Autor Tema: Problem sa menjacem  (Pročitano 264 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Djura. PirotTopic starter

• Test Drive
  • *
  • Total likes: 0
  • Ugled L&K: 0
Problem sa menjacem
« poslato: Decembar 30, 2018, 11:51:59 pre podne »
Pozdrav svima, vozim octaviu combi mk1 2004. 1.6 mpi. imam problem sa jako teskim izbacivanjem menjaca samo iz 2ge i 4te brzine. U ostalim stepenima prenosa sve radi normalno. Letos sam menjao set kvacila, isto je i pre i posle toga. Nekad po celi dan radi ok, nekad zabaguje i treba bas jako zapinjanje da bi se izbacio menjac iz te 2 brzine. Uglavnom ide bas tesko a zadnjih par dana toliko da sam poceo da izbegavam te dve brzine... Godinu dana posedujem auto i tako je od prvog dana. Hvala unapred.

Van mreže mihajloalasp

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #1 poslato: Decembar 30, 2018, 12:39:44 posle podne »
Tu su moguca dva (poznata) problema. Posto su 2. i 4. brzina u istom pravcu, da se vidi da li je sa mehanizmom biraca sve okej. Drugi problem je da se polomio lager koji drzi snopove u menjacu. Ovo su dva najcesca problema kod tih menjaca. Naravno, treba videti da li ima dovoljno ulja, da li kojim slucajem ima opiljaka u ulju, da li menjac bruji tokom voznje itd.

Favorit 136LS - in progress...
Golf 4 SDI - daily

• Test Drive
  • *
« Odgovor #2 poslato: Decembar 30, 2018, 12:45:16 posle podne »
Sa menjacem je sve ok, ne bruji i nivo ulja je korektan. Ne verujem da je do njega jer se isto ponasa i kada je motor ugasen. Hvala ti na odgovoru, sutra cu do majstora pa cu mu reci na sta da obrati paznju. Inace pre mene je zena bila vlasnica octavie, tako da.... :D

Van mreže mihajloalasp

« Odgovor #3 poslato: Decembar 30, 2018, 12:53:17 posle podne »
Da bude malo jasnije o cemu se radi i na sta da se obrati paznja. Obelezeno je na slici gde puca taj deo, standardna boljka kod svih VW menjaca sa 5 brzina. Ovo naravno uzmi sa rezervom, ne mora da znaci da je do toga, ali svakako treba obratiti paznju.

Crtanje mi nije jaca strana ali nadam se da je jasno o cemu se radi.

Favorit 136LS - in progress...
Golf 4 SDI - daily

• Test Drive
  • *
« Odgovor #4 poslato: Decembar 30, 2018, 01:07:25 posle podne »
Bas ti hvala, javicu sutra sta je bilo kad odem do majstora. ;)

Na mreži petarp031

« Odgovor #5 poslato: Januar 05, 2019, 10:04:54 posle podne »
Vidi se iz postova da covek zna posao. Resio je problem sa menjacem, sta je bio problem?

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

• Vozi: Octavia RS mk1

• Test Drive
  • *
« Odgovor #6 poslato: Januar 06, 2019, 06:03:26 posle podne »
Na kraju je ispalo da je banalnost, ali dva majstora pre toga su gledala auto i to nisu uvidela dok Mihajlo jeste. Naime, creva od uredjaja za gas su povremeno nalegala na mehanizam za menjanje brzina i blokirale normalan rad 😁 Opet kažem sitnica, ali je drugi nisu uocili nego mi predlagali da skidaju menjac i salju na remont ili da stavim drugi...