od pre par dana sam vlasnik Skode Oktavije/Karavan 1.8 Benzin 20V Turbo,2000god, pise prva registracija,a proizvodnja 1999 godine.
    Auto mi se jako svideo,uzeo sam ga,kao i svaki polovan auto ima potrebe za jos dodatnim ulaganjima,ali nije nista veliko i strasno,ono sto me trenutno nervira jeste problem na instrument tabli,a to je da povremeno kazaljke sa brzinom,obrtajima,gorivo i tempreratura smo padnu dole(izgube struju) pa kad malo kuckate ili lupkate na tabli ono opet sve profunkcionise,tako svremena na vreme se to desava,nezgodno je kad je u gradu kad nemam pribliznu sliku dal vozim 50km/h ili sam blago prekoriacio zbog ogranicenja.
    Imam priajtelja elektricara koji bi to sve pregledao i prekontrolisao da vidi da nadje kvar ako je nesto sitno i da resi ali je problem sto nikako neznamo naci nacin da skinemo onu zastitnu plastiku oko kontrolne table,oboje smo pokusavali,gledali ali nikako to skinuti,gore ima dva srafa,to resili ali odnji deo,pogotovo onaj srednji deo nikako naci nacin da ga odvojimo pa jel ima neko slicna iskustva po pitanju skidanja kontrolne table i uopsteno tog problema sa kontrolnom tablom.?
    • Vozi: Skoda Octavia Karavan 1.8 Turbo

Na mreži Miro MNE

• Style
    • Član od: Feb 2015
    • L&Ke: 13
    Odg: Problem sa instrument tablom.?
    « Odgovor #1 poslato: Septembar 24, 2018, 03:41:31 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Klasična boljka mk1 Octavija I mk1 Fabija ... nzm kako se rešava al budući da je toliko čest problem mislim da će ga svaki malo bolji servis znati riješiti  (ja sam bio jedan malog broja vlasnika mk1 octavije koji nije imao taj problem).

EDIT: žargonski taj problem nazivaju "padajuće kazaljke" 
    • Vozi: Skoda Octavia 2.0 FSI Elegance

Van mreže ИгоР

• RallyeSport
    • Član od: Maj 2015
    • L&Ke: 6
    « Odgovor #2 poslato: Septembar 24, 2018, 04:36:48 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Обавезно и прије било чега, ишчитај код сата са VCDS-ом! Ако га закуцаш, моћи ћеш кодирати други сат. У супротном, може бити “bye-bye”.

Пошто теби падају све казаљке, ја бих поскидао апсолутно све са плоче, одрадио предзагријавање плоче на неких 80-100 степени, намазао флуксом и комплетну плочу прелетовао дуваљком (веома пажљиво), уз постепено (што дуже) хлађење након лемљења. Није баш свако вјешт са дуваљком, да знаш само.

Пластику је заиста зезнуто скунути и мораћеш да испробаш све могуће и немогуће положаје док не убодеш прави и избациш је напоље.
    2.0i - AQY - 85KW - 170NM/2400RPM

• Test Drive
    • *
    « Odgovor #3 poslato: Septembar 24, 2018, 07:32:49 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Jos sam negde procitao da se ovaj problem padajucih kazaljki zna pojavljivati,ocekivao sam da je to nesto lakse za resiti ali citajuci ovo oko zagrejavanja i hladjenja vidim da to bas nije nesto tako lako i da je to ipak posao za ozbiljnije majstore.
    Isto tako sam razmisljao o mozda kupovini druge instrument table ali opet mi je rizik da mi neko nepodvali neku sa identicnim problemom.

Van mreže ИгоР

• RallyeSport
    • Član od: Maj 2015
    • L&Ke: 6
    « Odgovor #4 poslato: Septembar 24, 2018, 08:09:16 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Није ми намјера да те уплашим. :)
    Ако ниси вичан лемљењу, немој да радиш сам.
    Ако ниси вичан раду са сатом, опет сам не чачкај ништа.
    Ако јеси, знај да када почупаш казаљке (и то искључиво помоћу двије супене кашике системом полуга), мораш их послије калибрисати користећи VCDS за провјеру позиције (при враћању), пошто нема шансе да их из пика убодеш на право мјесто.
    У супротном ће ти лагати све, од брзине, па до количине горива.
    2.0i - AQY - 85KW - 170NM/2400RPM

• Test Drive
    • *
    « Odgovor #5 poslato: Septembar 24, 2018, 08:12:59 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Naravno da nisam vican lemljenu i slicnom radu,ono sto neznam i u sta nisam siguran nepokusavam,moracu se dobrano raspitati za nekog majstora ko bi to znao uraditi,ako nista drugo ostaje nada da negde mogu naci polovnu ali pre svega ispravnu instrument tablu da kupim.

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
    Pridruži se i ti - registruj se sada!